0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (761 puan) tarafından
Kızlar 36+4 günlük hamileyim son 1 saattir bebeğim 2-3 dakika da bir taş gibi sertleşiyor. Tam bırakıyor yine korkmaya başladım.

Bir abla hastanedeyken sertleşiyorsa doğum sancisidir diyordu. 

Normal mi bu durum?

8 Cevaplar

0 oy
(9,007 puan) tarafından
Sancı değil pozisyon degistiriyodur yada gün içinde çok iş falan yapıp yorulduysan şimdi oda acısını çıkarıyordur 
(761 puan) tarafından
Yok yorulmadim ama pozisyon değiştiriyormudur bilmiyorum normal olsun da gerisi onemli değil
(9,007 puan) tarafından
Yürüyüş falan yaptın mı yada uzun süre sabit oturdun mu? Korkma bişey olmaz Allah'ın izniyle
(761 puan) tarafından
Uzun süre sabit kaldım. İnsAllah canım yaa
-Reklam-
0 oy
(187 puan) tarafından
Normal canım herkeste oluyor
(761 puan) tarafından
İnsAllah ya Allah razı olsun
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Bende 30 haftalığım arada toplanıp sertleşiyor bu normal çünkü hareketli olduğu sıralarda sertleşiyor 
(761 puan) tarafından
Ya onu biliyorum o bende de oluyordu da şuan çok farklı sadece taş gibi olup yine bırakıyor. Birde ilk gebeligin mi bilmiyorum ama tuvallet hissi oluşuyor o sertlestikce
(1,431 puan) tarafından
İkinci gebeliğim kuzum ,sık  tuvalete çıkma zaten normal bu bende de var ve Bebek büyüdükçe daha da sıklaşıyor ama belinden başlayan sancı veya karnından herhangi bir sancın olursa kan gibi akıntın olursa ya da akıntının rengi yeşile yakın veya yeşil olursa mutlaka doktora görün
(761 puan) tarafından
Tamam inşAllah. Yani demek istediğim o kendini sıktıkça büyük tuvalete sıkışmış gibi hissediyorum kendimi.
Ama diğer şeyler yok çok şükür
(1,431 puan) tarafından
Allah bir avazda kurtarsın hepimizi
(761 puan) tarafından
Amin amin amin
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Takip et eğer aynı aralıklarla oluyorsa gitmen lazım mesela 15 20 dk bir 3 4 dk gibi düzenliyse doğum olacak demektir 
(761 puan) tarafından
Son bir saattir birkaç dakikada bir oluyor yani 2-3 dakikada falan birkaç saniye sertleşip tekrar aynı oluyor birde sertleşince büyük tuvalete baskı oluyor sanki
(4,089 puan) tarafından
Sen farkedersin zaten gün içerisindeki sertleşmeden farklıdır eğer öyleyse git bence
(761 puan) tarafından
Farklı bu sefer o yüzden yazdım ya bakayım eğer geçmezse gideyim
(4,089 puan) tarafından
Yani benimde öyle hemen sancım olmadı böyle başladı sonra ben dk tuttum 15 dk bir sertleşme oluyordu baktım uzun sürüyor ve sıklaşıyor gittim doğum oldu
(761 puan) tarafından
Sancılar bundan sonra mi başlıyor peki
0 oy
(5 puan) tarafından
Bu hissi yaşamaya basladiktan birkac gun sonra 32.haftamda dogum yapmistim önemsenmeli bence
(761 puan) tarafından
Hastanedeki abla da böyle demişti öyle aklımda kalınca birde anormal şekilde olunca korkmaya başladım
(5 puan) tarafından
Bana da anormal gelmisti garip bir sekilde bir tarafa toplaniyordu sanki kasiliyor gibiydi ama ayni zamanda harekette azalma da vardi bizde ve erken dogumla sonuçlandı
(761 puan) tarafından
Bebeğini sağ salim alabildin değil mi?
(5 puan) tarafından
42 gün küvezde kaldi baya bi entübe kaldi suanda da bazi sorunları var ama şükür yanimda
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Benimde cok olurdu bir tarafima toplanirdi yavas yavas elimi gezdirirdim duzelirdi ayy hamileligimi özledim oglumun tekmelerini :)
(761 puan) tarafından
Hamilelik ve özlemek:D
0 oy
(903 puan) tarafından
33 haftalıgım bendende aynısı oluyor sertleşiyor hep sağ tarafıma toplanıyor canımı acıtıyor artık nefes alamıyorum 
(761 puan) tarafından
Normalde zaten 30 dan sonra hep oluyor ama çok sık ve düzenli olunca korktum. Gerçekten insanın canı yanıyor ya. Günler çabuk geçiyor bakalım
(903 puan) tarafından
Şuan bende öyleyim biliyomusun ve hafiften büyük tuvaletim gelirmiş hissi oluyor ama düzenli kasılma değil bunlar ee gün yaklaştı bebeler çıkmak istiyor sıgamıyorlar artık onlarda haklılar :)
(761 puan) tarafından
Evet ya miniğim büyüde de sığamiyor artık:)
Bakalım hayırlısı ile hayırlı doğum olsun
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Canim pit pit kalp atisi gibi bebegin sertlestigi yerde hissediyor musun tekme seklinde olmuyor 
(761 puan) tarafından
Yok hayır onu hissetmedim
(4,668 puan) tarafından
O zaman dogumun yaklasiyor uavas yavas :)
(761 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin kuveze falan alınmasın da bir iki hafta erken olsa birsey olmaz :D

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 58 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kimgamze (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,181 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.