+1 oy
301 göst.
Diğer kategorisinde (804 puan) tarafından
Kızlar kızım 4 yaşında odasıni ayırdım odası hemen bizim odamızın yanına sorun yaşamadık şükür bizim odamızda da kendi yatağı var onu kaldırmadım hasta olduğunda vs o yatağın da yatsın diye şimdi sorum şu benim eşim 3 vardiya çalışıyor gece vardiyasında akşam  11de gidiyo sabah 9da geliyo kızım odasında yatmak istiyor ama benim içime sinmiyo 4 katlı Bi apartmandayim ve çoğu zaman apartman da bile kimse olmuyor biri kızında kaliyo diğerleri calisiyo gece vardiyasinda falan evde olmuyor apartman da tek kalıyorum hemen yan tarafıma ev yapiyolar inşaat var orda kalanlar oluyor kapımı da üstten kilit yeri kırıldı kilitleyemiyorum arkadan da kilitlemek içime sinmiyo Bi deprem falan Olursa kilit acilmiyomus bazen kızıma yanıma yat diyorum çok zor ikna ediyorum ben kızımın yanına yatsam çok deli yatiyo sabah ikimiz de çok rahatsız uyanıyorum siz olsanız ne yapardınız devamlı yanıma yatırmak düzenini bozar diye de korkuyorum güzelce alışmışken kendi yatağına ya tekrar istemezse diye ama diğer türlü de tek başına bırakmış gibi oluyor eşim evdeyken daha güvende hissediyorum kendimi bir de uykum Bi tık ağır benim eşimin uykusu çok hafif o yüzden o varken daha içim rahat oluyor 

14 Cevaplar

+1 oy
(175 puan) tarafından
Çocuğun düzenini bozma , ne güzel odasına alışmış. Kapının üst tarafını yaptırın çözüm bu kadar basit 
-Reklam-
+1 oy
(11,309 puan) tarafından
Eltimin 8 yaşındaki oğlu hala anne veya babası ile uyuyor tek uyumuyor bu bir örnek 21 aylık kızımı çok çok nadir yanımda yatırdım 
0 oy
(104 puan) tarafından
Ya bişey dicem yalnız yatmaktan korkmuyor mu bu çocuklar 
(104 puan) tarafından
Hm bilmiyorum her çocuk bir değil demek ki yalnız uyumaya alıştığı için de olabilir benim oğlum 7 yaşında asla tek başına uyuyamiyor çok erken yaşlarda da aynı böyleydi
(804 puan) tarafından
Yani bizde erken ayırmadık aslında 4 yaşına kadar bizim odamızda uyudu daha 3 ay  oldu odasını ayıralı ilk günden alıştı hemen
(12,681 puan) tarafından
1 yaşında ayırdım bende, sizinki gibi hemen alıştı. Uyanınca kendi çikip gelir beni uyandırır. Korkması söz konusu değil ama şimşek çakınca şiddetli yağış olunca çıkar gelir sarılır
Yanında istemez yatmami gözu kapalı tekmeyle indırır 20 aylık şimdi ☺️
Gerçekten her bebek farklıymiş şimdi oğlan anamı ağlatıyor
(219 puan) tarafından
Ben hala yanımda yatırırım.  Avrupai olamadım hiç de üzülmüyorum  kızım 3 bck oğlum 5 yaş
(12,681 puan) tarafından
Bakış açısı farklı olabilir karar , tercih sizin ☺️
Avrupai olmakla alakası yok tamamen çocuğun rahatı ve hayata daha fazla adapte olması müstakil beceri elde etmesi için tercih ettim. Ha kızım hazır olmasaydı istemeseydı zorluk çikartsa mecbur etmezdim tabi ama dediğim gibi hemen alıştı ve şimdi bır hafta on gündür yalnız uyumak istiyor beni çikarıyor odasından nini açıp bekliyordum uyuyunca çikiyordum artık istemiyor
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Ben yanımda yatırırsım valla seni blemicem 
(804 puan) tarafından
Bende yanımda yatıriyorum ama kızımı ikna etmek çok zor kendi yatağımda yatcam ben diyor dun odasında yattı eşim de gece vardıyasinda 3e 4e kadar uyumadım artık film falan izledim sonra yanına yattım sabah uyandığım da her yerim tutulmuştu kızım da öyle krese gidicekti sabah yanımda yatmana gerek yok anne sıkısıyoruz öyle dedi bilmiyorum ne yapicam
0 oy
(1,673 puan) tarafından
4 ayda ayırdım odasını tek yatıyor hiçte birlikte yatmak istemiyorum herkes kendi yatağında yatsın düzeni bozulur diye düşünüyorum
(804 puan) tarafından
Eşim gece çalışmaya gitmese benlik de sorun yok da uykum ağır geçenler de mesela robot süpürge kendi kendine çalışmış gecenin Bi körü ayarlı kalmış sonra da dolaplara falan çarpmış sıkışmis Bi yere eşim fırlamış kalkmış tabi sonra beni uyandırdı süpürgeyi kapatamadım diye sorna hayret etti ev aşırı sessiz süpürge dibimizde sağa sola çarptı ben hırsız sandım kalktım sen nasıl uyanmazsin diye
0 oy
(5,507 puan) tarafından
Kötü düşünmeye gerek yok Allah korusun bı deprem felan olsa yanındayken yetişebileceğini nerden biliyorsun o yüzden yerini hiç değiştirme herkes yatsın kendi yerine ben yazın 2 yaşında ki kızımı da ayırdım alışmasın benimle yatmaya diye uykusunda çok sorun yokmuş işte bunu yer değiştirerek yaparsın 
(804 puan) tarafından
Öyle gerçi doğru o da alışırım inşallah bende bu duruma
(5,507 puan) tarafından
Psikolojik olarak kendini rahatlatman lazım canım
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Oglm 6 yasinda. Gecen gun esim memlekete gitti direk yanima aldim. Bazen kendi ister alirim. Yani nerde yattiginin  benim icin onemi yok. Zaten vakti gelince zorlasanda seninle yatmicak. Takilma alisir vslere ama kendi istemiyosa da zorlama. Ben kendi odasinda yatinca gece kalkip kontrol ederim genelde.
(804 puan) tarafından
Evet istemiyo kızım yanımda yat diyorum hayır odam da yaticam diyor ısrar etmrk istemiyorum
(219 puan) tarafından
Size katılıyorum elif hnm
0 oy
(2,108 puan) tarafından
Büyüdükten sonra kendileri kaçıyor bizden tadını cikar bırak disiplini senin kollarında olmak büyüdüğünde en güvenli en huzurlu yeri senin yanın olduğunu ve duygusal boşluk yaşamadan büyüyecek benim fikrim bu yönde herkese saygım var tabi
(804 puan) tarafından
Yok bizim sorunumuz daha farklı işte kızım odasında uyumaya alıştı eşim gece işe gittiği zaman ikna edemiyorum yanımda yatırmaya içime de sinmiyor tek yatmasına
(558 puan) tarafından
Sen yanına yer yatağı yap
0 oy
(3,029 puan) tarafından
Bende kızımı ilk ayırdığımda odasını cok yadirgamistim odasında yerlerde yatıyordum o uyuduktan sonra sabahta ondan once kalkip odadan cikiyordum ilk bir ay ,çocuk alıştı yatiyor ben alışamadım Size tavsiyem herkes kendi odasında uyusun hiç birsey olmaz  korkmayın.Birey olarak kendi alanını belirliyor çocuk.Odasinj benimsemesi uyum sağlaması çok büyük bir gelişim basamağı onlar için duygularınıza yenik düşmeyin.
(3,029 puan) tarafından
Bu arada ben 17-18 aylik aralığında ayırdım
(804 puan) tarafından
İnşallah öyle olur ya kızım alıştı ben alışamadım zaten sorun orda
0 oy
(4,198 puan) tarafından

Kiz 4 yasa kadar nasi sabrettin  evde kusait oda varsa asisir gereksiz ve bir okadar sagliksiz bence ruhen cocuga da sana da esinle olan baginada.:) allah seni bide  yaninda yatsin istion bazen  . Bence nekadar erken okadar iyi cck anne baba odasi kendi odam kavramini bilerek buyumeli. Kizimi 7 aylik gecirdim. Oglani ablasinin yanina dogar dogmaz koyma niyetindeydim ablamiza kiyamadim uykusu bolunmesin diye. Sonra da oglana kiyamadim ablasi sabah okula gderken ses eder uyku duzeni bizulur diye . Kendi kendimi paraladim asiri gec kaldim diye 17 aylikken memeyi braktirirl cck odasina gecirdim hemen okullar tatilken.

(804 puan) tarafından
Yatak yeni alabildik şöyle bizim odamızda ki yatak beşikten bozma önceden büyüyen beşik var ya onlardan sonradan yatak yaptık onu da odadan çıkaramadık komple sökülmesi gerekiyordu her seferinde eşim yaparız yaparız diye diye geçiştirdi en son baza aldık
0 oy
(191 puan) tarafından
Aynı odaya bir yatak daha koysan olmaz mı ? Ya da kizin yatagini kendi odana getir illa yanyana yatmaya gerek yok ama brn olsam aynı odada kalırdim.
(804 puan) tarafından
Yok sığmaz o zaman oda genis ama oyuncakları gardolab ile tam oldu Bi yatak daha imkanı yok
0 oy
(3,882 puan) tarafından
4 yas normal bence alışsın rahat rahat yatın. Been 20 aylıkken ayrdım oğlum doğacak alışsın dıye. İyi de oldu. 
(804 puan) tarafından
Ya alıştı alismasina da eşim gece deyken ben alışamıyorum
(3,882 puan) tarafından
Benim eşim de çalışıyor gece bazen yatarım yannına ama hoşuma gittiğinden korktuğum dan değik
0 oy
(7,054 puan) tarafından
Yer yatağı yap yere kendin orda yat çocuğun düzenini bozma derim hazır hevesli yerine alismisken 
0 oy
(13,161 puan) tarafından
Benim eşimde vardiyalı çalışıyor oğlumu bazen yanıma almak bana da mantıklı geliyor 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 585 göst.
19 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 310 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 200 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 553 göst.