0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (411 puan) tarafından
Diceksiniz kelin ilacı olsa başına sürer ama zayflamam gerek doğum yaptım 47 gün önce hamilelim kilomu vardım ama kalmadan öncede kilom vardı kilo var ama kalcam ve baldrm sa belim ince gogsum küçük kalcam basenim ver sezeryan gobegm var nasi gdcek bunları üç tane ablam var az önce biri kadınlar matinesie gitmiş taş gibi zayıf biri zaten zyf diyetteym dio bende öküz gibi görüntülu konusrken yiyorm ama yemesem süt olmuo ha düzenli beslenme verrim belki ama ekmek yemeden doymamki ben ben nabaym hadi bana akıl verin onlara sorym bogazinu tüt diolar e tutamiom bide size sorym dedim

11 Cevaplar

0 oy
(10,441 puan) tarafından
Sütü su yapar önce bunda anlaşalım :) inekler her gün baklava yemiyor herhalde boş yeşillik bol kuruyemiş ve protein sok hayatına şekeri çıkar bak nasıl veriyorsun bebeğim 
(411 puan) tarafından
Hahab doğru Dion ama bu akıllı ben bu zmana kadar sekersiz çay içtim dünden beri çaya şeker atmaya da başladım:D kendime gülüorm sadexe
(411 puan) tarafından
Ayrıca cidden çok su içiyorum ama göğsüm çok yumuşak süt yok gibi oluo bide doyurucu olmuomus sadece süt içinde hani bebeğe de su gibi gidiomus ne kadar doğruysa benm bebe sürekli emmek istyonoyle dediler boş bis su icion o süt doyurmuo bebeyi dediler
(10,441 puan) tarafından
Kuzucum ben emzirme süresince normal iştah ile devam ettim ve abartmadan yedim karbonhidrat ve şekerin sana da yavruna da faydası yok. Geriye kalanları zaten ye Yemen lazım yani. Bir de benden sana tavsiye sağım yap düzenli. Ne kadar çok uyarırsın göğsünü süt o kadar artar. Göğüs fabrika üretim için talep lazım beben emmese de sen sağ buzluğa at. Az çıktı çok çıktı deme. 27 ay emzirdim. Süt sorunu yaşamadım. Bunun en temel sebebi sağım yapmam ve sürekli emzirme halinde olmam. Karbonhidrat ve şekeri çıkar beslenmeden. Kuruyemiş kırmızı ve beyaz et bakliyat ekle. Düşün diyetler bile temelde bunlar üzerine kurulu. Boşa konuşmuyorum süreçte destek olan kız kardeşim ve kendisi klinik diyetisyen.
(411 puan) tarafından
Ya sagmayi başta denedim yaptım faydası oluo ama inan bebek fırsat vermio sagmaya sürekli memede doymuoda değil 47 günlük mesela beş buçuk kilo iyimi kötü mü bilmiyorum kilo alımı gayet iyi dedi doktor süt var belki ama göğsüm yumsadi yani bende yokmu acaba diye belkide yemek için bahane ariorum sürekli yiyorum sağlıklı beslnemiorum evet çok ekmekcym bı tabak yemek koyarim yemeğim bitmez bir ekmek yerim yemek durur yani ama dedgni uygulucqm benim en buyuk sorunum sanrm ekmek ekmeği bıraksam çok degscek şeyler var bende bence
(10,441 puan) tarafından
Balım ekmeğin bize bile faydası besleyiciliği yok. Göğüs sertliği bende uzun süre devam etti ama yumuşayınca da sütüm vardı az değildi. Bezini sık alıyorsan yavrunun iyidir doyuyordur 3 aylık olduğunda doğum kılosunun iki katı der dr lar genelde benim kız üç aylıkken 6  kg idi yani gayet iyi kuzun kendini doymuyora kanalize etme. Doyuyor. Sen sağlıklı tercihler yap canım. Bir de henüz erken vücut 6 ayda ancak eski organ formuna dönüyor. Kendini çok da yıpratma
-Reklam-
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Emziriyorsan  diyet yapma ama sadce sağlıklı beslen 
0 oy
(9,657 puan) tarafından
Daha 47 gün olmuş olmuş doğum yapalı ben 10 ay oldu göbeğim duruyor sezeryan oldum hamile gibiyim zayıflama çayına kalkıştım geberiyordum. Şimdi kür deniyorum ama sen Şuan sadece ekmek pilav makarnayı kes sebze meyve istediğin kadar ye süt olsun 
0 oy
(159 puan) tarafından

Bebe bisküvisi ye zayıflarsin;)

Şaka bir yana canım boşver sal gitsin o zaman bir bakmışsın vermişsin

(411 puan) tarafından
Cidden mi bebe bisküvisi zayflatyo

Bu arada salarsam fena benim duruum
(10,441 puan) tarafından
Kız yok geçen Bi tanesi demiş arkadaşım böyle dedi yedim kilo aldım diye dalga geçiyor :)
(159 puan) tarafından
Yok canım geçen burdan bir arkadaşa arkadaşı cici bebe ye zayıflarsin demiş oda inanmış kadın kilo almış ondan söyledim
0 oy
(717 puan) tarafından
Biz daha kendimizk zayiflatamiyoruz kiz ama yatmadan önce 10 tane cici bebe bisküvisinj yersen incecik olursun dal gibj
(411 puan) tarafından
Kiz cifdimisin biri daha yazmış cidden zayflatyomu bebeye kilo aldryomus aama
(717 puan) tarafından
Kız yetişkinler yiyince zayiflaniyor   bebekler yiyince kilo alır vala deneyen arkadaşlar var
(207 puan) tarafından
Hayr inanama :) burada birisi post açmıştı arkadaşı tavsiye etmiş oda inanıp Yemis daha da kilo almış
(717 puan) tarafından
Kız şaka yapiyorum sakın  deneme
0 oy
(3,595 puan) tarafından
47 gün önce doğum yapmışsın zaten hemen kilo vermeyi bekleme  süt olması için doktorlar çok yemek yemek değil sağlıklı beslenmek önemli diyor sıvı çok tuletilmeli ve köyü yaprakli yeşil sebzeler tüketilmesini öneriyorlar yani dur oturayım ekmeği bana bana çorba içeyim dersen bu kilo yapar yada ay ne kadar çok meyve yeyim de çocuğum vitamin alsan dersen sen fazla şeker depolamis olursun yeteri kadar beslenmeyi öğrenmen gerekir diye düşünüyorum 
0 oy
(602 puan) tarafından

O zaman konum veriyim gel de ağzına pranganı vuruyum. Ancak biz öyle zayıflatırız başka nasıl zayıflatıcaz seni:)))

0 oy
tarafından
Tatlım ekmek hamurısı vs süt yapmaz bol bol su kuru ıncır kuru dut tukettım ben çok güzel süt yapıyor bulgur pilavı ve dereotu çok yedim onun dısında abur cubur hamurısı vs o dönem az az tadımlık tukettım ekmegı hayatımdan çıkaralı 5yıl oldu çok rahatladım cıdden mıdeye hamallık ekmek yemek hıc bır besın degerı yok suyu da günde 5 lıtre ıcıyorum net fazlası olur azı olmaz hayatım hep böyle aslında asırıya kaçmam tek kaçamagım cıkolata oda genelde saglıkşı ve ekmeksıs vs beslendıgımden kilo olarak dönmuyor bana
0 oy
(3,434 puan) tarafından
Emzirdikce gidiyor zaten canim saglikli beslen yeter birde bol su ic ac birakicak diyetler yapma sakın
0 oy
(303 puan) tarafından
Kaç kilosunki
0 oy
(1,035 puan) tarafından
Daha doğum yapalı 2 ay olmamış canım bu ne acele verirsin zamanla inşallah önce senin ve bebeğin sağlığı..

İlgili bir soru bulunamadı

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...