0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde (71 puan) tarafından
Bilen ler bilir bilmeyen ler ise bir önceki postumu okusun

Kızlar ben çok zorluk lar la kaynanam dan ayrılıp kendi evime taşındım biz daşındığımız da bir valiz ile evden çıktı eşyalarımızın hepsi kaynanamın evinde kaldı,bu arada eşyalarımızın hepsi kolili ve ambalajı bir şekilde bir odada duruyordu. Eşim ailesini arayıp dedi ki ben doğru düzgün bir ev bulana kadar eşyalarıma dokun mayın. Neyse zor bela iki oda bir salon bize yetecek bir ev bulduk eşim eşyaları getirti, geldi eşyalarımız ama nasıl bir halde geldi... zaten 1 senelik gelin olduğum için çehizimin bir iğnesini dahi kulanmad hepsi paketil bir haldeydi, eşyalar geldi şimdi ben bakıyorum yatağım berbat halde yatak başliğım kirden görünmüyor o paketlerin yarısı yok 5 çöp kovası seti yok süpürge makinem yok yani anlayacağınız mutfak eşyaların çoğu yok du perdelerim bile yok dedim ya çehizimin hiç bir paketini açmadım diye. Neyse işte bugün bizim elektrik şantelleri sürekli atıp durdu eşim de dedi ki hani çehizim de elfeneri bile vardı dedin git getir değince artık patladım ailen tenezzül edip el fenerini bile almış değince eşim de sinirlendi annesini aradı annesi bana bir sayıyor bir beddua ediyor yok biz almadık karın yalan söylüyor diyor. Sonra telefonu ben alıp konuştum dedim ki misafir gelse bir çay bardağım bile yok çat koymak için bana diyor ki tamam ne eksik se söyle alıcaz diyor. Sonra dedim ki keşke hiç söylemeseydim. Sizce kızlar iyimi ettik söylemekle

7 Cevaplar

+2 oy
(3,616 puan) tarafından
Ne iyi ne de kötü etmişsiniz. Az bile etmişsiniz. Haram olsun, ne hayallerle alındı onlar. Kan kusa kusa çıkar elbet.  Bunun adı hırsızlıktır, kul hakkıdır. 
-Reklam-
0 oy
(17,711 puan) tarafından
Alsinlar biraka hic gurur yapma senin esyani kullanmadan almadan once dusuncekti onu
0 oy
(6,817 puan) tarafından
Alsınlar boşversene kullandıkları gibi alacak eğer kullanmasaydi zaten alırız demezdi
0 oy
(276 puan) tarafından
Almaları iyi değil ama ben aynı durumu yaşasam sadece harama meylettiler diye kızardım ihtiyaçlari varsa isteseler verirdim ama onları alacak terbiyede olan insanla keşke baştan muhattap olmasaydın Esin öyle dediğinde de annenlerin ihtiyacı varmış almışlar her şeyim vardı canları sagolsun deseydin sen çalışıp alırsın 
0 oy
(256 puan) tarafından
İyiki de söylemişsin hiç pişman olma bence. Onlar utansın sen daha yeni gelin sayılırsın. Gerçekten onlar alıp kullandıysalar daha beterini yapsaydın onlar senin bir de üstüne açıp sana mı konuştu kayınvaliden. Ayyy gerçekten bazı insanlara acımayacaksın. Haddini bilmeyene seni saf sananlara kim olursa olsun haddini bildir. Asla geri adım atma. Ama onların aldığından eminsen tabi. 
(71 puan) tarafından
Eminim emin olmasam neden boşuna günahlarına gireyim ki. Çünkü belki bilirsin insan evine yada kendine bir çöp bile alsa nasıl da heves ediyor kullanmak için değil mi bende gelin olarak heves ediyordum evim olursa kullanırım diye hep hayal kuruyordum
(256 puan) tarafından
Tabiki de bilirim bende herşeyimi bir hevesle aldım hayalini kurarak. Seni anlıyorum o yüzden de sakın pişman olma hatta az bile yapmışsın valla eşimde arkandaysa büyüt olayı susma şimdiden daha çok sömürürler.
0 oy
(790 puan) tarafından
Keşke çeyizini kendi annenlerden kaynanana götürmeseydin benim annem götürmemişti ayrı eve çıkana kadar birkaç parça eşya almıştı kaynanayla bir arada oturacağı için tabi bilemezdin böylr olacsğını annem 3 4 yıl evli kaldı bu arada 6 ay kadar ayrı eve çıktılar ama çok sürmedi evlilikleri şimdi annem  o çeyizini kullanıyor 
0 oy
(36 puan) tarafından
Az bile yapmışsınız ben olsam liste yapıp yolladım çeyizimde bunlar vardı şuan yok diye. Sonuçta o çeyizi aileniz size yaptı, kaynananıza değil...
(71 puan) tarafından
Ne bileyim ya dedim acaba hiç tenezzül edip söylemesemiydim
(36 puan) tarafından
Söylemeseydiniz biliyor aldığımızı ama susuyor derlerdi. Yüzlerine vurmakla iyi yaptınız. Benim çeyizimde bir yıl bir odada kaldı evli bir görümcem var gidip gizli gizli kurcalamıştı direk yüzüne vurdum kendide evli ailem bana bunu şunu almadı seninkiler herşeyi almış dedi neden eşyalarımı karıştırıyorsun izinsiz diye yüzüne vurdum.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 363 göst.
6 Mart 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 817 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 314 göst.
+1 oy
9 cevap 398 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu