0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (180 puan) tarafından
Kızlar niye böyle oldum bilmiyorum önceden çocukları çok severdim şimdi kendi çocuğuma bile tahammül edemiyorum hep yalnız kalmak istiyorum  benim çocuklarım da hiç peşimi bırakmıyor nereye gitsem oraya geliyorlar koltukta otururken bile ikisi birden üstüme çıkıyorlar daralıyorum eşim gelsin kaynanam gelsin de mutfağa gidip dinlenim diye can atıyorum hiç bir şey yapasim gelmiyor yemek temizlik duş almaya bile zorsunuyorum :( hep uyumak istiyorum tek başıma kalmak istiyorum ben böyle olmak istemedim niye böyle oldum sanki annelik duygum yok gibi çocuklar ağlayınca bile hissizim sanki benim çocuklarım değil gibi.

Onları çok seviyorum bazen onlar olmasa ne yapardım diye düşünüyorum ilgileniyorum oynuyorum ama bilmiyorum ya offf 

19 Cevaplar

+1 oy
(1,554 puan) tarafından
Anne gibi hissetmek nedir mesela?

Sevmiyor musun cocuklarini? Korumaz misin? Birsey olsa kendini feda etmez misin? Hastalandiklarinda icin rahat yatip uyur musun? Yemediklerinde kahrolmaz misin? 

Yorulmussun bunalmissin sadece. Buna sen anne misin diyen anormal, sen degilsin. Senin yasadigin yorgunlugu bir cok anne yasiyor. Kendine vakit ayirmaya calis biraz, sana iyi gelecek seyler yap.
(180 puan) tarafından
Tabi ki seviyorum canım hasta oldukları zaman sabaha kadar uyumuyorum oyunlar oynuyorum herşeyi yaptığımı düşünüyorum ama insanlar her saniye çocuklarımls ilgileniyim nefes bile slmiyim istiyorlar
-Reklam-
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Üzülme hepimize oluyordur eminimki hiçbişey yapamıyoruz kafa dinleyemiyoruz kendimize zaman ayırmıyoruz bunun sebebi bu 

Ama herşeye rağmen iyiki varlar çok şükür 
(180 puan) tarafından
Çok şükür gülüşleri bile yetiyor insanın yorgunluğunu almaya ama nebileyim annem bile diyor sen anne misin diye
(1,381 puan) tarafından
Nedenmiş o o nasıl kelime
(180 puan) tarafından
Çocuklara kızıyorum diye. Koltuğun tepelerine çıkıyorlar düşecek gibi oluyorlar o an korkuyorum kızıyorum kızdığım içinde kötü anne oluyormusum
(1,381 puan) tarafından
Korktuğun onları düşündüğün için kızıyorsun keyfinden değil dinleme anneni ya o hiç mi kızmadı size çocukken o zaman o da anne değil
0 oy
tarafından
Hepimiz zor zamanlardan geçiriyoruz Allah yokluklarini göstermesin geçer sende kendine az buçuk vakit ayırmaya calis 
(180 puan) tarafından
Elimden geldiğince yapıyorum ama neblm canım ya inşaallah bugünler de geçer
tarafından
Sen beni gör kızım 19 aylık ben son ayimdayim agirlastim iyice oda surekli tepemde bazen sinir kat sayım hat safhada oluyor
(180 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cidden çok zor :( bazen diyorum keşke çocuk yapmasaydim hatta keşke evlenmeseydim diyorum
tarafından
Ya öyle deme bu bebeğin suçu değil kendine Zaman ayor hayatinin kıymetini bil
0 oy
(4,702 puan) tarafından
Bir cogumuz bazi zmanlar oyle hissettik canim esin bir gun tamamen senden alsin cocuklari gezdirsin sen evde dinlen inanki o kadar iyi geliyor yeniden dogmus gibi oluyorsn
0 oy
(3,592 puan) tarafından
Bu anne gibi hissetmemek değil sen depresyon girmişsin farkında değilsin 
(180 puan) tarafından
Cidden mi nasıl yani canım tam açıklayabilir misin
0 oy
(244 puan) tarafından
Bazen insanlar dönem dönem depresyon yaşıyor bu normal çoğu insanda oluyor ve o dönemde insan her şeyden soğuyup uzaklaşıyor. Hepimiz de dönem dönem bıkkınlık hissi de oluyor çünkü yoruluyoruz tek başımıza bakıyoruz kendimize vakit ayıramıyoruz. Yani bence destek alabilirsin canım geçici bir şeydir 
0 oy
(17,881 puan) tarafından
Olabilir insanlik hali ya skma canini benimde ikisi kucukler surekli ustumde oturuyolar bende babuş yeter  diyom kikirdiyolar krizi firsata cevir eglendir onlari ben cok guldurdum icin asla ayrilmiyolar sendemi oylesin belki ondandir
(180 puan) tarafından
Evet canım ben çok oynatiyorum ikisini omzuna alıp koşuyorum ziplatiyorum halay çekiyorum onlarla köpek taklidi yapıp gulduruyorum
(17,881 puan) tarafından
E o yuzden iste ayrilmiyolar benimkiler suan yanimda oynuyo ben mutfakta yemek yapiuorum onlar bana annneee ce diyo biri saklambc oynayalim diyor :) canlari saolsun ya uyudukca dinleniuorum ben
0 oy
(2,923 puan) tarafından
Anneyiz diye insan değil miyiz canım tabikide yalnız kalmaya senin de ihtiyacın var 

Mesela ben hafta da bir gün kızımı babaannesine yatılı gönderiyorum okadar iyi geliyor ki hem birbirimizi oluyoruz hem ben dinleniyorum hem kızıma değişiklik oluyor 

Burda vay ben ayrı kalamam vs diyenler de oluyor saygı duyarım ama bende yalnızlığa ihtiyaç duyuyorum ve bu normal 
(180 puan) tarafından
Bende göndermek istiyorum valla da kaynanam gilin evi soğuk
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Benim gibi pskolojik bende ev taşıdım düzene girmiyor oğlum hiç durmuyor eşim 3 gün evde olmuyor çok şey yapmak isteyip hiçbirşey yapamamak deli ediyor beni oğlum sürekli ağlıyor onunla oynayayım istiyor ama ben evi düzelteyim diye uğraşıyorum çocuk haklı başka bir şehir arkadaşı yok sadece beni görüyor bende haklıyım amann işte en iyi yaptığım oturup sinirden ağlamak
0 oy
(216 puan) tarafından
Depresyona mo girdin naptın allahalaj 
0 oy
tarafından
Bu aralar bende öyleyim yeterli yanımdan gitsinler uxaklassinlar modundayim gece olunca bunun vicdan azabını yaşıyorum oyun oynamak yazı yazdırmak istemiyorum okadar bunaldım ki belki ondan ama düzelircanim anneyiz sonuçta elbet ilgilenecgiz
0 oy
(13,105 puan) tarafından
2 çocuk göründüğü gibi kolay değil.

Gün içinde uyurlarken iş yapma kendine vakit ayır yarım saatte olsa her gün bunu kendine yap samanla düzelirsin 

Bu şekil olursan enerjin çocuklara da geçer 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Tükenmişlik senromu deniyor buna kuzum.

Bi 10 güne geçecek bir durum. Gecmez ise bi uzmandan destek al depresyona cevirmesin❤️
(180 puan) tarafından
İnşaallah canım bende tedavi görmek istiyorum ama ilaçlar uyutur diye korkuyorum
0 oy
(212 puan) tarafından
Muhtemelen depresyona girmissin
0 oy
(7,183 puan) tarafından
Kız aman dert ettiğin şeye bak hepmize oluyo zaman zaman bunalmissin sen biraz bugün kaynanana bırak çocukları bi çık gez dolaş kuaföre git alışveriş yap bi şeylerle oyalan eve gel bak nasıl sarilcaksin o çocuklara nasıl özlemiş olcaksin 
(180 puan) tarafından
Valla başımda 1 liranın hesabını yapan koca olunca zor oluyor
(7,183 puan) tarafından
Ne münasebet benim kocamda yapar geçen dedim giycek biseyim kalmadı alışveriş yapcam dedim internetten bin 61 TL tuttu eşim kurusu kuruşuna verdi dedim aşk olsun insan 1500 veriyim harçlık et der sen 1 TL'yi bile hesa ederek mi veriyosun dedim bari bin 70 verseydin buna mı layigim dedim bak benimki de yapiyo ama ben cevabını veriyorum kocan çalışıp kazaniyosa senin sayende çamaşırını yikiyodum yemeğini yapiyosun evinin işini yapiyosun w çocuğa bakiyosun bunları kendi yapsa çalışabilir mi asla o yüzden kazandığı her kurusta hakkın var senin o lafını yapıyorsa sende yap biraz agzinizi açın kocalar hesap soruyo diye çekilmeyi hemen
(180 puan) tarafından
Bende söylüyorum canım hatta inadına harcıyorum
Ama insanın hevesini kırıyor
0 oy
(3,345 puan) tarafından
Insan bazen 1 saatte olsa tek kalmak istiyor bende cok yasadjm kizimi uyutur bir  saat sadeve oturur kafami dinlerdim hepimizde oluyo insanuz etten kemikten yoruluyoruz 
0 oy
(541 puan) tarafından
Bence bütün annelere arada Bi bunalım çöküyor.  Bende diyorum iyiki var . Bütün gün ağlayınca bazen sesini duyamaz oluyorum .iki dakika kendimi wc ye kapatasim geliyor . Sadece sakinlik istiyorum. Gel gör ki geçen gece besigine koydum. Misafirim vardı.  Uyanınca yataktan düşmesin dedim. Benimle yatıyor.  23 de yanına geldim. Baktım uyanmamış.  12 de uyandı.  O bir saat geniş gene yatakta yat dimi . Bi köşede kıvrılıp uyumaya çalışmak yok. Gözüme gram uyku girmedi . Uyansa da yanıma alıp öyle uyusam diye . Annelik çok değişik birsey 
0 oy
(48,735 puan) tarafından
yorgunluk o dinlenemedigin icin
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Sadece yorulmussun. Şöyle bir kaç saat bı değişiklik yapsan. Eşin ya da annenler ilgilense sen kendine vakit ayirsan geçer hepsi . 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 286 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Deflin (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Aytac99 (387 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 200 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 381 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu

381,228 soru

11,412,737 cevap

34,956 kullanıcı

...