+1 oy
136 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (140 puan) tarafından
Gelişim geriliği iştahsızlık için hangi doktora gitmeliyim kızlar kızım 12aylik  7kilo çok istahsz sadece anne sütü alıyor zorla bazen yemek yedryrm oda bir iki kaşıktan baska yemez demir eksikliği var içmiyor kusuyor içerdiğimde psikolojim bozuldu mahf oldum 

5 Cevaplar

0 oy
(6,041 puan) tarafından
Önce normal çocuk sağlığına git o değerlendirsin, lazımsa endokrine, gastroenteroloji ye falan o yönlendirir 
(140 puan) tarafından
Yaşadığım şehir küçük sadece çocuk sağlığı var sürekli gidiyorm b 12 demir düşük çıkıyor kaç defa ilaç yazdı alıyorum çöpe atıyorum
(6,041 puan) tarafından
O zaman büyük bir şehre git araştırma Hastanesi'ne, şehir olur üniversite hastanesi olur yine aynı dediğim basamaklardan. Benim yeğenimde var. Çocuk sağlığına gittik önce sonra sırayla kardiyoloji, nöroloji, endokrin, genetik, psikiyatri, gastroenteroloji hepsine gitti tahliller falan yapıldı. Birkaç sonuç bekliyoruz sonra hepsini toparlayacagiz tekrardan
-Reklam-
0 oy
tarafından

Çocuk doktoruna gitmen gerekiyor canım ama iyi bir çocuk doktoru bul ki yönlendirmeleri hem seni rahat ettirsin hem bebeğin için gerçekten bu süreçte doktor çok önemli oluyor senin psikolojik olarak rahat etmen bebeğine de yansır çünkü 

0 oy
(1,185 puan) tarafından
Çocuk gastroenterolojiye gitmeniz gerekiyor önce çocuk doktoruna gidip yeşil alan açtirmaniz lazım  ondan sonra randevu alabilirsiniz hem çocuk doktoruda görmüş olur
0 oy
(175 puan) tarafından
Gelişim geriliği olduğunu nereden anladınız ?? Demir takviyesine 4 aylıkken başlanıyor siz hiç kullandınız mı? Birde 6 aydan itibaren çocuğa tadım ile ek gıdaya başladınız mı ??? Normal yemek yememesi Çok normal bir durum bağırsakları alışık değil anne sütü aldığı için sürekli.  Zayıflama sebebi de artık anne sütünden doymadigi için . Ve bu zamana kadar ek gıda almadığı için yemek vermek çocuğa ağır gelir. Ek gıda alışkanlığı olmadığı için verdiğiniz yiyecekler en fazla 3 çeşit malzeme olması gerekiyor içinde 
(175 puan) tarafından
Tadımlık 3 4 kaşık herşeyden yedirmek zorundasın biliyorsun değil mi? Sevmemesi çok doğal birşey çünkü alışık olmadığı tatlar
(140 puan) tarafından
Demesi çok kolay cnm yemiyor 6.aydan beri ugrasiyrm yoğurt yemesi için tukuruyor
(140 puan) tarafından
Kan sonuclarindan anlyr musunuz size. Birşey gnderecektim
(175 puan) tarafından
Tabi ki anlıyorum gönderebilirsiniz
(140 puan) tarafından
Msn attım bakabilir misiniz :)
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Neden ilaçları alıp çöpe atıyorsun anlamadım 
(140 puan) tarafından
Pekmezi her türlü denedim bu sabah haşlanmış yumurtaya koydum öyle yedi birazcık
(140 puan) tarafından
Onuda aldım bugün denedim yine tükürdü ama emzirirken denicem bu sefer ise yarar insallh
(1,186 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım yemeyen çocuk çok zor ama dediğim gibi vitamin eksikliği iştahsızlık yapar vitaminleri vermenin yolunu bul .
(3,140 puan) tarafından
Yilma bacim illa icecek yicek pes etme
(140 puan) tarafından
İnşallah cnm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (715 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 122 göst.
29 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelin1 (593 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 83 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Tgrlsima (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 165 göst.
8 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimmm (203 puan) tarafından soruldu

380,470 soru

11,391,629 cevap

34,899 kullanıcı

...