0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
Kızlar günah sevap karıştırmadan linclemeden bi cevap almak istiyorum .Bu konularda pek bi bilgim yok netten baktım anlayamadım.  Şimdi soruma gelecek olursak .Bankaya 270 bin TL para yatirsam aylık ne kadar faiz koyar üzerine .Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

21 Cevaplar

+5 oy
(2,675 puan) tarafından
270 binlik altın alın faizden daha fazla kâr koyar bir de helal yoldan olur
(10,026 puan) tarafından
Seren buna katildi :))
(19 puan) tarafından
Eşimle boşanma aşamasındayım. Arkamda ailem ya da herhangi bir kimsem yok .1 çocuğum var ve en azından işleri yoluna koyana kadar kira paramı çıkarmam gerek .Haram olduğunu biliyorum fakat cikmazdayim
(2,675 puan) tarafından
Dediğim gibi altın daha fazla kâr yapar. Helal olu tercih ettiğiniz için de Rabbim daha çabuk yardım eder.
(5,627 puan) tarafından
Alpedo bu saydıkların altın almana engel değil ki
-Reklam-
+2 oy
tarafından
HA-RAM HA-RAM HA-RAM
+2 oy
(19 puan) tarafından
HARAMDA HUZUR ARARSAN , HUZUR SANA HARAM OLUR.. şahsen çocuklarıma haram para yedirmem Allah nasip etmesin inşallah. Bence sende düşün onu yapacağına altına yatir Allah yardımcın olsun 
+1 oy
(276 puan) tarafından
Günahı sevabı karıştırma nedir ya müslüman devlette yaşıyorsun inşallah öte tarafta da bu cümleyi kurabilirsin zira faiz yiyenin yeri çok sıcacık 
(2,092 puan) tarafından
Kendi aklının çok yettiğini düşünmüyorum @benisal arkadaşın.
@Alpedo arkadaşım içinden ne geliyorsa yapmakta özgürsün başa gelmeyene ne anlatsan boş.
Ama sana şunu söyleyim kesinlikle altin al derim gram altin alabilirsin yada altin hesabı yapabilirsin getirisi daha çok olur sana tl malesef değer kaybediyor.
(175 puan) tarafından
Kızlar konudan bağımsız biz Müslüman bir ülke değiliz resmiyette Laik bir ülkeyiz :)
(2,891 puan) tarafından
Benisal insanlari faize gore dinjni yargilayamazsin diyodun diger postta burda kendjnle celismissin
(276 puan) tarafından
Faiz ayrı bir durum
(2,891 puan) tarafından
Yaa neresi ayri birqk Alla askjna bi durusun olsin her postta baska biseyi savunuyon
+1 oy
(953 puan) tarafından
Bence hiç bulaşma canım

Sen haramdan korunursan Allah sana da yardımcı olur..

Durum zor olabilir haram paradan rahat görmezsin bir kaç ay rahatlatır seni ama sonra hiç bir hayır görmezsin 
+1 oy
(139 puan) tarafından
Linçleyenler var. Sorsan hepsi hoca kesilir. Çogu nasil ev aldın araba aldın desen bankadan kredi çektik der. Herkes kendi durumunu kendi bilir. 

Sorunun cevabı ise 10 ila 15 bin arasında 
(5,240 puan) tarafından
Hele bitanesi var ******** gibi yazmış kadına saydırmis gebersen yemem faiz demiş inşallah o duruma düşmez ne diyim gereksiz
(19 puan) tarafından
Hay Allah razı olsun beni anlayan birilerinin olmasına o kadar ihtiyacım var ki .İkinize de teşekkür ederim cevaplarınız için
(5,240 puan) tarafından
Valla cnm sen bakma günah zaten biliyorsun ama kirani oradan öde yaocak bişey yok bol keseden sallıyor millet
+1 oy
(197 puan) tarafından
Şöyle düşün eğer Rabbinin rızasını düşünüp helal yoldan bi çözüm bulursan emin ol fazlasıyla mükafatını görürsün haramın hayrı olmuyo sen ordan kurtarmaya çalışırsın başka yerden sorun çıkar sürekli Allah yardımcın olsun inşallah günaha bulaşmadan hayırlı kapılar açar sana
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bankayla konuşsan daha doğru bilgi alırsın bence 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Her bankanın verdiği oran farklı aylık az en en iyisi 90 gün yani üç ay diyordu temsilcim  şuan bilmiyorum dolar artınca arttı oranlar 
0 oy
(721 puan) tarafından
Bankaya Göre değişir o
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Haram ama soyliyem ortalama 10 bin
(19 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(602 puan) tarafından
Her bankanın faizi farklı vede koysan belli bir zmna kadr alamazsın lazım olsa anlık kalırsın ortada 

Ama altın gün geçtikçe daha çok geliyor üstüne ceyre olmuş 3500 TL hem lazım oldumu direk alıp satabilirsin 

Altın mi banka faizi mi desen bence altın ama yine araştır istersen 
(19 puan) tarafından
Tabiki altın canım hem haram değil fakat oradan gelecek faize ihtiyacım var maalesef .Küçük çocuğum var esimle bosanicaz ve arkamda kimsem yok en azından kiramı öderim onunla
(602 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inşallah
Banka versen bile araştır her banka bir değil bazı bankaların aylık faizi çok olur
0 oy
(5,183 puan) tarafından
Tabiki farkındasınız sizde günah olduğunu çıkmazda olduğunuzu yazmışsıniz 

Bu durumu seçerek Allah'ı kızdırmayin bence 

Siz elinizden geleni yaparsanız rabbim zaten yardımcı olur 

Hayırlı kapılar açsın Rabbim altın yapabilirsiniz arkadaşın dediği gibi ☺️
(19 puan) tarafından
Canım altın yapsam kirami nasılsın odeyeyim vereceği taş çatlasın 5 bin nafaka .çocuğum desen küçük bırakıp hemen işe giremem bakacak kimsem yok gerçekten kalakaldım
(5,183 puan) tarafından
Tabiki ne yaşadığını bilemem zor durumdasin belli ki bişey diyemiyorum Allah büyük ama illaki bir kapı acar
0 oy
(218 puan) tarafından
9 bin civarı bir getirisi olur. Faiz oranları değişiyor yüzde 40 üzerinden 30 gün olarak söylüyorum 
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Her banka faiz orani baskadir. Paranin miktarina gore banka ile ozel faiz orani isteyebilirsin.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
En fazla 8 bin cnm
0 oy
(8,238 puan) tarafından
Eniştem yatırdı 500 bine 20 bin alacak aylık. 
0 oy
(3,097 puan) tarafından
10 bin civarı faiz getirisi var bankaya ve faiz oranına göre değişiyor 
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Cnm faiz hesaplama yazip ordan kendin bakabilirsin bütün bankalara.
0 oy
(5,943 puan) tarafından

Bankalar hesaplıyor canım para yatırmadan öğrenirsin 

image

(19 puan) tarafından
Girdim de böyle bir sayfa bulamadım başka sayfa açılıyor o da karışık anlamadım bunun linkini atabilir misin canım
(19 puan) tarafından
Yani burda 8 küsür mu veriyor öyle anladım doğru mudur ?
(5,943 puan) tarafından
En para Kur hesaplama canım. Herhangi bankada yine bulursun.
Evet canım net bakiye dediğini alırsın 32 gün sonunda

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 33 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,485 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 178 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde seoz (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 244 göst.
28 Mart 2023 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
24 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (211 puan) tarafından soruldu

379,617 soru

11,363,985 cevap

34,841 kullanıcı

...