0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (174 puan) tarafından
Kızlar iyi akşamlar. Beta hgc değerim 8 gün önce 6289 çıktı ortalama  5 haftalık oluyor sanırım. Fakat benim son adetime göre 8 gün önce 8 hafta 2 gün olmam gerekiyordu. 3-4 hafta kadar geç döllenme olur mu ? 

Dünde doktor karın ve vajinal muayene ile keseyi gördü bebek gözükmedi. Muhtemelen dün beta hgc değerine göre 6 haftalık , son adete göre ise 9+1 oluyordu. Normal mi sizce sadece kese gözüküp bebek gozukmemesi ? Kacinci haftaya kadar bebek gözükmesi gerekir böyle bir durum yaşayan şahit olan varsa yorum yapabilir miii 

6 Cevaplar

0 oy
(1,187 puan) tarafından
Doktor bişey demedi mi şu kadar zaman sonra gel bebek gözükür falan diye 
(174 puan) tarafından
Haftaya tekrar gideceğim kontrole
-Reklam-
0 oy
(947 puan) tarafından
Canım benimkide geç döllenme. 6 haftalık ama beta 161 çıktı iki güne bir kan vericem hayırlısı olsun seninkide gözükür inşallah benim kızım da geç döllenmeyle oldu çok geç gözüktü ultrasonda. 9 haftalık mıydı neydi gözüktü. Çok stresliydi benim için. Bunda da fazla endişe etmek istemiyorum hatta doktor kimyasal gebelikten şüphelendi ilk başta 
(174 puan) tarafından
9+1 de sadece kese gözüktü benimde.. Rabbim hayirlisini versin inşallah.. Bende kimyasal gebelikten korkuyorum
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Adetim 12 gün falan geçmişti hcg değerim 8 bine yakın çıktı normalde 6 haftalık olmam gerekirken kese 5 haftayla uyumluydu Bi kaç hafta bebek Bir hafta geriden geldi şimdi haftasını yakaladı 
(174 puan) tarafından
Sizinki bir hafta imiş böyle olması normal sanırım .ama benimki 9 haftalıkken 6 haftalık gibi ve bebek yok kese var sadece
(3,462 puan) tarafından
Kese  varmış işte korkulacak bisey yok ki hcg değerine göre hafta hesaplanmaz ben ilk hamileligimde 7 haftada kalp atışını duydum bunda 8 haftada üstelik  ilk gebeligim de erken döllenme olmuştu bebek 1 hafta önden gidiyodu
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Aynı durumdayız sat a göre 35 haftalık olmam gerekiyor ama 30+5 haftalığım benim bir ay geriden geliyor çünkü adet olmam gereken tarihlerde birliktelik oldu ve o zaman tutmuş adet olmadım ve test yapınca pozitif çıktı doktora durumu anlattım işte böyle böyle diye doktorum bu gayet normal bir durum demek ki yumurtan çatlakmış ve tutmuş adet olmamışsın bu garip bir durum değil demişti ve senin gibi test yapınca 6281 bişi çıkmıştı 5 haftalıktı kese bile küçük dedi doktor bana kalsa 15 gün sonra gel kalp atışını duyarız demişti ve gerçekten 7+4 te kalp atışını duymuştuk hatta endişeliydim ya kalp atışı olmazsa diye işte kalbini duyunca doktorum da sakalımız yok ki sözümüz dinlensin demişti 
0 oy
(547 puan) tarafından
Benim 3 hafta geç dollenmeydi tabi böyle geç döllenme olayı falan bilmiyodum ben hangi doktora gittiysemde böyle biseyin olacağını soylememisti bana dış gebelik bile demişlerdi bana bu yüzden ne ağlamıştım korkupta ama geç dollenmeymis meğer hiç korkma canım geç döllenme adetle bebegin oluşma vakti uyuşmuyor sadece kötü bisey değil yani çok şükür kızım doğdu 8 aylik oldu hiç bi sıkıntımız yok Allah'a şükür 
0 oy
(175 puan) tarafından
9 haftaya kadar kalp atışı duyulmayabilir canım , geç döllenme veya USG cihazlarından kaynaklı olabiliyor . Genelde 2000-3000 değerlerinde kese-kalp ve bebek görülüyor ama bazen değer yüksek olduğu zaman ikiz gebelik durumu da olabiliyor, haftaya kontrole git canım gene bebek gözükmez ise evde bekle 9 haftaya kadar 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 138 göst.
0 oy
3 cevap 62 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gülümseee (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gülümseee (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 145 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (153 puan) tarafından soruldu