0 oy
762 göst.
Diğer kategorisinde (1,980 puan) tarafından
Kızlar hayırlı geceler. Arada kaldığım bir konu üzerine size geldim. Görümcelerden birini severim iyi kötü anlaşırız birbirimize desteğiz genellikle. Yıllardır görüştüğü biri var Allah nasip ederse iş ciddiye binecek. Yıllardır da atanıp memur olması için hepimiz elimizden geleni yaptık şükür şu an memur çalışıyor . Bu çocuğu hiç sevmiyorum çünkü kıza çok yanlış davranışlarına şahit oluyorum. Ağzımı da açamıyorum çünkü kör aşık şu an işimi de elime aldım evleneyim gözüyle bakıyor. Sürekli sevgilisine rapor veriyor, sürekli telefonunu kurcalıyor. Sosyal medya yok ,bizler bile onunla fotoğraf atamayız beyefendi kıskanıyor kızıyor. Yolda yürürken orası kalabalık şuradan gidelim diyor. Orda erkekler var bakmayın diyor . Ve genellikle bunlar gibi kısıtlayıcı sinir bozucu benim bile bunaldığım şeyler hatta bunlar aklıma gelenler . Güven duygusu sıfır . İş yerine ziyarete gelmiş,vay sen nasıl iş arkadaşınla konuşursun . Aynı odada çalışıyorlar illaki konuşulacak numarası olacak . Benim en sinirlendiğim bu konu oldu . Demiş evlendiğimiz de böyle olursa işi bırakırsın. Biz bütün aile bu kız için emek verdik . Benim bile zoruma gitti. Bir iki kere görümceme düşüncelerimi söyledim ,abin bunları bana yapsa  çocuğum var demem boşarım dedim kaldı ki evlendikten sonra hepten kudurur bu herif. Yok ben güveniyorum yok senin düşündüğün gibi olmayacak. İzin vermem elime alırım falan . Kör yani . Eşime uygun bir dille anlatmak istiyorum kırmadan dökmeden ama ne yapar kestiremiyorum . Aklı başında bir adamdır en doğru olanı bilir ama abi işte emin olamıyorum. Bende  görümcemi seviyorum bana ne diyemiyorum konuya . Geldiğimde çocuktu birlikte büyüdük . Sizce ne yapayım kime danışayım. Uzun oldu kusura bakmayın hayırlı geceler. 

22 Cevaplar

0 oy
(3,237 puan) tarafından
Ben eşimle konuşurum mutlaka. Bir de o konuşsun isterim kardeşiyle mantıklı bir şekilde. Görümcen kendisine yazık edecek. Adam şimdiden çalıştırmayacağını söylemiş zaten, markete parka bile çıkmasına karışır. Bir tane komşu edinemez. Sizle bile olsa dışarı çıkmasına karışır eder. Kız da yalnızlıktan kafayı yer. Şimdi çok aşık ya güya bunları göremiyor. Yazık etmesini istemem kendisine, mutlaka abisine anlatırım. En azından abisi bilirse, kız illa evleneceğim diye tutturursa eşin çocukla bir konuşma yapar, belki sınırlar çizer. Bakalım o zaman o çok maço olan öküz ne yapacak? Kıza mı yüklenecek kimse bana karışamaz diye, yoksa ya bu kızın ailesi arkasında haddimi bileyim mi diyecek.. Bana kalırsa hiç evlenmesin o öküzle de…
(1,980 puan) tarafından
Bugün bile bir konuşma yaptım yok yani anlamıyor. Evlenince değişecek diyor o kadar ileri gitmez diyor kimseye söyleme yanlış tanırlar diyor. Boş yani
(3,237 puan) tarafından
ben eşime söylerim, isterse kızsın görümcem. Onun iyiliği için bir konuşma yaptırırım. İlla evleneceğim derse de kendi bilir derim o saatten sonra.
-Reklam-
0 oy
(5,692 puan) tarafından
Kayınpederin felan yok mu onlara şöyle hani işi uzatmak istesin arkadaş çevresi yok mu sevgilileri olan onlar nasıl anlaşıyor dikkat etsin çünkü son pişmanlık fayda vermiyo çevremden biri de yaptı ailesinin istemediği evliliği şimdi boşanmak istese 2 çocuk gelir yok ve herkes kendin yaptın dicek
(1,980 puan) tarafından
Kimseye söyleyemiyorum çünkü gözü kör olmuş. Suçlu olurum
(5,692 puan) tarafından
Sonra çok pişman olacak ama ele avuca sığmicak

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 597 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Anne1 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 538 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde 1 melek annesi (199 puan) tarafından soruldu
0 oy