0 oy
37 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (959 puan) tarafından
iyi akşamlar hanımlar aranızda hamilelikte gynoferon kan ilacı kullanıp mide bulantısı yaşayan varmı ben 34 haftalıgım öncesinde ferrum kullanıyordum doktor degiştirip gynferon kan ilacını yazdı 2 gündür kullanmama rağmen özellikle sabahları içtigimde çok midemi bulandırıyor napcam ben kanımda çok düşükmüş:(

2 Cevaplar

0 oy
(447 puan) tarafından
Gece yatmadan önce ic canım bi de portakal suyuyla icersen daha etkili olur mide ağrısı da yapmaz 
(959 puan) tarafından
Günde 2 defa kullanmamı söyledi doktorum sabah içince çok mide bulantısı yapıyor
-Reklam-
0 oy
(7,491 puan) tarafından
Ben anlatıyım sana kan ilaçlarının tadı kötü olur ve aç karna içildiği için mide bulantısı yapar o yüzden yatmadan en az 2 saat önce yem içmeyi kesip yatmadan hemen önce içmek gerekir boye yaparsan bulandirsada hissetmeyeceksin ve üzerine bişey yemediği için de daha etkili vitamin alacaksın bi de c vitamini demirim emilimini hızlandırır bi kaç damla limon damlatsam ağzına o bile hem bulantina iyi gelir hem ağzının tadı değişir hemde dahahizli kana karışır illa limon değil mandalina portakal yiyebilirsin kivi olabilir ya da portakal suyu gibi c vitamini olan meyve suları da olabili 
(959 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim doktorum günde 2 defa kullanmamı söyledi sabah ve akşam olarak akşamları sıkıntı olmuyorda sabahları inanılmaz kötü yapiyor midemi sabah portakal suyuyla deniycem inşallah işe yarar
(7,491 puan) tarafından
İllaki 12 saat arayla mi olması lazım uyanmadan 2 saat öncesine alarm kursan mesela akşam 8de yemeği kesip 10da ilacı icsen partakal suyuyla yatsan sabahda mesela 10 da mı kalkiyosun 8e alarm kursan ilacını içip geri yatsan 2 saati uykuda gecirmen yeterli sonra hemen biseyler yersin bulandirmaz
(959 puan) tarafından
Öyle deniyim bakalım sabah 9 gibi içip uyuyim 12 gibi kalkarım inşallah işe yarar

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 35 göst.
0 oy
6 cevap 94 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hlal (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 26 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Berfin 2134 (43 puan) tarafından soruldu