0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Belden başlayıp sırta boyna kafaya kadar vuran ağrı oluyor bir süre devam ediyor ama karnıma yayılmıyor. Bu durum yokken arada belden karına doğru sancı vuruyor. Yaklaşık 10 gün önce rahimi kapatan tıkaç görevi gören sümüksü akıntım da oldu. 

Bahsettiğim kafaya kadar vuran ağrı saatte iki kere oluyor. Doğum sancıları mi başlamış acaba. 

36+5

9 Cevaplar

0 oy
(17,332 puan) tarafından
Kafaya değil alta doğru olması gerekir bence. Adet sancisininndaha siddetlisi. Değişik bişey ya. Allah nasıl bı yola koymussa sancı gelip gidiyo. Hep o sanciyi sınırsız çekse insan çatlar. Ama 2 dk da 1 geliyor mesela. 
(17,332 puan) tarafından
Benimki suni sancıyla oldu. Kendi sancin nasıl olur bilemiyorum
(13,264 puan) tarafından
İki tane doğurdum ikisi de suni sancı ile oldu alancı sancı kasılma nedir bilmiyorum ikisinde de hiç sancısız gittim
tarafından
Hafiften başlayıp şiddetleniyor mu ? Suni sancıyla normal sancı bir mi bilemem ama sizlerin nasıl oldu bilgi alayim
(17,332 puan) tarafından
Swetty sen de bendensin.
Two Angell hastaneye sancısız gittim. Serum ile suni sancı veriyorlar damardan. Hafif hafif adet sancısı gibi basliyo. Siddetleniyo zamanla. Benim hep doğuma çok az zaman kalana kadar 2 dakikada 1 30 saniye boyunca sancım.oluyodu. sancin geldiğinde squat yap. Bol bol eğil kalk. Açılmayı hızlandırır.
(17,332 puan) tarafından
Bir de perine masajini doktoruna sor . Artık yapabilirsin. Ama sor da öyle yap istersen .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkeste farklı olabilir ama tarif etmek gerekirse 2 kızımda da dayanılmaz kasılmalarım oldu ve aşağı çok baskı yapıyordu. 
tarafından
Bugün aşağıya daha fazla baskı hissediyorum ayıp olmasın ishal de var sanki ve normalden daha sık küçük abdeste çıkıyorum.
tarafından
Yaklaşmış olabilir canım doğum. Hiçbir doğum sinsi değildir demişti dokturum mutlaka önceden haber verir ben gelince der demişti. Bunlar da habercisi olabilir.
tarafından
Belki de yaklaşmıştır bilmiyorum yaklaşık 25 haftalık çok nadir behsettigim başa vuran ağrı olurdu. İlk doğum sezerysn oldu. Anestezinin etkisi olabilir dedim ama. Bugün bu ağrı fazla yokluyor. Saatte iki kere gibi. Birde ishal gibiyim ve ıkınma hissi geldikçe bahsettiğim başıma vuran sancı oluyor
0 oy
(2,115 puan) tarafından
Belden yukarı vurmaz ki doğum sancısı. Belimde başladı ilk karnıma karnıma vurdu sonra. 
tarafından
Belden sırta doğru vurur derler. O yüzden sorayım dedim.
0 oy
(54 puan) tarafından
O sanciyi bilmesende anlarsin ya  benm karnim tas gibi olup siddetli bi agrim olmustu yerinde duramayacagin dinlenince gecmeyen bir agri basina vuruyosa tansiyonunla alakalidir belki
tarafından
Vücudum bir kaç gündür fazla ödem yaptı tansiyon mu bilmem ama. Bugün ishal gibiyim ve ıkınma hissi geldikçe bahsettiğim başa kadar vuran o ağrı oluyor bir süre devam ediyor ve geçiyor
(54 puan) tarafından
Bebek dogum pozisyonu almis olmali baski yapiyor normal canm dogum sancisi dinlenince gecmeyen bir agri ama haftan musait egilip kalkma egzersizleri yapabilirsin acilmanin rahat olmasi icin
tarafından
Kilosu biraz az alt sinirdaydi. O yüzden biraz daha kalsa daha iyi olurdu. Ama bilmiyorum sancı gibi bu.
(54 puan) tarafından
Yani herkesin aci esigi dogumu farklidir farkli birsey hissediyorsan tabiki kontrole git canim
tarafından
Bakalım sabaha geçecek mi bu ağrılar.
0 oy
(3,344 puan) tarafından
Anlatilmaz yaşanir ;)
tarafından
Bence de herkesin farklı farklıymış ☺️
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Belden pörçük kemiğinden kasiklara girer doğumun sancısı canm 
tarafından
Peki ilk aralıklı ama hafiften mi başlıyor. Gittikçe şiddetli bir hale mi geliyor. İshal gibiyim ıkınma hissi geldikçe belden sırta vuran o ağrı oluyor
(2,955 puan) tarafından
Zamanla sıklaşiyor kuzum evet başta aralıkları uzun düzensiz oluyor sonra o düzenli ağrılar basliyo beş dk da 30 saniye dayanıyon o bir geciyo rahatlıyor sonra bidaha bebek pörçük kemiğimnden geçerken zaten en zorlandığın kısım ama sırta başa vurmuyor bide mide bulantısı çok oluyor açılma olurken
tarafından
Bu doğum sancısı herkeste farklı mı oluyor acaba. Herkes farklı şeyler söyleyebiliyor.
(2,955 puan) tarafından
Ben epiduralsiz normal doğum yaptım hakiki doğum yani benmki böyleydi canm bünye meselesi ama acı eşiği herkezde farklı bnm bitek pörçük kemiğim kırılcak gibi hissetmiştim yirtinma bağırma hic sesim çıkmadı sadece mantığı kavradım 30 saniye sayinca o sancı geçiyordu onu biliyordum otuza kadar sayinca geçiyordu o arada sohbet ediyorduk doğum hanede ebeyle sonra o sancı girince pörçük kemigime baskı uyguluyordu geçiyordu yani 13 saat cekdim ben ilk doğum uzundu
0 oy
tarafından
Şiddetli gaz sancısı gibi 
0 oy
(19,706 puan) tarafından
Ne sen sor ne ben soyleyim 
0 oy
(788 puan) tarafından
Canım herkes te farklı olabilir ama sırta vurması Hade neyse de kafya vurması ilk defa duydum:) ben  iki doğum yaptım zaten çok değişik bişey sende  inşallah yakınsa hissedersin :)  benim 10 dk arayla karnından rahme doğru sancı geliyodu 10 saniye sürer gider tekrar gelir öyle  devam ederdi 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 296 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 387 göst.
24 Eylül 2020 Aile kategorisinde Hayalperest0348 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 45 göst.
5 saat önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelikguzell (1,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 31 göst.
3 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Bercestebiryuva (96 puan) tarafından soruldu

396,399 soru

11,857,527 cevap

35,954 kullanıcı

...