0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar babaannemin kirasını normalde ben internetten ödüyorum,  ev sahibi elden istedi kiraya, bundan sonra elden ödeyin diyor. Ödediğimizi nasıl ispat ederiz elden verirsek. %100 zam yapmak istiyordu kiraya, biz %25 yaptık zammı, elden ödeyince acaba odemediniz diyip tahliye isteyebilir mi?

8 Cevaplar

+2 oy
(1,186 puan) tarafından
Kirayı ben ödüyorum elden verme imkanım yok ayrıca babaannemin haklarını koruyabilmek adına eft yapmaya devam edeceğim diyin bitsin gitsin . Uyanıklık yapıyor kendince 
(582 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum
-Reklam-
+2 oy
(281 puan) tarafından
Maliyeden vergi dairesinden adamlar geziyor eğer ki bankadan vs atmazsanız hem size hemde ev sahibine ceza yazılıyor babaların ev sahibine pürüzlü kirayı elden istedi vergi kesilmesin diye hesabım yok vs dedi gecen adamlar gelmiş vergi dairesinden babama da ceza yazmışlar ev sahibi kabul etmediği takdirde vergi dairesine şikayette bulunmak gerekiyormuş 
(582 puan) tarafından
Teşekkürler bilgilendirme için
+1 oy
(5,240 puan) tarafından
Evet herşey yapar cnm bankadan odeyin
(5,240 puan) tarafından
Anladım cnm ben pek bilgim yok işte öneride bulundum aynı bela adam bendede var 2 bin bankadan 5 bin elden veriyoruz ama bu durumda biz vermesek o bişey yapamaz
(1,921 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Babamlar bu yüzden avukatlık oldu iki kira elden almış banka değişikliği yüzünden iki yıl sonra icra gönderdi neyse bizde tekrar  ödedik avukata gittik her şekilde tahsil ediyor yani mahkemelik olmaktansa ödendi iki kira  tekrar aldı , kira sözleşmesi vardı sözleşme fesh olmasın diye evden çıkarmaya çalıştı yüzde 25 zam az geldiği için neyse o şekilde devam ediyor ailem taşınma sebebide ailemin zaten başka şehirde evi var ama kardeşim lise kazandi onun bitmesini bekliyor sözleşme olduğu için cikaramayor ev sahibi kısacası elden verseniz kağıtta alsanız borcu vardı diyip gene tahsil ediyorlar üstelik hem tahsil edip hemde taşınma tahaadutnamesi gönderebilir yani hiç bir şekilde elden vermeyi kabul etmeyin şimdide banka hesaplarini kapatmış ev sahibi postahaneden mesala Ocak ayı kira 2024 kira bedeli diye tam şekilde yazıp evine atıyor ailem okulu bitmesine az kaldı kardeşimin bitince kendi evine taşınacak babam ev sahibi çok fais kira istedi 1900 den 15 bin yapmak istedi babamlarda emekli küçük şehirde 15 bin veremem 6 bin de anlaşalım dediler evde 30 yıllık kabul etmedi ev sahibi 6 bini bizimkilerde yüzde yirmi beş yatırıp iki yıl daha oturacak yani çünkü ev sahibi böyle usulsüz yollara başvuruyor ve çevre evler yeni tutulanlar zaten 8ile 10 bin arasi tutuluyor mahsus 15 bin istedi bizimkilerden taşınma nakliye vs çok tutacak babamin taşınmaz iki yıl diye anlasamadilar yani hiç bir şekilde elden vermeyin gerekirse postahaneden atın ev sahibinin ev adresine TC kimlik numarası ile kaldığı ayın tam şekilde yazıp kira bedeli diye gönderin banka hesabı vermezse
(1,921 puan) tarafından
Sözleşmeniz varsa hiç birşey yapamaz resmi kurumlardan yaptırdığıniz sürece elden kesinlikle vermeyin sözleşme yoksa biraz sıkıntı
(582 puan) tarafından
Sözlesmemiz var iyi ki
(5,240 puan) tarafından
Sözleşme var bizdede bı halt edemez
0 oy
(10,025 puan) tarafından
Kabul etmeyin sizde elden odemeyi
(582 puan) tarafından
Biz de çok taraftarı değiliz zaten, sakıncası yoksa kabul edeceğim
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Herşeyi yapabilir siz bankaya yatırın kabul etmeyin. 
(582 puan) tarafından
Internetten baktım, benzer davalar var, hep de ev sahibi kazanmış, tahliyesi istenmiş kiracının
(8,081 puan) tarafından
Tabiki suçlu duruma siz düşersiniz elden verdiğinizde.
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Bizimki de kirayi elden istiyor ama makbuz kestiriyoruz 
(582 puan) tarafından
O makbuzun yasal geçerliliği var mı
(2,814 puan) tarafından
Benim odedgime dair fiyatta belli
0 oy
(705 puan) tarafından
Evet sizi kira odemiyor diyip evden atacak olabilir kabul etmeyin.Ya da madem kira az devlete vergi vermeyeyim mantigi da olabilir.Bu tamamen iyi insan mi kötu insan mi meselesi.
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Elden istiyor çünkü sizi çıkartmak istediğinde kirayı odemiyorlar diyecek sakın kabul etmeyin 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
0 oy
1 cevap 95 göst.
9 Nisan 2023 Aile kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 137 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde BirMelek (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esr46 (17 puan) tarafından soruldu