0 oy
266 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (130 puan) tarafından
Kızlar dolar arıcak diyorlar ama bilemiyorum sizce hangisi kazandırır bi kesim seçimden sonra düşücek bi kesim artıcak diyor ne yapsam bilemedim araçta kalmak istemiyorum şimdilik masraf çok çıkıyor mtvydi bakımıydı falan 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hangi seçimden sonra doların düştüğü görülmüş :D 

(130 puan) tarafından
Ya uyduruyorlar işte
-Reklam-
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Biraz dolar biraz Euro biraz altın 
(130 puan) tarafından
Ortaya karışık diyosun yani
(1,186 puan) tarafından
Tüm yumurtaları 1 sepete koyma düşerse hepsi kırılır diyorum ayrı ayrı olsun ki biri düşse diğeri yükselir . 3 e bölmesende olur sen mantığına göre ayır bence
(130 puan) tarafından
Tamam canım
(910 puan) tarafından
Çok doğru demiş arkadaşımız. Eger tek kaleme tüm parayı yatirirsan düşerse pişman olursun farklı kalemlerden alırsan en azından dengeyi tutturur pişmanlık yaşamazsın
0 oy
(2,755 puan) tarafından
İkisi de kazandirir
(130 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,519 puan) tarafından

Eşimin biraz grami var dedi gidip dolar yapacam adam kuyumcu izin vermedi dedi ikiside aynı gram al daha karli....alacaksan bundan al asla zarar etmessin

image

(130 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(732 puan) tarafından
Canm bu yıl altın yılı diyorlar bilgin olsun 
(130 puan) tarafından
Altın uzun vadede kazandırır da nasıl olcak bankaya atılınca ücret kesintisi oluyor mu ki
(790 puan) tarafından
Bankaya güvenmiyorum ben  yastık altı sadece eşim ve benim bildiğim güvendiğim yer daha iyi ha deki millete bankaya attık parayı  miklet öyle bilsin sen gerçeği bil ha tabi eşin senden habersiz iş çevirmezse benimki geçen gün hepsini kardeşine yamamışta 500 bin tl değerinde altın ve euro biriktirmiştik kardeşi ev aldı o parayla birde bir iki yerden daha borç aldı  ama bankaya ikimizde güvenmiyoruz üstelik acilen nakit olarak kullanmak istesen banka diyorki bugün git şugün gel para yok kasada o kadar diyorlr yada parça parça verebiliriz diyor
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Altın artık düşmez hep çıkar altın alın 
(130 puan) tarafından
En çok gram mı kazandırır peki
(5,240 puan) tarafından
Evet şu durumda herkes onu alıyor yakın akrabam falan
0 oy
(3,038 puan) tarafından
Altında dolarda seçimden sonra düşmez. Bir kısmı ile dolar bir kısmı ile altın alırsan daha iyi olur.Acil durumlarda altına elini sürmemiş olursun.Bir daha araba alirsanizda altını ellemezsiniz doların üzerine para koyarak alırsınız.Altinda farklı bir yatırımın on parası olarak uygun olduğunuzda kullanırsınız (ev ,arsa gibi )
0 oy
(6,056 puan) tarafından
dolar, dolar ve dolar :)
0 oy
(7,109 puan) tarafından
Aslında araba dağa iyi degerleniyo borsa şuan dususte illa arabayı satcaksan TL olarak dursun yeter bu kadar düştüğü dediğin anda altın al ziraate git altın hesabı yaptır biz öyle yaptık 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Altın der susarım 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Yarısını dolar yarısını altın al sepet yap canım pek düştüğünü görmedim de biri düşse diğeri yükseliyor değer kaybı olmaz o şekilde ,biz birikimleri genelde öyle yapıyoruz , bizde altın dolarları satıp arabamızın modelini yükselteceğiz eşimle 
0 oy
(790 puan) tarafından
Altın dolara bağlı yatırımlık diyorsan ya euro ya altın euro çünkü çok sert düşüşler yaşatmıyor insana çıkacaksa düzenli çıkıyor değer kaybetmiyor ama doların her olaydan etkilenme olayı var altında iyi bir yatırım aracı seçimden sonra artar çünkü devlet önümüzdeki bir kaç sene seçime gitmeyecek ha bir referandum olabilir devlet istediği oyu alabilmek için piyasayla oynuyor yoksa gerçek hayatta  dolar altının daha fazla olması gerekiyordu 2012 den beri yatırım yapan biriyim o zamanlar euro 3.5 bandındaydı ha evlenirken felan hepsi gitti o ayrı mevzu ama dediğim gibi dolardansa euro daha güvrnilir çıkıyor ama sert düşüşler yaşamıyor hakeza altında alabilirsin dediğim gibi ben altın ve eurota yatırım yapıyorum daha çok bu zamana kadar kaybetmedim hiç 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Ben hayatımda 1 kere altın yaptım kenardaki paramla o da düştü satacağım zaman bir daha yapmam ama biraz altın biraz dolar biraz euro al derim bana bebeğim için 100 euro taktılar 6 bin etti hahahahahah coğrafya kaderdir 
0 oy
(1,683 puan) tarafından
Fona yatırırım birikim için düşünüyorsam  altın hisse dolar dağılım yapardım ara ödemede yapınca getirisi yüksek oluyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 155 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Canan can (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 256 göst.
0 oy
11 cevap 228 göst.
22 Kasım 2021 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 706 göst.
24 Mart 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu