0 oy
941 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Kızlar bizim ferforje üzerine dükkanımız vardı bi başkasıyla ortak çokta güzel gelirimiz vardı ve dükkan resmiyette eşimin ortağının üzerineydi 25 yıllık arkadaşı kendisi bilgisayar tamircisi yine aynı işine devam ediyo dükkana haftada bir uğruyordu bütün sorumluluk işletme algısı vergisi her şeyiyle eşim ilgileniyordu ben eşime hep bak şu ortaklığı resmiyete dökelim bak son zamanlarda işler çok iyi çok para adamı değiştirir yarın bişey olursa dım dızlak ortada kalırız gel ortaklığı resmiyete taşımasanız bile arabaların birini ve evi üstümüze al diye defalarca uyardım eşim çok güvendi yapmaz dedi ama malesef dediğim gibi de oldu aralarında tartışma çıktı biz iyi kötü yatıştı zannediyoruz ve 2 gün sonra eşim şehir dışına pazarlamaya gidiyor o sırada ortağı dükkanı satmış ve eşime 1 kuruş bile vermeden bütün paraları mal varlıklarını başkasının üzerine yapmış dükkan evler ve arabalra birlikte 2 yıl öncenin parasıyla kişi başı 3er milyon düşüyo 2 yıldır bunun mahkemesi sürüyor bu arada eşim benim dişimle tırnağımla kazıyarak bu hale getirdiğim malımı nasıl vermezsin deyip bi tartışma daha olmuş ve eşim bunu 2 defa öldürmekle tehdit etmiş buda eşime tehditten 2 ayrı dava açmış ilk mahkemede tutuksuz yargılandı ve infaz kararı aldı ikinci mahkemede infazını yaktığı için yakalama kararı çıktı 6 ay ceza aldı bugün tutuklandı açık ceza evine gönderdiler hatta akşam üstü de aradı diyo ki bak ben fiziksel olarak birşey yapmadığım için 1 hafta yatıp çıkacağım eğer 6 ay olsaydı direk kapalıya götürürlerdi ve seni bu şekilde arayamazdım diyo riskli hamileliğim var bişey olur diyemi böyle söylüyor yoksa gerçekten öyle mi bilgisi olan var mı öğleden beri ağlamaktan öldüm bilen yaşayan varsa beni aydınlatabilir mi 

30 Cevaplar

+3 oy
(1,122 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun öldürenler ceza almıyor malesef.tehtit edince alıyorlar garip bı dünya 
(99 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun evet malesef onca katiller tecavüzcüler tutuksuz yargılanıyo ama biz herşeyimizi aldı diye o sinirle tehdit ettik diye tutuklanıyor
(1,122 puan) tarafından
Malesef oule soylenecek çok şey varda susuyoruz.sizin tek sucunuz güvenmek daha doğrusu eşinin bukadar iyi niyetli olup güvenmesi.malesef bu dünya kötülerin .rabbim bı an önce kurtarsın inşallah .
(99 puan) tarafından
Amin canım inşallah teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bilgim yok post yukarı 
(99 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Benim bildiğim 1 yıl için ceza alırsan yatmıyor ama rabbim sana yardım etsin canım rabbim o emeklerinin karşılığını almayı ve eşinin de biran önce çıkmasını nasip etsin
(99 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun eşimde öyle dedi telefonda ben sadece sözlü tehdit etti fiziksel hiç bişey yapmadım o yüzden 1 hafta sonra evdeyim diyor şimdiye kadar başımıza böyle bişey gelmediği için hiç bişey bilmiyorum
0 oy
(2,808 puan) tarafından
Allah yardimcinjz olsun 
(99 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Bir ay yatar en fazla çıkar canm en fazla yatmaz yani 
(99 puan) tarafından
İnşallah canım sağolasın
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Sen stres yapma rabbim büyüktür bebeğine bişey olmasın bari olan olmuş inşallah bir hafta da sürmeden çıkar rabbim kimsenin yolunu gozletmesin ortada bişey yok çıkar korkma merak etme dua et hamilesin duan kabul olur :ermm:

(99 puan) tarafından
İnşallah sağolasın duadan başka bişey gelmiyor zaten elimden
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım öncelikle inşallah çıkar ama çıkmazsa bile 6 ay çok değil çok da riskli bir hamilelikte bebeğini riske atmaya değmez anlamında söylüyorum bebeğini düşün iki kez düşük yapmış biri olarak söylüyorum etkilenmesin bebeğin ah vah etme kalsa bile yanına gelecek sonuçta adaletsiz dünya kimseye guvenmeyeveksin yazıklar olsun gerçekten ya o beğenmediği muz hayvanlar bile ihanet etmiyor insanlar ne hale gelmiş 
(99 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun evet 6 ay çok değil ama doğum yapıcam yanımda kimsem olmayacak 2 buçuk yaşında kızım var babasına çok düşkün polisler geldiğinde eşimi aradım eşim eve geldi evden alıp gittiler kızım gördü ve sürekli ağlıyo babamı götürdüler diye
tarafından
Ay çok üzüldüm Rabb'im yardımcınız olsun inşallah eşin çok büyük hata etmiş işler Yolunda giderken yavaştan ortaklığı bitecekti cokk yanlış yapmışsınz
(99 puan) tarafından
Amin inşallah çok dedim ama o benim 25 yıllık dostum yapmaz dedi çok güvendi
0 oy
(908 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canım. Bundan 14 15 sene önce babam yeni dükkan açmıştı ve içini doldurmustu hem de borç aldığı parayla adamın biri ******** geldi sözde namazında niyazında bütün malları aldı babamı dolandırdı ve gitti gidiş o gidiş resmen tepetaklak oldu borcu ödemeden ortada mal kalmadı babam ameliyat olmuştu 3 ay evde kalınca çalışamadı sonra dükkan açtı o da böyle oldu. Adamın peşine silahla başka şehre gitti ve yakalandi 1 gün kaldı göz altında şartlı tahliye oldu sonra aynı adamı yine tehditten infazı yandi bu sefer 1 hafta kaldı çıktı bir daha da adamı aramadı olan bana oluyor diye. (Tabii ki babam asla kimseye zarar vermez korkutma amaçlı ve o zaman ki psikolojiyle bu durumu yaşadı) ama şükür o gunler geçti eskisinden çok daha maddi olarak toparladi. Allah yardımcınız olsun evet merak etmeyin öyle 6 ay yatmaz Allah in izniyle 
(99 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim içim rahatladı biraz
(908 puan) tarafından
Gelmiş geçmiş olsun o adam da Allahtan bulsun, hem emek hırsızlığı hem dolandırıcılık hem hamile kadının göz yaşları. 2 yakasi bir araya gelmez şerefs+zin
(99 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun iki çocuğunu da vebali boynuna rabbim biliyor kızıma hamileyken ben o dükkanda karnım burnumda demir kestim kıvırdım çekiç salladım şuan kızım 2 buçuk yaşında onun vebalini zaten aldı şimdi yine hamileyim ve onun yüzünden hala ağlıyorum bu yavrumunda vebali boynuna olsun beddu etme diyolar Allah biliyo ya içim yanıyo ediyorum yaktığı yerden yansın inşallah
(908 puan) tarafından
Allah a havale et en güzel cevabı zaten alacaksınız hiç merak etmeyin
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Kız nolcak sen bebeğini kendini düşün. Yatar çıkar en fazla 6 ay. 6 ayın tamamını da yatmaz. Eşinin dediği doğru da olabilir.2 yılın altının yatari yok diye duydum. Girdi çıktı yapıp bir kaç gün yatırıp cikariyolarmis diye duydum. Ama bu da cezaevinden cezaevine değişir. Ucuz atlatmissiniz. Ya hakikaten bişey yapsaydı eşin . O zaman nolurdu düşünsene. Boşver yakında yanınızda.olur Allah'ın izniyle. Açık cezaevinin şartlarında daha iyiymiş kapalıysa göre. 
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim hiç bi bilgim olmayınca insan endişe ediyor
0 oy
(969 puan) tarafından
Eşim gardiyan şuan nöbette nöbetten gelsin sorarim
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(244 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz sadece tehdit varsa çıkar en kısa zamanda 1 ay sürer veya sürmez  geçmiş olsun canım cok kötü olmuş keşke seni dinleseymis ama artık olan olmuş sen de canını sıkma bebeğini düşün bunlar gelip geçer 
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim evet sadece tehtid fiziksel hiç bişey yok evet malesef erkekler ilk dediğimizi dinlemiyo bu konularda sonra dediğimize geliyo ama o zaman da iş işten geçmiş oluyo
0 oy
(4,443 puan) tarafından
Ahhhh ahhh kimseye güven olmadığını bizde parasını ödediğimiz evimiz elimizden gidince anladınız hemde öz amcası bunu yapar ki elin adamı beler yapmaz
(99 puan) tarafından
Malesef işte insanın en yakınım dedikleri yapıyo
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Çıkar cnm doğru diyor 
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
1 yıldan az olunca paraya dönuyor dıye biliyorum canım
0 oy
(6,219 puan) tarafından
Evet 1 hafta yatıp çıkacak dediği gibi kapalida olsaydı seni arayamazdi hemen 
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim evet öyleymiş
(6,219 puan) tarafından
Eşim kapalida benim
(99 puan) tarafından
Dizinde Allah yardımcınız olsun bi an önce kavuştursun inşallah
0 oy
(48,642 puan) tarafından
iste ülkenin adaleti bu arastirsa sorsa soruştursa sizin hakli oldugunuz cikar zaten gecmis olsun insallah hemen çıkar 
(99 puan) tarafından
Mahkemelerimiz devam ediyor bakalım ne olacak rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun

Bizim bir tanıdık iki hafta önce aynen öyle 6 ay cezam var bir hafta yatıp çıkacağım dedi kimse inanmadı teslim oldu 6 gün sonra çıkmış gerçekten

Sizin de öyledir inşaAllah korkma
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah öyle olur
(2,244 puan) tarafından
Rica ederim Allah senden de razı olsun inşaAllah
0 oy
(6,314 puan) tarafından
İkisi ortak para verip dükkan açtılar değil mi?  Eşin büyük bir hata yapmış ama ispat ederse ortal olduğuna dair karşı dava açabilir  bence.
(99 puan) tarafından
Evet canım eşim 50 bin ve bi araba koydu o zamanın parasıyla oda 42 bin koydu eşim yinede %50 ortak yaptı şuan mahkemelerimiz devam ediyor
0 oy
(790 puan) tarafından
1 hafta yatıp çıkacak tatlım sorun etme 6 aylık hapis cezası bizim bildiğimiz gibi değil onun hesaplama sistemi farklı o  sadece o değil kocan birine zarar verseydide birçok sebepten fazla yatmaz çıkardı iyi hal indirimiydi mahkemede düzgün durduydu ilk ceza indirimiydi  endişe etme  tecavüzün tacizin adam öldürmenin bile çok yatarı yok hatta bu tacizcilerin bir kısmı çıkışta geri peşine düşüyor ya kızlarjn oğlanların ondan şikayet ediyorya halk allah kolaylık versin allah kucağına dağlıkla almak nasip etsin bende eşime derim bak arkadaşım diyip güvenme dye geçen bizimkide 200 bin tl lik altın aldı adam hem kesme ucuz işlemesiz altını 50 lira pahalıdan vermiş gramını  yaklaşık 1 2 gram daha altın alınabiliyoedu sanırım o parayla hem arkadaşım hem müşterim yapmaz bana kazık atmaz diyor  erkekler öyle o yüzden mal mülk varsa kendi üzerine geçirt tatlı dille yoksa ne olcağı belli olmaz
(99 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun yok şuan aklı başına geldi ne olsa senin üzerine yapalım diyo kendi ama iş işten geçti evimiz arabalarımız dükkanımız gitti üstüne daha bi 500 bin banka borcu kaldı
0 oy
(4,210 puan) tarafından
Canım infaz değil o hükmün açıklanmasının geri bırakılması. Aklında olsun diye söylüyorum. Onun haricinde kocan haklı. Sanmıyorum 6 ay yatacağını.çok geçmiş olsun bu arada
(99 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 852 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sv tht (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 160 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde bglm_ftma (5,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
5 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sekerportakali (1,882 puan) tarafından soruldu