0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde (310 puan) tarafından
Ya kızlar akşam pazara gittim söylemesi ayıp oğluma muz alayım dedim kilosu 32 tlydi. Çocuk tartıya koydu dijitalti ve 1600 gram küsür gördüm ama 70 TL dedi o kalabalıkta önemsemedim verdim geldim. Eve gelince aklıma takıldı 2 kilo bile yoksa nasıl 70 aldı diye. Çocuk kafasına göre 30 60 70 diyordu küsüratı olmaz mı bunun hiç . Çocuk bile bu yaşında hak yiyor . Sinir oldum aklıma geldikçe bi dahakine söyliycem böyle saçmalık mı olur ne kadar kolay hakka girmek yazık ya 

8 Cevaplar

+2 oy
(578 puan) tarafından

image

Maalesef bi kısmı böyle 
tarafından
++++++ :)
(310 puan) tarafından
Valla ya Allah'tan da mı korkmuyorlar hep markete yöneldim bunlar yüzünden en azından görüyorum ne olduğunu
-Reklam-
0 oy
(1,245 puan) tarafından
Malesef bu yüzden pazara çıkmıyorum taze getiren manavımız var ordan hallediyorum çok kavga ettim böyle pazarcılarla çürüğü çarığı dolduruyorlar birde 
(310 puan) tarafından
Markette pahalı diye pazara gideyim diyorum pişman olarak dönüyorum işte kavgalık tip değilim görümcem olsa ohooo :)
0 oy
tarafından
Markette de 70 lira kilosu pazarcının kafasından bana da lazım:) 
(310 puan) tarafından
Yok kız hak yiyen kafadan almayalım öteki tarafı var bunun
tarafından
Aklına eseni söylemesinden dolayı söyledim canım, ben pazara gidince genelde yeşillik ucuza geliyor tanıdık olduğundan meyve ve diğer sebzeler de adamların insafına kalmış işte
(310 puan) tarafından
Anladım canım doğru diyorsun Allah görüyor hakkımız kaldıysa. Öyle bir zamandayız ki kul hakkı nedir bilmezler
tarafından
Herkes kendi çıkarının peşinde canım aralarından bi kaç tane insan evladı çıkıyor işte
(310 puan) tarafından
Maalesef öyle Hakkıyla işini yapandan Allah razı olsun geri kalanda Allah biliyor işte
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Senelerdir pazarın yolunu bilmem , işini hakkıyla yapan vardır sözüm yapmayanlara , ne aldıysam eve gelince pişman oldum domates aldıysam sağlamdan çok ezik çıktı, meyve aldıysam iyisinden çok kötüsü çıktı 

O yüzden ne ben arkalarından sövüp günaha giriyim ne param boşa gitsin en iyisi market vallaha sec beğen al
(310 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsunuz bende önceden marketten alırdım taşındığım yerde bim a101 falan var sadece orda da meyve yok mecbur kalıyorum maalesef
0 oy
(250 puan) tarafından
Oraya gittinde sen bagır onlara belki insan olurlar
(310 puan) tarafından
Heh işte bağıran tip değilim ki keşke olsam arada eve gelince de kendime söyleniyorum niye o anda sormadım diye
(250 puan) tarafından
Bizim suçumuz degil ki onların haram lokma yediren onlar rabbim cıkarır onlardan
(310 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(3,588 puan) tarafından
Yazın domates aldım güzel gorunuyor diye eve bir geldim çürük ezik bir kere de üzüm aldım almaz olaydım üzümlük halı kalmamış o yüzden pazardan almıyorum marketten istediğim gibi alıyorum 
(310 puan) tarafından
Ayyy anneme de olmuştu kadın ne beddua etti arkasından o günden beri seçmeli olanları alır . Market yok ki burda da doğru düzgün şansıma keşke olsa da mecbur kalmasam
0 oy
(2,313 puan) tarafından
Eşim pazarcı hak yediğini düşünmüyorum oğlum 13 yaşında onunda tabı 

Ama Bile isteye hak yiyen varsda zehir zıkkım olsun 
(310 puan) tarafından
Pazarcılık zor iş hakkıyla işini yapanda var tabi onlara lafım yok sağolsunlar. Ama gerçekten doğru gördüysem ve fazla aldıysa helal etmiyorum aynen de zehir olsun
(2,313 puan) tarafından
Yaaa ben hep şunu derim bilerek isteyerek hakkımı yiyenlere hakkim haram olsun
Ama olur ya insanız yanlışlıkla hakkim yenilirse helali hoş olsun
(310 puan) tarafından
Amin çok doğru bende bundan sonra böyle derim teşekkür ederim :)
0 oy
(6,330 puan) tarafından
Muzun kilosu 32 çok az degklmj bence bir yanlışlık var burda 70 liraydı kilosu
(310 puan) tarafından
İthal muzsa burda da öyle. ben yerli muz aldım kilosu 30 40 arası  genelde pazarda

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Burcu21 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 177 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 124 göst.
0 oy
12 cevap 214 göst.

380,877 soru