0 oy
94 göst.
Diğer kategorisinde (33 puan) tarafından
Kızlar merhaba oglum 1 seneden fazladır dizdeki eklem yerini göstererek ağrıdigini soyluyor ve bu genelde gece oluyor bundan 7 ay once ortapesiye götürdüm ve ultrasonda bir sıkıntının olmadığını söyledi büyüme ağrısı olabilecehini söyledi ama bu arlar geve surup iciriyorum onun etkisi geçip saat ilerledikten sonra akşam üzeri bi kac defa diger bacağının agriidigini soyledi bu durumu yasayan var mi 

6 Cevaplar

0 oy
(1,461 puan) tarafından
İki oğlum da zamanında çok bacaklarının ağrıdığını söylemiştir sonra sonra unuttular ama sizin ki kadar küçük değillerdi 4 yaş sonrası 
(33 puan) tarafından
3 4 güne bir gece söylüyor ne kadar baktirsam da endiseleniyorum
(1,461 puan) tarafından
Bende endişelenirdim canım doktor bir şey yok diyorsa merak etme
(33 puan) tarafından
İşte kan vs bakmadı ya da acaba nirmal ultrasonda cikmayan bir durum olabilir mi diye uzuluyorum basina gelen var mi diye fikir almak istedim
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla bacım çocuklarımda yaşamadım ama kendim küçükken baya büyük yaşa kadar yaşadım o kucuk yaşımı bilmiyorum da 5 6 yaşlarını okul caglarimi hatirliyorum sizidan uyuyamazdim anneannem yanına yatirirdi geçerdi üşümektende oluyoz.belki çünkü geçerdi anneannemin yanına yatinca
(33 puan) tarafından
Bende bazen dülbent sariyorum geviyor diyor bu kac saat sonra tekrar ağrıyor diyo genelde ağrı kesici vermezsem
(790 puan) tarafından
O ağrının sebebi sedimentasyon yüksekliği yani yaşlılardaki gibi romatizma olduğundan kaynaklı oluyormuş iltihaplı kısım belirli bir yere toplanıp soğuğu gördümü ağrıtıyormuş
(33 puan) tarafından
Ama öyle bir durum olsa şişlik olmaz mı
(790 puan) tarafından
Bende şişlik yoktu  ananeminde aynı zamanda bacağı ağrırdı ananemlerle oturuyordum 22 yaşıma kadar onla oturdum benim bacağım ağrıyorsa ananeminkide ağrıyordu bazen sorardım anane seninde ağrıyormu yağmurmu yağcak acaba diye   benim bacaklsrımı bebek battaniyesiyle sarıp sarmaladımı ısınıyordu ondan sonra rahstlıyordum
0 oy
(583 puan) tarafından
Kan alındımı canım kan değerlerine bakılsın . Cocuk doktoruna gidin kan testi isteyin . Vitamini eksik olabilir . 
(33 puan) tarafından
Evet en son 2 yaşında kanına bakılmıştı bir sorun yoktu ama olmadı bir kan testi aldiracagim
0 oy
(574 puan) tarafından
Bende kızım İcin götürmüştüm doktora aglıyordu geceleri bacağım ağrıyor diye doktor şunu demişti bana eger sekseklemiyorsa yürürken yere düşmüuorsa beze gibi şişlikler yoksa büyüme agrısı demişti uzunda süre biliyormuş 
(33 puan) tarafından
Kızınız kaç yaşındaydı benimki 2.5 yaşında ama bayadir bu durumu yaşıyorum
(574 puan) tarafından
Şuan üc yaşında ama iki yaşında baslamıştı agrıları cok seyrek şekilde birde bu yıl ara sıra oluyor sadece geceleri agrıyır ve aglıyor uykusunda agrı kesici veriyorum geciyor herhalde uyuyor
0 oy
(790 puan) tarafından
Benim 2.5 yaşımdan sonra yağmurlu günlerde eklem ağrılarım olurdu iyice sarıp sarmalayın ağrıyan bir yeri ısındımı rahatlar  hatırlıyorum gece ağlayarak uyanıp anne bacağım ağrıyor diye ağladığımı ananem özellikle battaniye örterdi ısındığımı  hissedince rahatlardım kan tahlillerine sedimine felan baktırtın  
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Aynı şeyi eşimin akrabası yaşadı çocuk sürekli agridigini söyledi ve doktorlar büyüme ağrısı dedi çocuk bı gece agriyla uyanıyor ve bildiğin felç oluyor binde bir gorulen bı hastalıksız fizik.tedavi felan zor düzeldi valla
(33 puan) tarafından
Acaba bunu öğrenebilmek icin hangi tahliller gerekiyor
(1,015 puan) tarafından
Bizde genetik olduğu için çocuk doktoruna bahsettik ve çocuk hematolojisine yeşil alan actirdik tahlilelri yaptılar canm , önce bı film çekilip bakılmalı canm kırık çıkık var mı diye bu şekilde düzensiz ağrı ve şişme varsa çocuk doktoruna şöyle ben çocuk hematoloji götürmek istiyorum yeşil alan açın diye bı bakarlar canm

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 42 göst.
16 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Oflu61oflu (602 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
6 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 165 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,536 cevap

34,831 kullanıcı

...