0 oy
82 göst.
Aile kategorisinde (682 puan) tarafından
Gün icinde cok kızıyor musunuz ve sizden korkuyor mu bu çocuğunuzu nasıl etkiliyo benimki hassas olduğu için kızınca korkuyor bende hamileyim ister istemez kendimi kizmamak icin tutmaya çalışıyorum ama hormonlardan mıdır nedense tutamiyorum kendimi oda bu sefer kızma anne diye karşılık verip masum masum  durunca kendimi çok suçlu hissediyorum psikolojisi cok etkileniyodur bu durumdan ama nasil engel olcam kendime bilmiyorum 

2 Cevaplar

0 oy
(580 puan) tarafından
Benimde oğlum 2 yaşında bende hamileyim. Çocuklara bağırmak çok büyük hasarlara yol açıyormuş. Bende arada sesimi yükselttiğim oluyor hamileliğimin son zamanları artık o kadar yoruluyor, nefes nefese kalıyorum ki. Halsizlik çok oluyor, ani sinirlenmelerim, çarpıntılarım oluyor. Seni çok iyi anlıyorum. Kendimi düzeltmeye, toparlamaya çalışıyorum ama bazen bizde insanız dayanamıyoruz bağırabiliyorum. Sonra hemen özür dileyip, tentene teması çok kuruyorum. Baya öpüyorum böyle sıkılana kadar. Gözlerinin içine bakarak ona sevgi sözcükleri söylüyorum. Sevdiğimi söylüyorum. Emin ol ki buda çocuklar için çok önemli. Kızabiliriz ama sevgimizi çok gösterelim. Eminim onları ne kadar çok sevdiğimizi görüp travma oluşturmaz. Yinede tabiki dirayetli olup onlara bağırmamamız lazım 
(682 puan) tarafından
Ben bağırdıgim ve kızdığım icin mi bilmiyorum aşırı ürkek ve sakin bi çocuk bilmiyorum belki yapısı böyledir oyle cok yaramaz değil ama biraz arsız olsun benim kizmalarimi bu kadar dikkate almasin isterdim
(580 puan) tarafından
Evdeki otoriteyi sen kurmuş olabilirsin.
(682 puan) tarafından
Evet ama istemsiz gereksiz kızıyorum bu üzüyor beni
(580 puan) tarafından
Benide aynı şekilde üzüyor. Eşim benim aksime çok sakin, dayanıklı, hiç kızmaz sabreder ama benim sabrım az. Buda gün boyu bizim uğraşmamızdan kaynaklı olabilir. Annelikte bu değil miydi zaten gün içinde evladına karşı bir sürü duygu beslemek. Kızıyoruz, seviyoruz, merhamet ediyoruz, üzülüyoruz. Gün sonunda eşime sarılıp ağlıyorum ben kötü bir anneyim diye. Oysaki yaptığımız tek şey kızmak. Evlatlarımıza elimizden geldiği kadar çok çok iyi bakıyoruz ama bir bağırdık diye kendimizi en kötü anne ilan ediyoruz. Annelik ne kadar zor. Eşim beni sakinleştiriyor sağolsun öyle olunca
(682 puan) tarafından
Gerçekten öyle gece o uyuduktan sonra o kadar vicdan azabı çekiyorum ki bide bu kadar hassas olması beni daha da üzüyor
-Reklam-
0 oy
(62 puan) tarafından
Malesef ister istemez kızıyoruz bazen benim de oğlum 4 yaşında çok yaramz düz duvara tırmanıyor resmen bende hamileym yeni mide bulantısı bağ ağrısı cekiyrm oyuzden tahammül edemiyrm kiziyrm bazen bagriyrm tamam dyr yine yapiyr aynı ne yapacağımı şaşırdım duzgunde konusuyrm güzellik de diyrm tamam annecim dyr iki dk sonra yine ayni
(682 puan) tarafından
Benimki yapmıyor iste bende o yuzden vicdan azabı çekiyorum cok yaramaz bi çocuk değil atıyorum mesela bazen sakasina vurmak ister ve ben kızarım basks bişey olduğu zaman sevmek oynamak amaçlı kızdığımi unutup elini kaldırır sonra vurmadan indirir yads cok hafif dokundurur korktuğu için bu sefer disardads mesela oyun parkına gittigimizde başka cocuklar buna kum vs attiginda sadece bakiyo ve uyariyo korumuyo kendini biri vurduğundada ayni sekilde bence kendini korumak icin vurmalı oda ona söylediğimde biri sana zarar verirse sende karşılık ver diye ama aglarsa diyo aşırı olgun ve sakin bi yapıda bu beni uzuyor fazla kizdigim ve kısıtlandığı için arsiz olsun isterdim biraz
(62 puan) tarafından
Ya kıyamam sakin bir çocuk bide diyrlar kızıp bagirdimzda o çocuklar öz güveni olmuyr korkuyrlar çekingen oluyrms anne babadan kaynakli diye benimde kızım boyle sakin utangaç evde gayet iyi iletişim kuruyr ama arkadaş ortamı olsn park olsn kolay kolay çocuklarla oynamaz cekiniyr sanki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 112 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dmraysegul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 417 göst.
7 Nisan 2022 Aile kategorisinde Meleksone (2,280 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 356 göst.
6 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.