0 oy
115 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (52 puan) tarafından
Hanımlar cerazete diye bı doğum kontrol hapı kullanıyorum sürekli kanamam oluyo daha geçen hafta adet olmusum bu hafta yine oldum sanki hiç olmamisim gbi tekrar 5 gün adet goruyorum bu durumu yasayan varmı 

8 Cevaplar

0 oy
(694 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Malesef bende de aynı şekilde ictigimde ayda 2 3 kere adet oluyordum biraktim ama siz nasıl kullandınız adetliyken mi başladınız ben adet olmadan içmiştim eczaneye sorduğumda adetliyken için demişti bı de o şekilde kullanmayı düşünüyorum 
(52 puan) tarafından
Ben bı içiyorum bı icmiyorum kafama göre o yüzdende kanamam çok oluyodur belkide bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Ben kullanmıştım ama öyle bir sorun yaşamadım bilmiyorum valla ya
0 oy
(205 puan) tarafından
Canım direk doktora görün genelde bu hap adeti keser hiç adet olmazsın olmaman gerekiyo yani en güçlü doğum kontrol hapıdir ben adet görmüyorum diye bıraktım onu çok zmn sonra tekrar görmeye basladim
(7,923 puan) tarafından
Hayır böyle bisey yok niye kızı yanlış yönlendiriyorsun ben 2 ay kullandım gayet düzenli her ay adetimi gördüm çok şükür herkesin bünyesi bir değil ne demek kesmesi lazım felan genelleme konuşma kendin için konuş bence, post sahibi bence sen ilacı değiştir kuzum doktoruna söyle büyük ihtimal sende yan etki yaptığı icin bu şekilde oluyor bazı ilaçlar öyle yapıyor bende yine başka bir ilaç kullandım 2 ay sonra birakdim ayda 2 kez regl gördüm 15 gün aralıkla bazen doğum kontrol hapları böyle etkiler yapabiliyor
(52 puan) tarafından
Ben doğum yaptıktan sonra 3 aylık korunma iğnesi vurundum ama tam 5 6 ay adet görmedim doktora gittim de bana bunu önerdi buda çok adet gorduruyo bilmiyorum napcm
0 oy
(473 puan) tarafından
Fiyatı ne kadar canim
(52 puan) tarafından
300 TL aldim
0 oy
(229 puan) tarafından
Bu hap sadece bir hormon içeriyor. 

Normalde doğum kontrol hapları iki hormon (kombine) içerir. Ancak emzirme, yoğun sigara kullanımı, migren gibi bazı durumlarda bir hormon içeren hap verilir. Ve maalesef sık sık kanama yapması en çok görülen yan etkilerden. Tek hormon içeren başka bir ilaç da yok herhalde. Bende 1 ay kullandım, sonra bırakmak zorunda kaldım. Çünkü sürekli lekelenme veya kanama oluyordu. Ben emzirmeyi bıraktığım için artık Yasmin'e başlayacağım.
(52 puan) tarafından
Diğer haplar bende çok sinir aşırı kilo kaybı yapiyo bunyeme iy gelmedi için doktorum bunu önerdi buda sürekli hastalanma sebep oluyo napcm bnde bilmiyorum en iyisi erkeklerin korunması
0 oy
(5,446 puan) tarafından
Adet olmuşum gibi değildi ama lekelenme Kerim oluyodu o hapta
(52 puan) tarafından
Yok yok baya bildin adet oluyodm 5 6 gün
(5,446 puan) tarafından
Kendin korunmak için aldıysan bırak canım
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Aynen bu nedenle bıraktım 
(52 puan) tarafından
Bende birakcm da o zmnda nasl koruncami bilmiyorum diğer haplarda bana yaramiyo bilmiyorum napcm
(1,204 puan) tarafından
Emziriyorsan başka hap yok
0 oy
(4,288 puan) tarafından
Bende adet olamadigim için bırakmıştım 5 ay kullandim. Aşırı sinir ve adet olmama gibi etki yapınca bırakmak zorunda kaldim
(52 puan) tarafından
Bendede çok adet görmeme sebep oldu demekki bubyeden bünyeye farklılık gösteriyo

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 123 göst.
0 oy
7 cevap 363 göst.
0 oy
1 cevap 12,620 göst.
21 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Derya (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 810 göst.
24 Nisan 2019 Diğer kategorisinde malefiz bebek (30 puan) tarafından soruldu

379,107 soru