0 oy
442 göst.
Diğer kategorisinde (2,349 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Öncelikle hayırlı akşamlar dilerim canlarım...

Şimdi olayları kısaca anlatmaya caliscam uzarsa kusura bakmayın doluyum.
Ben eltimle kaç senedir konuşmuyorum.  Olay oğlumun bir yaş doğum gününde patlak verdi. Oğluma yaptığım hazırlığı gelen hediyeleri cekemediler öz amcası da aynı şekilde.  O günden sonra bir sürü laf söz ettiler ve ben irtibatı kestim direk. Büyük bir olay yaşamadık ama kavga dövüş yok yani. Ondan sonra bir düşük yaşadım ben acımı yaşarken nasıl olduğumu ne yaşadığımı sormadan acımı paylaşmadan yargı dağıtmışlar.  Nasıl düşük yaptı ne iş yaptı düştü neler neler yani sanıyorlar ki düşük sadece ağır bir iş yapınca oluyor. Sağlıksız gebelikti yani. Ondan sonra benim dayım vefat etti baş sağlığı yok bir şey yok. Neyse tekrar hamile kaldım.  Kızım doğdu sıkıntısı oldu 2 haftaya yakın kuvezde kaldı.  Ben oğlumdan ayrı anne otelinde kaldım.  Her gün ağladım lohusa psikolojisi bayıldım acillik oldum. Ne kaynım ne de eltim arama sorma yok nasılsın bebek nasıl geçmiş olsun hayırlı olsun tek kelime yok. Ve üstüne üstlük benim dengesiz eltim nispet eder gibi kızı pasta yapmış onu paylaşıp altına güzel kızım canım kızım iyiki varsın falan uzunca bir yazı yazmış.  Normalde beni zerre ilgilendirmez ama benim acım var orda kızım yatıyor hiç zamanı mı bu kadar mı kalbin karardı yani?!! Ve daha ne laflarını kiskancliklarini duydum arkamdan. Hiç ağzımı açıp konuşmadım ama hep uzak kaldım.  Dün de eşimle konuşmuş senin karın çok kinci kibirli konuşmuyor benimle demiş. Allah aşkına siz olsanız kadının yakasına mı yapışırdiniz? Ne kadar dengesiz bir kadın anlamış değilim 

11 Cevaplar

+4 oy
(273 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben olsam umursamamaya devam ederim daha çok kudursun baksana susman nasıl koymuş böyle devam evlatların var dön işine bak onunlamı uğraşıp strese sokucaksın kendini cevap versen mutlu olucak muhatap alındığını görecek büyük ihtimalle daha çok hakkında konuşucak eline konuşacak malzeme vermiş olacaksın ite köpeğe bulaşasım yok de geç
(15,200 puan) tarafından
Bence de böyle çıldırır
(2,349 puan) tarafından
Aynen öyle canım kahkaha attım hatta oh ne güzel olmuş diyerek delirmiş mi dedim konuşmuyorum diye hatta mecbur bir ortama girmek zorunda kaldık suratına bakmadım onu bile demiş orda hiç muhattap olmadı benimle kendini beğenerek dolandı demiş oysaki görmedim bile onu ne kadar umurumda değil ki
(273 puan) tarafından
Bu kudurmada ona yeter boşver iyi niyetli insan olsa zaten gelir konuşurdu san konuşmadın da kendi ne yapmış oda seninle konuşmamış ama seni suçluyor içi ne fesat be
(2,349 puan) tarafından
Evet ya sorma ben seninle konuşmuyorum seni sorgulamıyorum ne demeye benimle ilgili en yakınıma eşime şikayette bulunuyorsun
(273 puan) tarafından
Ben olsam daha da mutlu olur bide güzel bi hikaye falan paylaşırdım göreceği bi yerden mutlulugunu izlesin ohh :)
-Reklam-
+2 oy
(5,627 puan) tarafından
Ben olsam afedersin arar o leş ağzını doldururum. Eşime şikayet etmek ne alaka yiyorsa bana söylesin 

Valla parçalarım böyle eltiyi 
(5,627 puan) tarafından
Sonuna kadar sakin sakin okudum ama o eşe söyleme de patladım en nefret ettiğim şey bu
(4,547 puan) tarafından
Sakin ol şampiyon:))
(4,547 puan) tarafından
Ben kinci biriyim ya :)) hatta deve kini var sende derdi rahmetli babam :)
(5,627 puan) tarafından
Valla kincimiyim bilmiyorum ama çok sinirliyim valla böyle bir durum da ciddi ciddi parçalarım :)
(2,349 puan) tarafından
Ayni şekilde hiçbir şey demeden devam ediyorum kudurmuş zaten daha çok kudursun hasbam
+2 oy
(3,006 puan) tarafından
Davranışın mesafe koyman sonuç vermiş ben senin yerinde olsam öyle biri beni kibirli kinci bilmiş zerre umursamam bu sayede yanıma gelirse edebi ile durmayı öğrenir  2 düşünür 1 konuşur.Bence sende umursama zaten herkese iyi olamayız ki kimilerine iyi görünurüz kimilerine kötü.Kiymet verdikleriklerimiz yalnis anlarsa düzeltiriz diğerleri ne anladiysa oo..
(2,349 puan) tarafından
Aynen öyle yapıyorum canım umurumda değil güldüm hatta
(3,006 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın bence :)
+1 oy
(13,038 puan) tarafından
Akrabalığının bir hayrını mı gördüm derim düşükte geçmiş olsun doğumda hayırlı olmayan insanla ne konuşacağım kibirli değilim hatır gönül bilen düzgün insanlarla ahbaplık ediyorum derdim 
(2,349 puan) tarafından
Çok haklısın canım bir de beni öne atıyor kendisi çok iyi bir insanmış gibi. Hayatımdan çıkardım ben onu evimde adı bile geçmiyor kadın yakamı bırakmıyor benim benden de nerdeyse 10 yaş büyük ama ergen gibi tavırları var kadının
0 oy
(7,005 puan) tarafından
İnsanların en zoruna giden şey umursanmamaktir unutma 
(2,349 puan) tarafından
Aynen öyle canım çatlıyor işte
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Eşin ağzının payını verememiş mi.
(563 puan) tarafından
Esin lafını söylemiş daha hiç muhatap olma birdaha birşey söyleyemez o
(2,349 puan) tarafından
O söyler canım onda utanma yok ama umrumda değil yeterince dert olmuşum zaten
(563 puan) tarafından
Benim eltilerimde hepsi aynı ben hepsinin dertlerini dinlerim yardımcı olmaya çalışırım onlar kuyumu kazar Allah herkeisn kalbine göre versin
(2,349 puan) tarafından
Sen de muhattap olma öylesi insanlarla sana tavsiyem
(563 puan) tarafından
Önceden arayıp konuşurduk şimdi aramıyorum canm önemli birşey olmadikca
0 oy
(948 puan) tarafından
Allahtan eltim yok kocana niye şikayet ediyor derdi varsa senle konuşsun ama arkamdan konuşan da gözümde hiçtir yani 
(2,349 puan) tarafından
Konu açılınca söylemiş eşime o da gayet güzel vermiş cevabini
(948 puan) tarafından
Aman iyi iyi
0 oy
(276 puan) tarafından
Yani ilk kavga sebebiniz çok etten ppuften  diyelim kaynanan onun çocuğuna hiçbir şey almadı ama seninkinin doğum gününe güzel bir hediye aldı e kadın bunu dile getirebilir bence ben bir şey demezdim kalbim kirilirdi ama senin oğlun onun kızı belki yanlış anlamıştır seninki erkek diye sana özel yapılıyor diye kizmistir yani ilk kisimda seni haksız buldum onun yaptığı ayıp olabilir ama o kıskançlıkla bir an öyle yapmış bellimi sen alttan alabilirdin neden dahil oldun milletin aldığı hediyeye milletle muhattap olsun 

Ama ikinci dediğinde sen haklısın çocuğun kuvezdeyken geçmiş olsun demeyecek kindarlikta olanla da ilişki kurma bence bu normal bor grip degil ciddi bir rahatsizlik
(276 puan) tarafından
Eşine gelince cevabını verseydi ya
(2,349 puan) tarafından
Neden ki benim suçum ne ilk olan durumda  ben mi hediye aldım oğluma benim ilk bebeğim ilk doğum günü özendim hazırladım.  Kaynanamlarin aldığı hediye değil olay annemlerin kardeşlerimin aldığı hediyeler arkadaşlarımın yaptığı sürprizler zoruna gitti ben miyim suçlusu kıskanan fesat olan kendisi de
(2,349 puan) tarafından
Ve de onun da oflu var kızı en büyükleri benim oğlumla kanun küçük oğlan aynı yastalar aralarında iki ay var önce onun ki. Kendisi ağzıyla bana mesaj attı ki aile arasında kutlama yapicam sen de gelirsen gel dedi kaynanalari falan istemedi yani. Ama kaynanam yine de ertesi gün hediyesini aldı gitti yanına
(276 puan) tarafından
Yani o zaman ilk olayda da sen haklisin
0 oy
(563 puan) tarafından
Bence uzak durmakla iyi yapıyorsun hiç muhatap olmam böyle biriyle eşine de ne diyorsa desin kudursun oturduğu yerde ona istediğini verme eşine öyle dediyse eşinde herkes herkesle konuşmak zorunda değil sizin aranızda bana söyleme deyip kapatsaydi  bence ne ara ne muhatap ol 
(2,349 puan) tarafından
Hiç aramam ben kendisi bi kaç kez aradı dedikodu etmek için numarami bile değiştim engelledim zannetmis ona da bozulmuş
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Ben kinci biri değilim ama en zor zamanlarımda beni zerre umursamayan insanla asla işim olmaz 
(2,349 puan) tarafından
Benim için de öyle Hele böyle cekemeyen insanla hiç olmaz
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Sessiz kalıp mutlu yaşamak en güzel tepki tavır ve cevaptır..

(2,349 puan) tarafından
Aynen onu nasıl dert etmiş kendine işte

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 150 göst.
20 Eylül 2021 Aile kategorisinde Busemlih (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 196 göst.
20 Eylül 2021 Aile kategorisinde Busemlih (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 662 göst.

379,749 soru