0 oy
106 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5 puan) tarafından
Arkadaşlar 4 yaşında oğlumun boynunda bi şişlik farkettik bugün, oğlum acıdığını söyledi bir baktım ki bilye gibi bi şişlik, ne olabilir bu internetten de baktım biraz ama başına gelen varmı, akşam uyumadan önce farkettik, sabaha doktora gideriz muhtemelen

6 Cevaplar

0 oy
(1,079 puan) tarafından
Yag bezesj olabilir canim
(5 puan) tarafından
Yani endişelenecek birşey mi
-Reklam-
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Lenf bezidir canım yakın zamanda enfeksiyonrlnbir hastalık geçirdi mi
(5 puan) tarafından
Evet yaklaşık iki hafta önce
(1,072 puan) tarafından
Ondan sebeptir ama yine de bir götür kontrol ettir.. korkulacak bişey değil. Hastalık geçirmeden ortaya çıkınca pek iyi bakmıyor doktorlar. Benim kzizinda başına geldi hasta vs olmamıştı. Baya bir tetkik usg tarama falan yapıldı şükür bişey çıkmadı takipte ama 6 ayda bir hala
(5 puan) tarafından
Akşam akşam bayağı kafamı kurcaladı hani basit birşey midir, değil midir diye, yarın pazar acile gitsek olur mu acaba
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Lenf bezi şişmiş olabilir. Yakın zamanda bir hastalık atlattıysa ya da vücutta enfeksiyon vs varsa çocuklarda olabiliyor. Ağrılılı olduğu için aksatmayın, mutlaka gidin. Bir de elinizle hafiften dokunun, hareketliyse yani kayıyorsa yerinden doktorlar bunu iyi yorumluyorlar. 
(5 puan) tarafından
Dokununca acıyor, dokunduğumda işte bilye gibi yani kayıyor mu anlayamadım çok dokundurtmuyor çünkü
0 oy
tarafından
ortadamı yandami
(5 puan) tarafından
Sol yanında
tarafından
yanlardaysa lenf canım korkma orta hatta olan triglossal kist ve cok riskli kizim ameliyat oldu zor bir sürecti
(5 puan) tarafından
Yaa geçmiş olsun, Rabbim sıhhatler versin
0 oy
(4,191 puan) tarafından
Yakın zamanda hastalık geçirdi mi? Özellikle boğazlarından?
(5 puan) tarafından
İki hafta önce falan ateşlenmeleri olmuştu ara ara
(4,191 puan) tarafından
Lenf bezi şişmiştir. Doktora götürün kontrol edilsin mutlaka. Bieley çıkacağını sanmıyorum ama kontrol ettirmekte fayda var
(5 puan) tarafından
Uykum falan kaçtı, sabah gideriz bi acile
0 oy
(762 puan) tarafından
Geçen yigenimde aynı şeyi farkettik o da beş yaşında böyle sıralı 7-8 tane küçük küçük bilye gibi. 

Doktor görür görmez korktu Allah korusun kanser mi diye ama hem burda hem başka şehir de tahlil ve tetkikler yapıldı Elhamdülillah kanser çıkmadı.

İltihaptir dedi ilaç verdi ama etki etmedi yani kuculmediler kist dedi işte şuan da parça alalım diyorlar ona göre test yapalım neden küçülüp kaybolmuyor diye bakalım.

Kulak ardı edilecek bir konu değil bence de yarin bir acile götürün baktırın 
(5 puan) tarafından
Allah korusun evlatlarımızı yaa, bilye gibi bir tane var oğlumda
(1,402 puan) tarafından
Brnim oglumda da var sağda ve solda dolu  lenf bezi sismesi sagdakiler aşırı belli cocuk doktoru kbb doktoru hatta buyumeye drvam ediyor diye cocuk hemotoloji ve onkolojiye gittik ultrasonlarda hep reaktif çıktığı icin doktorlar rahat hatta biyopsilik boyutta nerdeyse 3 cm ama hemotoloji ve onkoloji doktoru isterse  5 cm olsun diyo almayiz hani ultason belli diyorlar hatta hemotoloji doktoru direk eliyle bakti baska hicbirsey yapmadi hicbisey yok rahat olun dedi  kbb doktoru zamaninda hastalanmis oradaki lenfler hastalikla mucadele etmis öyle sisip kalmislar inmezler hasta olunca dahada büyür dediler
Sende mutlaka götürüp  ultrason cektir oglumunkilerdr dolununca kayiyor ama agri yok
(5 puan) tarafından
Yaa çok geçmiş olsun size de

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 142 göst.
0 oy
2 cevap 60 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 52 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.
25 Haziran 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Elifff0 (470 puan) tarafından soruldu

379,120 soru

11,348,836 cevap

34,813 kullanıcı

...