0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (3,410 puan) tarafından

Evet yanlış duymadınız yaş 37 ve menopoz hormonum melesef yüksek çıkmış sürekli kanamalarım oluyordu annem 21 yasind babamın ölümü ile kesilmiş annanem 30 yaşında kesilmiş ve kaçınılmaz son beni de buldu doktorum geviktirebildigimiz kadar geciktirirz dedi ama en fazla 4 yıl dedi kizlar çok zormuş yaa özellikle ateş basmaları alev alip uçup gideceğim gibi oluyor delihanin annesi gibi duvarlara sutunecegim utanmasam:Ddemem o ki pilim bitiyor:D

8 Cevaplar

+1 oy
(2,838 puan) tarafından

Yaa ama çok erken.. ne deniyor böyle durumda yaa 32 yaşındayım bende okurken fenalık beni bile bastı:)

(3,410 puan) tarafından
Malesef canım kaçınılmaz son beni de buldu
-Reklam-
+1 oy
(119,355 puan) tarafından
gebe kalmamak icin ben isitiyom erken menepoz
(3,410 puan) tarafından
Ayyy saçmalama sevdos yaa cidden zor etkileri ne olacağı hiç belli olmuyor donarken yanıyorsun gülerken agliyosun gibi
(119,355 puan) tarafından
aay o etkiler lohusalikdan kalma hepsi var bende zaten
(3,026 puan) tarafından
Valla aynı düşğncedeyim
0 oy
(4,198 puan) tarafından

Annen 21 de mi kesilmks? Yanlis ki yazdin . Benim annem de 36 da kesildi. Ananem  baya kesilmemis 10 yasayan cck var kac tanesini kendi dusurmeye calismis atlaya ziplaya:) bazilar kendi dusmus. Ozamanlar bilmiolarmis korunma. Neyse annem 36 da kesildi ilacla 38 e kadar oldu. Sonra ilaci brakti kemik erimesiydi oydu huydu baska sorunlar cikinca  ilac biyerden yapip biyerden bozuyor gereksiz hormon.

(3,410 puan) tarafından
Annemin malesef rahim kaseri ile sonucladi canm
(4,198 puan) tarafından
Aynn anneme de geliyorlar atesler bir anda hop diye soyunuveriyor evin icinde. Esim varken o an soyunamio ya alev ates  kan ter icinde kaliyor yada kalkip baska odaya geciyir soyunuo bi ustunu az bi hafiflio serinliyor sinra geliyor iceri yanimiza:))
(3,410 puan) tarafından
Üstünü yitrmak istermi insan inan parçalamak istiyorum çocuklar az bı darlasin bayılma kıvamına geliyorum
(4,198 puan) tarafından
:( annen icin kitu olmus baya. Hersey saglikla zamaninda guzel erkeni de zor gec olmasi da zor. Hastalik sebepli daha da zordur .
0 oy
(327 puan) tarafından
Yaş kaç bacım başa gelen çekilir  kız Rabbim can sağlığı versin 
(3,410 puan) tarafından
37 cnm gerçi torun torba sahibi insanım daaaa
(327 puan) tarafından
Geçsin cnm napcan olacağı varsa olur herkezde sıcak basması olmaz diyorlar ama çok. Küçük yaşta torun torba sahibi olmuşsun ne guzel genç kaynanalara ozeniirim hep
(3,410 puan) tarafından
Bnde hep ozenirdim ya kaynanam olsun diye ama nasip değilmiş
0 oy
(6,265 puan) tarafından
Ilac veriyorlar doğal o rahatlatıyor abla doktora soyleseydin şikayetini kayannaya verdi cunkh
(3,410 puan) tarafından
Bidaha gidicem canım şimdi bı hap verdi kanamaları düzenlemek için bitince tekrar gidicem
0 oy
(3,722 puan) tarafından
Menopoz etkilerini en aza indirmek için mutlaka bir psikoloğa git hemşehrim.

Eğer dr yazmadıysa ca d3 mg üçlü kombinasyon vitamini al. 

Benim naçizane tavsiyem uzatma hormon alma. 
(3,410 puan) tarafından
Aklıma gelmdi değil hemşerim yaa ama annem sağ olsun biz nasıl geçirdik doktor mu gördük menopozun ne olduğunu bile bilmezdik bilm ne moralimi daha da düşüyorlar
(3,410 puan) tarafından
Doktor da uzatabildigimiz kadar uzatalim dedi
(3,722 puan) tarafından
Drun bir bildiği vardır elbet. Cidden çok zor bir süreç Allah yardımcın olsun
(3,410 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum yaa sürekli ne yapabilirm diye araştırmalar yapıyorum
0 oy
(3,029 puan) tarafından
Belirtileri neler amh hormonu dışında adet düzensizliği az yada fazla olma ,adetin azalması yada sıklaşmasi  yaş 39 benimde merak ettim bizimkilerde erken menopoz var. Ama hepsi adet süresi uzaması ile başlamış, bende kendimden şüpheleniyorum ama benimkinin arasi kısalıyor ters onların ki ile.
(3,029 puan) tarafından
Tabiki ne kadar ailede genetik yatkınlık  olsada bilinen bir son olsada yinede ya bende olmazsa ya o zinciri kıran bensem diye düşünüp inanmak ister bende öyleyim uzman bir kişiden duymaktan korkuyorum açıkçası.ne yapalım ne dersin birer çocuk daha yapıp yenilenme sürecine mi girsek biliyirsun değil mi uzatıyor eğer basarabilirsek
(3,410 puan) tarafından
Ayyy yok kız benim torun var bana yakışmaz artık ben 4 ledim bacım almayayim menopozu yeğlerim:)))))
(3,029 puan) tarafından
Benim 1 kızım var ya 13 senelik evlilik hayat anca sıra geldi dedik epey geç kaldık hayatimizn şokuyla karşılaşıp cocuk peşine düştük Allah yüzümüze bakti da oldu. Torunun mu var gerçekten mi ne güzel ya Allah sağlık sihat uzun omur versin.
Ben olmadı Dr gidip bu durumu bir düşüneyim.
(3,410 puan) tarafından
Bnce de düşün derim canım beni lincleyen olacaktır ama yavrunu tek bırakma Derim biz herzaman onların hayatında olmayacağız maalesef bu hayatın gerçeği sırtını dayayacagi bir kardeşi olsun şuan bir acil isim çıksa büyük oglum evli mesela geline diyorum annem elif e bakılması lazım diyorum küçük kızım 3 yaşında  hemen anne diyip oğlanı yollayıp evden aldırıyor gelinim yani bide bunu yapan kardeş kerdesin dagidir
(3,029 puan) tarafından
Biliyorum zorluklarını bende tek çocuğum kızım olmadan önce hep tek çocuk olsun derdim kendi gelecekteki yalnizligimi bile anlayamamisim ,kızım olduktan sonra pek çok şeyi farklı düşünmeye başladım.Benim aklımda 2. Çocuk var zaten ama akışa bırakamıyorum yolun sonundaki ışık görünüyor olmasına rağmen hala bir planlama çabam var benimde işte bu da koca faktörü.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 162 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sekerparemm (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 316 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 389 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,183 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 122 göst.