0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (210 puan) tarafından
Kizlar bimden aldım adam şimdi geldi kurulumu yaptı da patlıcan biber közleme diyo en çok kozledigim patlıcan nasıl kozlemicem ya sinirim bozuldu cam patlar diyo cam ocaklari olan közleme yapiyormusunz sıkıntı oldumu

21 Cevaplar

0 oy
(2,110 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet patliyormus benimde cam hiç denemedim alırken servis uyardı tavada kozluyorum
(210 puan) tarafından
He anladım cnm dikkat ederim bende
-Reklam-
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Benimki cam değil ben piknik tüpünde yapıyorum közleme aparatını koyup. Ocakta alüminyum folyo koyup yapıyordum 
(210 puan) tarafından
Ocağın cam mi aliminyum sarınca sıkıntı olmuyo demi
(4,548 puan) tarafından
Yok canım gri benim kardeşim sıcak birşey koymuş patladı sen de piknik tüpünde yap bence
(210 puan) tarafından
Öyle yapcam artık cnm kaynanamda kucuk tüpü vardı ondan alırım yaparım arada dikkat etcem artık yapcak bisey yok
0 oy
(1,564 puan) tarafından
Sende tavada yap cnm ben kullniyorum ama bı patlama olmadı 
(210 puan) tarafından
Kumtel aldım cnm bimde satiliyor iyi mi acaba
(1,564 puan) tarafından
İydr kız Kumtel bnde onu almıştım demir olanını şimdi ewkurda luxelll aldm cnm
(210 puan) tarafından
He eltimd3 luxell aldi sanki o daha kalın kız benim ki ince gibi sanki cami
(1,564 puan) tarafından
Yok kız aynı aynı
(210 puan) tarafından
He iyi canim
0 oy
(4,978 puan) tarafından
 Bmmkide bimden patlıcan közleme yapmam ama çok çok kullanırım bazen elimden bişey dan diye cama değer tamam diyorum patladı elhamdülillah bişey olmadı bu zamana kadar 
(210 puan) tarafından
Ya çok şükür cnm İnsalla sıkıntı yaşamayız hangi marka seninki Kumtel mi
(4,978 puan) tarafından
Evet evet tek sorun siyah olması 4 yıldır kullnym siyah toz oluyor hep temizlemek zorundym işte
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Canim hangi marka olursa olsun bu sorun oluyor. Cam oldugu için patlama riski oluyor. Bi köz patlican için de üzme kendini ya
(210 puan) tarafından
Yapacak bişey yok dikkat edcem cnm küçük tüp alırım onda yaparım yada .sürekli yağda yemiyoz eşimle en çok kozleme yaptığım için canım sıkıldı ne bilim bir cozumunu bulurum artık tavada filan kozlerim olmasa
0 oy
(16,009 puan) tarafından
Evet patlar hatta şu güveç tencereler de patlatıyor. Ocak sıcak iken üstüne soğuk bişey dökülse yine patlar.
0 oy
(15,721 puan) tarafından
Cam olduğu için patlama riski var ama.kozmatik ile patlamaz bence 
(210 puan) tarafından
Kozmatik bende var bu delikli süzgeç gibi olan demi adama sordum yapma onla dedi patlar diyo
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Patlıyor arkadaşımnki de patladı
(210 puan) tarafından
Kozleme yaparken mi nasıl patladı
(9,238 puan) tarafından
Tam detayını bilmiyorum canm sorarım bi ama o ocsklarda patlama riski her zaman oluyor malesef, ne varsa eskilerde var :))
(210 puan) tarafından
Ay hiç deme bunu söküp eskisini takasim var valla eski ocagim da herşey kozluyordum valla baya eski di ama
(210 puan) tarafından
Ayakları kırıktır tava kayıyordu korkuyordum
0 oy
(273 puan) tarafından
Annemin evindede uzun zamandır cam evlendim benim evimdede cam ocak ikisinidede biber patlıcan közledim hep hiç sıkıntı yaşamadım ulk defa duydum közlenmeyeceginide anneminki iyi bir markaydı bişey olmadı dicem ama benimki evi aldığımızda takılmış dolaplarla birlikte dandik bi marka ondada yapıyorum 1 buçuk yıldır hiçbişey olmadı
(210 puan) tarafından
Bende ilk defa duydum valla cnm bilmiyordum . Ne güzel cnm sevndim insalla bişey olmaz .valla benim ocagim çok eskiydi eski ocaklardan bilirsin. Ayakları kirilmksti tava kayıyordu filan korkuyordum çocuklara düşer eder diye yoksa 5 sene oldu değişmezdm valla biber hersey kozluyordm
0 oy
(6,012 puan) tarafından
ben de bu sebeple közlemiyorum. közmatik almıştım onu da attım sonra, fırına atıyorum 
(210 puan) tarafından
Fırın da köz tadını vermiyo bence demi güzel oluomu
(6,012 puan) tarafından
yani öyle aman aman köz gibi olmuyor ama ocağı patlatmaktan iyi valla :) herkes piknik tüpü demiş valla o da mantikli
0 oy
(1,688 puan) tarafından
O Kumtel cam ocaktan benjmde çok alasim var ama sırf patliyorlar diye tereddüt ediyorum. Çevremde kullanan var bu zamana kadar patlamamis ama bilemedim yaa 
(210 puan) tarafından
Valla Ocak çok iyi beğendim cami da kalın yani ne bilim közleme işini begenmedjm
(210 puan) tarafından
Közleme olaydı iyiydi
(1,688 puan) tarafından
Közleme çok yapmıyorum aslında alsam yeridir de bilmiyorum belki bi kac zamana yaparım:) sen beyazını mi almistin
(210 puan) tarafından
Evet beyazını aldım cnm
0 oy
(57 puan) tarafından
Benimkisi patladı 
(210 puan) tarafından
Hadi ya nasıl patladı bişey oldumu sıçradı mi size
(57 puan) tarafından
Üzerinde ekmek yapıyorduk saç kapatip ısısı ocağa fazla gelmiş uzun yanınca tabi sıçradı her yere tuz gibi oluyor
0 oy
tarafından
Simfer benimki  5 yıl  oldu memnunm  bim 101 den alınanlar öyle malesf  birsey  yapmsanda  patlar  patlican  güveç olmuyor  ama hiçbirinde 
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Ben kilolarca patlıcan biber közlüyorum hiç  bisey olmadi
(210 puan) tarafından
Valla iyi çok şükür cnm markası ne seninki
(3,480 puan) tarafından
Benim ki luxell kumtelin yan sanayisi gibi bisey ha kaynanamgil de bimden aldilar onlar da közleme yapiyo Bi sıkıntı yasamaadilar
(210 puan) tarafından
He iyi canım içimi rahatlattın valla sevindm insalla sıkıntı olmaz
(3,480 puan) tarafından
Olmaz olmaz marka önemli değil internette görüyorum pahali markalarda patlama falan çok oluyo benim kadar ocağı hunharca kullanan olmamıştır hiç bisey olmadi kaç senedir
0 oy
(996 puan) tarafından
Bir bildikleri var ki yapma diyorlar. Güveçte koymayın deniliyor veya uzun saatler pişen yemekte koymayın deniliyor 
(210 puan) tarafından
3vet doğru cnm mesela ben keşkek yapıyorum 2.3 saat pişiyor o bişey olurmu
0 oy
(1,153 puan) tarafından
Kiz annem kullaniyordu yemekleri ocaktan aldik 10 15 dakka sonra axsperos sıktım silmek icin bi çatırtı geldi patladı şoka girdim.

Görümcem reçel yaparken patladı onunki. 

Tatile gittigimiz evde balık yapmistik ocagin üstüne adaçayı attım yansın tütsü niyetine koyuyu alsin diye patlamadi ama çatırtı geldi çatladi cok ama cok dikkatli kullanmak lazim kendime guvensem bende cam istiyorum cok ama kendime güvenmiyorum 
(210 puan) tarafından
Ay Allah korusun ya sıçradı mi patlarken bişey oldumu
(1,153 puan) tarafından
Görümceminki sağa sola hafif parca sicramis ama annemde ve tatilde patlayanlar sicramadi kuzum anneminkinden catirdi koptu tuzla buz oldu derler ya oldugu yerde sabit sekilde parcalandi tatildeki de catirdadi çatladı ama ustune elleyince cam parcasi yoktu alttan gitti yani
0 oy
(3,586 puan) tarafından
 Benim Ocak Kumtel değil ama cam ocakta güveç kullanmak ve közleme yapılmasıni önermiyorlar patlayabilir  güveç fırında yapıyorum patlıcan falan da tavada yaparım 
(210 puan) tarafından
Tavada güzel oluyormu cnm
(3,586 puan) tarafından
Hayır  suyunu sanki çekmiş gibi oluyor rengi bile değişik oluyor ben çok yapmam yapincada mecbur tavada yapmak zorunda kalıyorum fırında da denedim oda güzel olmuyor en güzel köz de ama işte onu da nerede bulcaz:)
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Evet ben de duydum onu. Başka bir yerde bimkerede.yapip buzluğa at istersen. Ben hiç kozlemem patlar diye. 5.5 yıldır kullanıyorum. Patlamadı şükür 
(210 puan) tarafından
İyi canım çok şükür  insalla patlamaz başka yerde kozlerim artık bir cozumunu bulurum
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Ablamın eski evinde vardı cam ocak biber közlerken patlamıştı doğru demiş adam
0 oy
(667 puan) tarafından
Bizede öyle dediler daha allai bir ay olmadı fırında közle sende güveç yapma patlıyor Muş evet

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 228 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 229 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.
8 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,259 soru

11,385,038 cevap

34,884 kullanıcı

...