0 oy
178 göst.
Aile kategorisinde (66 puan) tarafından

Kızlar çok mutsuzum evlendigimden beri ..

Eşimin ailesi dış görünüşüm ile alttan laf sokmuştu bunlar beni çok yaraladı belki ben öyle algıladım ona da emin değilim ama şuan yeni meselem beni darlamaları ..

Evde oturmayı vakit geçirmeyi seviyorum evcil bir insanım atanamadim da zaten bir iki yere sordum iş için ama deneyim istiyorlar .

Neyse konu şu burda hep eşimin ailesi var ve sürekli eve kapanma bilmem ne diye beni darliyorlar her karşılaştığımızda onlara gittigimizde gelmiyorsunuz gitmiyorsunuz o yüzünü gördük falan filan . Gitmek istememin bir sebebi de şu sürekli taşlıyorlar sanki ya da hadleri olmayan yorumlar yapıyorlar işte yengesi mesela şimdi sen çocukta yapmazsın ders calisicam atanacam ben illa diye evinde otur çocuk yap bak tarzı konuşuyor. Yine bu yengesi beni köye git kaynana yardım et diye aramıştı . Sonra teyzesi kayınvalidemi aramis bunlar hiç gelmiyor diye ki gittik iki kere (evlendigim bir yıl oldu ancak kpss çalışıyordum) bana çok tuhaf geldi şikayet eder gibi bende eşime sordum teyzenin oğlu annen buraya geldiğinde her seferinde ziyaret etmeye geliyorlar mı diye en son ki seferler gelmediklerini söyledi bilmiyorum  artık çok daraliyorum tam olarak da derdimi anlatamıyorum. Zaten başta kalbim kırıldığı için yüzlerini göresim de yok bir de böyle hep yok kilo almışsın yok neden evden çıkmıyorsun bilmem ne ne yapicam ben bunlarla.

Birde kayınvalidem gorumcelerim filan laf arasında eltimden konu yokken sürekli eltimi overler hiç kiskanmiyorum gerçekten de eltim benden çok büyük çünkü ve gerçekten becerikli bir kadın ama köye gittik yemeklerini yaptım bulaşık filan bulaşık yıkıyorum kayınvalidem bana diyorki eltin çok temizdir hani mesela ne alaka ortada onla ilgili bir konu bile yok??

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Böyle konuşma haddini nereden buluyorlar mesela? 
tarafından
Çocuk var mı canım sende
(66 puan) tarafından
Hayır yok çocugumuz olmadı hastaneye gitmek istiyorum eşimde ihmalkarlik yapiyor ayrıca eltimlerinde olmuyor kayinim da sorun ..
Eşim benden on yaş büyük ben biraz büyük duruyorum ama başlarda yaşlı durduguma dair alttan lafta soktular mesela halen diyorum belki ben öyle anlamisimdir diye ama bilmiyorum inan yüzlerini görmek istemiyorum ama yine hastalık bayram ramazan filan gidiyoruz daha ne yapayım ki
tarafından
Canım çocuk yokken sen biraz daha bekle . Çok sorunlu bir ailedesin .
Oku oku oku mesleğini eline al şunların eline koz bırakma
(66 puan) tarafından
Mülakatı bir kaldirsalar sanki orda da torpil dönüyor gibi atanmaya umudum da kalmadı ne yapacağım gerçekten ben bunlarla ?
tarafından
Özellerde çalışırsın canım yeterki sen kendini kurtar .
Aslında sen değil eşin müdahil olması lazım bu duruma
-Reklam-
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Eve kapan derslerine çalış boş ver uğraşma düşünme de ,yok say sende onları bu defa onlara gitsen sen onlardan önce onlara laf sok eleştir onları eltini de onlardan daha çok sen öv bakalım ne tepki verecekler 

Ama her şey bir yana sana tavsiyem gerekirse evine kapan her şeyin kpss olsun az kaldı zaten ben bebekle çok zor şartlar altında ders çalışmaya çalışıyorum gerçekten çocukla çok çok zor sen şu an rahatsın vaktinin  kıymetini bil ve bebek konusuna gelince de aile planlamana kimsenin yorum yapmasına bile izin verme tepkini koy direk cevaplarını ver benim kararım diye senden yüz bulurlarasa olan sana olur böyleleri çok acımasız gelin sevmediler mi sevmezler ne hapsan da yaranamazsın 

Benimde kaynanam köyde yılda bir ancak giderim hep de söylenirler ama bana ne benim evim var düzenim var diyorum kendi evimde rahat ediyorum diyorum hep bu aralar yine sık boğaz ettiler gel kal kal diye ders çalışıyorum gelmeyecem dedim amann sanki onlarla evlendik
(66 puan) tarafından
Al işte daha bir hafta önce konuşmuştuk ve yukarıdaki arkadaşa cevap verdikten sonra kayınvalidem beni aradı noldu ittin gittin konuşamıyoruz dedim en son Ali'ye abla geldiğinde konuşmuştuk telefonda onla da konuşmuştu ve kadına diyorki eve kapanıyor çıkmıyor benim için diyor ..
Bunaldım vallahi..
(66 puan) tarafından
Çalışsak ne olacak ki mülakat var torpil döndüğünü düşünüyorum açıkçası?
(1,703 puan) tarafından
İstediği kadar darlasınlar sen hayır dedikten sonra kimsenin elinden bir şey gelmez
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Bence icin icini yiyecegine kibarca cevaplarini verirsen onlarda durmalari gereken yeri ogrenirler. Benim esimin akrabalarida koye niye gelmiyosun diye darliyorlardi. Cevap olarak " geliriz insallah ya" diye gecistiriyordum. Baktim bunun sonu gelmiyor. En sonunda istemiyorum sevmiyorum ki gelmiyorum dedim. Tabi yumusak bir sekilde onlarin yaptigi gibi tatli tatli laf sokarak yaptim.

Gelmiyorsun,evden cikmiyorsun diyenlere de size gelmeyip , sizin gormediginiz yerlerde gezip orda burda fotograf paylasmiyorum diye gezmedigimi dusunuyorsunuz. Bir dahaki sefere size haber veriyimi diyorum gulerek bozuluyorlar.

Esimin yengesi gelinler is yapar sen niye is yapmiyosun diye laf sokmaya calisti. Senin ocakta yemegin yok mu beni dusuncegine yemegine bak dibi tutmasin dedim. Sonra arkamdan ben ona küstüm saka yapmistim demis. Bende denk geldigimde bana küsmüssun cok kirildim bende sana şaka yapmistim halbuki dedim. Bakakaldi.

Demem o ki kimseye yaranamazsin.Ben oyunu kuralina gore oynayip kendi diledigimi yasama taraftariyim.
(66 puan) tarafından
Böyle şeyleri hiç beceremem benlik değil ağzımda laf yapmaz zaten sonradan keşke şunu deseydim diyen tiplerdenim bilmiyorum açıkça söylemek daha mantıklı geliyor hatta böyle çok şey ... Ama bunlarla ancak öyle baş edilir ona da eminim ama onlar gibi de olmak istemiyorum
(2,975 puan) tarafından
Bende inan cok naiftim ama 9 sene beni bu hale getirdi. Ben kibarliktan, hatir gonulden sustum. Onalr ezdigini dusundu. Devir degisti dedim payir patir konusuyorum artik
(66 puan) tarafından
İnşallah senin gibi olabilirim ama hiç sanmıyorum:(
(2,975 puan) tarafından
Kimse senden onemli degil,elbet sende degisiceksin. Kendin icin degis.
0 oy
(3,595 puan) tarafından
Bu hakkı onlara vermeyeksin söyleyeceksin kapı kapı ev gezmesi yapacak kadar boş vaktim yok değerli vakyimi de ders çalışarak geçiriyorum de evet kilo aldım kilo bana yakışıyor de ben ektim degilim eltimde ben değil ben böyleyim de
(66 puan) tarafından
Oo bide öyle cevaplar versem yapmadıklarını bırakmazlar gibi geliyor.
(3,595 puan) tarafından
Yarın bir gün arkadaş edinip bir cafeye gitsen eve girmiyor derler yani ne yaparsan yap susmayacaklar ses sustatmasini bilmez isen
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Cevap vereceksin. Eşin susturamıyorsa sen susturacaksın kaldı ki bir insanın nekadar gezmek istediği nekadar evde oturmak istediğine kimse karışamaz onlara ne 
(66 puan) tarafından
Öyle karisiyorlar ki hem ders çalışmamı istemiyor gibiydiler baya belli oldu sözlerinden filan ama dışarda işe girip calismami istiyor gibiler bunu da anlayamiyirum mesela..
(5,904 puan) tarafından
Cevap ver hiç susma
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Gayette çıkıyorum size denk gelmemiş de geç hiç üzme bile kendini köye git kaynanana yardım et ne ya ona mı kaldı izin verme bu kadar konuşmalarına sonra yakanı kurtaramazsın

İlgili bir soru bulunamadı

381,233 soru

11,413,290 cevap

34,958 kullanıcı

...