0 oy
488 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar 12 artı bir haftalığım doktor hemen zayıflaman gerek dedi yüksek tansiyonum bir de şekerim var gebelik zehirlenmesi başlangıcı da başlamış ya Kendi iradenle zayıflamayı başarabilir miyim hamileyken diyet nasıl yapılır diyetisyenler çok pahalı yüz yüze görüşme bir buçuk 2 bin  online ise en ucuz 800 TL ne yapacağım bilemiyorum o parayı verecek durumum da yok şu anda yani bir ay versem diğer veremem belki  devlette de hiç randevu yok bu zayıflamaya kendi kendime başarabilir miyim hamileyken nelere dikkat etmem gerek nasıl diyet yapılır 

18 Cevaplar

0 oy
(7,774 puan) tarafından
Devlet hastanesinde de diyetisyen var
(10,090 puan) tarafından
Esenyurtta gitmek zoeunda degilsin mimarsinan var devlet avcilarda var
(45 puan) tarafından
Orası uzak mi buraya burayida tam anlamıyla bilmiyorum ki depremden dolayı zorunlu geldik burayada bir bilgim Necmi Kadıoğlu devlet hastanesi var burda
(10,090 puan) tarafından
Avcilara minibusler var esenyurttan çokda uzak degil neresi esenyurtun
(45 puan) tarafından
İnönü mahallesinde oturuyorum
(1,560 puan) tarafından
Minibüs ile metrobüse ile marmara parkın oraya gitmen lazım. Mimar sinan tarafına giden minibüsler var, avcılara da metrobüse binmen lazım ya da otobüse.
-Reklam-
0 oy
(879 puan) tarafından
Bebeğin için bi yolunu bulup o doktora gideceksin canım yapacak bişey yok durumun çok tehlikeli hem senin hem bebek için Allah yardım etsin
0 oy
tarafından
Ya canım ben gidiyorum ama benim listem sana olurmu onu bilmiyorum ki ya ben 26 haftaligim
(45 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm keşke olsa çok dua eder dim
0 oy
(1,185 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

Ben hamileyken diyetisyene gittim diyet listesi verdi isterseniz resim atabilirim  gebelik şekerim vardı benimde

(45 puan) tarafından
Bnde de şeker var cnm birde yüksek tansiyon olurmu ki ya walla çok dua ederim ya devlete randevu düşürmiyorum
(1,185 puan) tarafından
Attım ama görünmüyor buraya atınca yazı sanki okuyabilir misiniz bendede gebelik şekerim vardı ona göre vermişti diyet listesini
(45 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm Allah'ım razı olsun inşallah
(4,298 puan) tarafından
Klasik diyet canim  tansiyon icin tuzu azaltmayi onermis . Seker ici. Tatli ve hamurisi.  Sabah  zeytin peynir yumurta ve yesillik. Ogleni vermemis iki ara ogun yapmis birinde kuruyemis meyve digerinde ayran kuruyemis. Aksam da sebze corba yogurt yada baklagil nohut kurufaslye mercmek falan yada protein yani et tavuk balik kofte gibi gbi klasik diyet para verme madem durmun yok bu arkadasinkinr uy
Zaten diyetisyene gtmesekde bunlari biliyouruz :) hamurisi tatli falan harici saglikli besin :) ama mevzu bigazi tutmakta iste
0 oy
(119,533 puan) tarafından
gebelik sehirlenmesi bu haftalarda olmaz ama ilerleyen haftalarda olur ben yasamis biri olarak yaziyorum bebegin icin zayiflamak zorundasin hem saglikli beslencem hem zayifliycan malesefki su durumda online 1 seansda olsa gorus durumu anlat ona hore bi yol izle bak o gebelik zehirlenmesi lanet bisi
(45 puan) tarafından
Başlamış cnm bnde cnku tansiyon 17 16 15 en düşük 14 lerde diğer gebeliğim de doğumdan hmn sonra çıktı saat başı dil altı verdiler onunda etkisi olur dedi kilomda var biliyorum 96 dim hamile olduğumu öğrendim şimdi 90 im
tarafından
Gebelik zehirlenmesi ilk Çocuğumda yaşadım 30 haftalıktı onda yaşadıktan sonra ikinci gebeliğimde de tekrardan Nüks etti zaten 1 gebeliğimde olduğu için ikincisinde oluyormus 12 haftalıktan itibaren tedavi gördüm kan sulandırıcılar kullandım her gün kendime iğne yaptım sadece diyetle olabilecek bir şey değil gebelik zehirlenmesi çocuk doğduktan 40 gün sonraya kadar her gün kendime iğne yaptım senin tedaviye başlaman gerek
(119,533 puan) tarafından
durumu devletteki dr anlat konus o sebi yonlendirir belki sira bekletmez
0 oy
(1,755 puan) tarafından

Hamilesin ve tehlikelisin sana devlette sıra veriler randevu almaya uğraşmaya gerek yokki bu yollardan bende geçtim iyi bilirim

0 oy
(674 puan) tarafından
Kendi kendine olmaz sakın kafanıza göre bir şey yapmayın ya da başkasına yazılmış bir listeyi kendinize uygulamayın çok tehlikeli. Devlet Hastanesi'ne gidin nasılsa ayda bir kadın doğuma gidiyorsunuz ya o günlere dahiliyeye de randevu alın o kons atar yönlendirir böylece ikisini bir halledersiniz 
0 oy
(686 puan) tarafından
Devlete diyetisyen var ücretsiz bakıyor git 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
62 ile hamile kalıp 82 kilo doğuma girdim gebelik zehirlenmesi ile burun buruna kaldık ve yüksek tansiyon hastayım öyle olduğumu 14. Haftada öğrendim. 

Karbonhidratı acil kes tuz asla tüketme canın tatlı istese bile 1 kare bitter çikolata yiyebilirsin 

Ödem olmuşmamalı canım 

Yalan değil kötü ve zor süreç bekliyor 

Hamileliğim son derecede risklerle doluydu 

37+0 da mecburi sezaryen oldum doktor 1 gün dahi beklemem bebeğinin ve senin ölüm riskin var anlıyor musun diye çok acı konuşmuştu tansiyonum 19/9 du 

Ben sana bu dediklerimi yapamadım o kadar iradem yokmuş meğerse  belki kendime sahip çıksaydım daha farklı olurdu  daha sağlikli 

Çok şükür bebeğim 13 aylık şuan çok sağlıklıyım ama bir de gel o zamanı bana sor canım 

Devletteki diyetisyene git 

Bana doktorum ben senin hamileliğini 10 kilo ile kapatacaktım sen ne yaptın böyle daha 6. Aydasın 9 kilo almışsın demişti o an çok zoruma gitmişti bunları duymak sinirlenmiştim ama sonradan anladım 

Bu dediğim doktorumun her dediği bıçak gibi saplanmıştı ( özel doktor) 

Devlet ise bana normal doğurtucam dedi 

Diyorum yüksek tansiyonu olan kişiler normal yapamıyormuş yooo yaparız ederiz diye 33. Haftaya kadar oyaladı 

33. Haftamda acil sevk ile üniversite hastanesine sevk ettiler kontrole diye gittim 3 gün yatış dediler ki o zaman 14/9 du tansiyonum ki bana devlet hastanesinde 19/9 ile eve git dediler 

37+0 da doğum yaptım 

Merak ettiğin olursa sorabilirsin canım 
(45 puan) tarafından
Bnde çok korkuyorum bnmde iradem yok şimdilik kan sulandırıcı ve tansiyon hapı kullanıyorum ama tansiyon aynı peki nasıl birşey doktor hareket edince hareket say karnında vefat bile edebilir dedi bana
(2,103 puan) tarafından
İlaç kullanıyorsan canım daha iyi bana ilaç vermediler en son dil altı verdiler 36. Haftamda yükselir ve yine gözünün önünde uçan sinekler görürsen iç ve zaman kaybetmeden doğum angel dediler içmedim olmadı da çok şükür birde idrarda protein kaçağı çıkmadı o çok önemli canım
Bana da ani kanama riskin olabilir dediler benim haftam ilerdeydi ve en risklisi birden yükseliş birden düşmesiydi çok şükür bir şekilde atlattım hamileliği stresten uzak durmalısın beni devlette özelde kabul etmedi açık açık yüzüme doktor seni bu şartlarda kabul edemeyiz gelirsin doğuma ben olurum sana bebeğine bişey olur adıma soruşturma açılıp açığa alınmak istemiyorum diyip daha çok yükseltti tansiyonu
Sen stresten uzak dur tuzlu şeyler yeme çok tatlı yeme karbonhidratı kes  bak farkı göreceksim canım
(2,103 puan) tarafından
Gebelik zehirlenmesi malesef ki hem anne ve bebek için ölümcül sonuçlanabilir ama bol bol dua et bak mesela 37+0  da sezaryen oldum doktor 1 gün daha beklemem dedi doğumdan 2 gün önce kasıktan belime ordan bacağıma vuran ağrılarım kasılmalarım vardı doğum b habercisi o da3 gün daha doğurmasaudım kendim doğuracaktım
0 oy
(790 puan) tarafından

image

tatlım  bende diyetisyene gidiyorum şuan 93 kilo 800 gramım 155 boyum var diyetisyenler genelde 7 öğün yemek veriyor yada 6 ben 7 öğün yiyemem dediğim için 6 öğün verdi  32 haftalığım tansiyon sorunum yok ama bunlar tansiyonu yükseltecek şeyler değil bol bol yoğurt öneriyorlar kalsiyum ağırlıklı beslendiriyorlar benim stressel kaynaklı şekere yatkınlığım var ama yinede verdiler 2 şer saat arayla yemek yiyeceksin diyor doktorlar  1 porsiyon meyveylede mutlaka 1 kasae ayran yada yoğurt yada kefir  ama kesinlikle 1 kase süt ürünü tüketmen lazım yoğurt meyvedeki şekeri alırmış 10 senedir diyetisyenlerleyim çok iyi bir iradem yok ama yapınca veriyorum  
(45 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm Allah'ım razı olsun inşallah
(790 puan) tarafından
Evde ölçüm cihazların varsa bak ama dikkat et çünkü stres yapıp şekerin yükselebiliyor benim geçen haftadan beri şekerim yükseliyor çünkü doktor kontrol randevularım var 2 hafta stresten uzak duracaksın ben hamileliğimin başından beri şu 2 ayda yaşadığım kadar stres oömadım ki 2 aydır şekerlisin sen diyorlar  eşimde bacakta tümör çıktı eşimin her anında yanındaydım mecburi çünkü çocuk gibi hastaneden nefret ediyor ben gitmeden yapmıyordu o yüzden 2 aydır hastane kordidorlarını arşınlıyorum onun stresi ayriaten evimizle alakalı strelerim vardı doktor büyük ihtimalle çarşamba günü insüline başlayalım diyecek kilomda yüksek çocuğa yeterince besin gitmiyormuş şekeri olursa insanın damarlarda sorun olabiliyormuş çoxukta 4 haftadır 1 hafta geriden seyrediyor eğer şekerim olursa 1 hafta erken alınacakmış sanırım
(45 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım benim sağlıkla kucağına alırsan evladını ikiniz de sağlıklı olasınız inşallah Rabbim eşine de hayırlı sağlıklar versin inşallah
0 oy
(3,443 puan) tarafından
İlçe sağlıkta ücretsiz diyetisyen oluyormuş. Ben gitmedim ama gideni duymuştum. 

Şekeri ve hamuru ekmeği bıçak gibi kesip atın. Alşah korusun. Dikkatli olun. Bol su. Süt yoğurtrt kuruyemiş tavuk balık. 

Pirinç, patates vb şeyleri de çıkarın. 
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Esenyurt'ta oturduğunu okudum Esenyurt belediyesi sağlık işleri müdürlüğünü ara diyetsiyen var durumu anlat seni yönlendirirler
0 oy
(89 puan) tarafından
Belediyenin kadın sağlığı merkezlerinin hepsinde diyetisyen var 
0 oy
(522 puan) tarafından
Kaç kilosun ki
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Devlet hastanesinde var cnm
0 oy
(1,016 puan) tarafından
İnşaallah diyetisyene gidebilirsiniz ama gitme imkanı bulamazsanız da araştırıp gebelik diyeti örnekleri bulun internetten.zaten elinizde en iyi diyetisyenin listesi olsa bile iradeniz varsa o diyeti yapabilirsiniz.Bebeginiz ve kendiniz için acil aksiyon alın.Ekmegi şekeri ağzınıza sokmayip her gün tempolu yürüyüşe başlayın bunlar bedava yapabilecekleriniz...
0 oy
tarafından
Diyetisyene gitmene gerek yok şundan dolayı söylüyorum İlk önce her şey beyinde Bitmeli hamilesin 

Sıkı bir diyet yapamazsın zaten abur cubur kilo aldıran gıdaları çıkar hayatına sağlıklı beslen hamileliğinde zaten verirsin
0 oy
(192 puan) tarafından
Ben de tansiyondan 4 gün yatmıştım hastanede. Kilo sorunum yoktu ama tansiyon için sıfır tuz besleniyordum. Ekmeğinden peynir zeytinine salçasına kadar sıfır tuz beslendim. Gebelik zehirlenmesi tehlikeli. Siz riskli gruptasınız bence hastanede randevusuz bakarlar size. Sağlıkla kavuşun bebişe inşallah

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 531 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 994 göst.
3 Ağustos 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 183 göst.
0 oy
7 cevap 282 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,476 soru

11,420,966 cevap

34,976 kullanıcı

...