0 oy
353 göst.
Diğer kategorisinde (1,020 puan) tarafından
Sabah uyandım daha bismillah eşim dışarı çıkıp gelicem dedi gitmeden sen asansöre binmeye yakın telefonu düşmüş ortadan ikiye çatlamış koruyucuya hiçbir şey olmuyor ekran gidiyor şok oldum neden diyorum bilmiyorum kaydı elimden dedi ve daha çok yeni telefonu eve geldi gidip yaptıralım dedik neyse otoparka indik ordaki çıkış rampasıda baya dik kızlar çıkmak çok zor baya arabayla gaza basmak lazım eşimde çıkış kapısını ben daha arabayı çalıştırmadan açmış ve süreli olduğundan süresi bitince kapanıyor yukarı çıktı beni bekliyor bende ev sahibimizi tam rampadan çıkacakken gördüm beni lafa tuttu kafamda karıştı eşim gelme kapı kapanıyor demiş ben duymadım adamla konuşmam bitti baktım hala kapı açık çıkayım dedim kızlar çıkarken kapı kapanmaya başladı arabanın üst kısmı kapanmaya ramak kala sürtüldü ve anten kısmı aracın koptu anlamadım şok oldum bir anda neyse sanayiye bıraktık aracı eve geldim kızımı uyuttum mutfağa gideyim dedim asla düşmeyecek yerden çocuk düştü ben anlamıyorum noluyor üst üste birde Allah korusun komple girebilirdim kapının içine ve aracın üstünde beni sıkıştırabilirdi ucuz kurtuldum ama ilk defa başıma böyle şeyler geldi nazar duası okuyorum hep evi havalandırır dualar açarım okurum sadakamızı veririz birşeyler dağıtmaya ya sa vermeye özen gösteririz neden 1 günde böyle şeyler üst üste gelir size sormak istiyorum gözmü bu nazarmı nasıl geçer arada oluyordu bu aralar olmuyordu oldu ve baya kötü oldu kökten kurtulmak istiyorum böyle şeylerden napmalıyım .

8 Cevaplar

+1 oy
(276 puan) tarafından
Yani sizinkiler nazardan değil ihmal ve dikkatsizlik ten bence asla düşmeyecek yerden düşmesi imkansız olurdu ama düşmüş demek ki düşeceği bir yerdi ihmal etmişsin e kapı kapanıyordu sikisacaktim demişsin kapının huyunu bildiğin halde konuşmaya dalıp dikkat etmemişsin eşinin telefonu da asansörde elinden düşmüş e evden cikinca normalde telefon cepte ya da çantada olur elde o hızla düşürmesi de normal acele etmiş 

Yani her şeyi de nazara baglamamak gerekir :))
(276 puan) tarafından
Eşine bence bir mesaj dünya malı bu
(1,020 puan) tarafından
Kız evet herşeye öyle ama araba diyince sanki kendi doğurmuş altından yapılmış p kadar değerliki gözünde bilseydik hiç almazdık zaten hep masraflı bide üstüne hem bu çıktı hemde kocamla bundan tartıştım ve suçlu oldum d.
(276 puan) tarafından
Tek suçlu kocan araba konusunda aman boşver konuşur konuşur durur
(1,020 puan) tarafından
Ya öyle canım sonra pişman olup gelip özür diliyor bide bu erkeklerin hepsi aynı valla kafa var ama içi yok
(276 puan) tarafından
Ha haaa çok güldüm :))
-Reklam-
0 oy
(138 puan) tarafından
Nazardan olabilir çok inanırım nazara ben surekli ayetel kursi okurum evden çıkmadan 7 kez yatmadan 7 kez duanın gücüne inanırım hiçbir şey duanın önüne geçemez. Siz yine bir sadaka veriniz
(1,020 puan) tarafından
Bende hep okuyorum bazen aksattığım olsada özen gösteririm yani sabah uyanır uyanmaz başımda ağrı ve sanki çok kötü bir güne uyandım gibi bir hissiyatta oluşmuştu onuda geçtim sonra ev sahibi bana sen düzgün araba kullanamıyorsun dedi birde
(138 puan) tarafından
Sen ev sahibinin dediğine takılma anlayışlı insan olsa geçmiş olsun daha dikkatli olun derdi. Bol bol oku verilmiş sadakaniz varmış
(1,020 puan) tarafından
Sağol canım çok teşekkür ederim
0 oy
(655 puan) tarafından
Okuyunca irkildim vallahi çok şükür atlatmışsın ya yavrunada çok geçmiş olsun Çok üzüldüm bol bol namaz kıl sadaka ver duaları oku.
(1,020 puan) tarafından
Sağol canım benim Allah razı olsun evet yarın hemen birşeyler yapmam lazım en korktuğum şey nazar zaten o da eksilmiyor
0 oy
(348 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım eğer adaginiz  baya çocuk doğunca kurban kesip dağıtılıyor öyle şeyler falan varsa kesin yada yeni bir araba ev aldıysanız kan akitin insallah geçer 
(1,020 puan) tarafından
İnşallah canım benim çok sağol Hepsini yaptık canım araba aldığımızda birtek yapamadık baya sıkıştık ama onu da yapıcaz dedik toparlanınca ondanmıdır acaba ya  şimdi o da aklıma düştü
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Evde kuran okutabilirsin 
(1,020 puan) tarafından
Evet yapayım canım ya onu diğer ay düşündüm oruçtayken kimsede yokki burda kimi çağırsam
(2,163 puan) tarafından
Bir kaç komşun gelse yeterli bnce zaten önemli olan evde kuran okunması
0 oy
(2,009 puan) tarafından
kesinlikle nazardir cnm ve verdigin sadakalar ettigin dualar daha beterinden korumus seni bol bol sadaka ve dua etmeni sürdür insAllah geçer kendine evladına esine hep felak nas oku faydasi cok olur
(2,009 puan) tarafından
acaba birilerinin dikkatini cekecek durumlarmi oldi ne bilim yeni esya vs gibi falan
(1,020 puan) tarafından
Yeni araba aldık canım herkestsn uzağız hem şehir olarak hemde sırf merak dedikoduları yüzünden çok nadir muhattap olduklarım vardır ama araba aldığımızdan haberleri vardır bide sitede öyle kimse kimseyle muhattap olmaz ama herkes aşırı meraklı
(2,009 puan) tarafından
buyuk ihtimal ondandr zten nazar sadece kotu niyetle olmazki bi şeyi begenincede deger mesela en çok anneler cocuklarini nazar eder diyorlar insAllah Rabbim beterinden korusun insAllah
(1,020 puan) tarafından
Amin bırtanem inşallah kız yok ya küçük bi araba kimsenin gönlü düşmez şahsen benim düşmedi ama düşene düşer millet almış derler en azından ya bide bizden kaç.kat lüks aracı olan var ama hep bizde birşey var kimsede yok vallahi anlamıyorum eşimin nazarı olabilir ama ona göre kargası şahin
(2,009 puan) tarafından
kiz kucucuk olsa bile insanin kendi emegiyle aldigi şeyin tadi sevinci farkli oluyor onun icin insan farketmese bile kendisi nazar degdirebiliyor Rabbim kazasiz belasiz binmeyi nasip etsn insAllah
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Hayır yap canim , tuz ve ekmek dağıt. Bizim buralarda böyle yaparlar. Kaza bela musibet hastalık vs gibi şeylere tuz,ekmek, pişi,cikolata,gofret vb, şeylerden hayır yapılır. 

Geçen gün kazadan kurtulduk çok şükür. Aldım bir şeker dağıttım. Öyle yapabilirsin sende...

Geçmiş olsun bu arada Allah beterinden korusun. 
(1,020 puan) tarafından
Yarın yapayım hepsini canım bugün o kadar kötüydüm ki herşey şuan rüya gibi geliyor çok sağol canım benim amin sizede çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın tüm musibetlerden herkesi korusun bizleride inşallah ya çok kötü çünkü
(1,071 puan) tarafından
Çok sağol canım Amin inşAllah görünmez kazadan beladan kem gözden kem sözden önce evlatlarımızı sonra hepimizi korusun. Amin.
(1,020 puan) tarafından
Amin amin bırtanem çok sağol :))
(1,071 puan) tarafından
(⁠◕⁠ᴗ⁠◕⁠✿⁠)❤️
0 oy
(790 puan) tarafından
Sadaka at canım annem en ufak şeyde bile sadaka attırır bir kumbara yapıyıruz evde o kumbaraya sadakaları atıyıruz annemin orda güvenilir bir market var bazen ihtiyaç sahipleri kişilere erzak deterjan felan verir mahalleden bilinen çevreye verir bu bana zimmetli der öyle her kafasına esene vermez yani onun dükkanına götürür kumbarayı boşaltırız ha erzak kolilerini elemanlarla kapıya kadar bıraktırır 50 yıllık marketçimiz dede çalışıyordu o yardım yapmaz cimri adamdı ama 3 oğlu çok hayırsever kumbara dolmadığında bile erzak yollar bizede yollamaya kalktı zamanında annem babam ayrı diye annem gittti abi bana gerek yok benim babam var başkasına verin dedi 
(1,020 puan) tarafından
Çok mantıklı aslında da bizde kimse güvenilie değilki önceden ne güzeldi borç bile yapardın şimdi söke söke alıyorlar sizin yaptığınız çok hoşuma gitti ne güzel siz onlara güveniyorsunuz onlar sizin güveninizi boşa çıkarmıyor bende yapmaya yaparım ama verir vermez yerler
(790 puan) tarafından
Benim dedem ölüm döşeğindeyken maaşa 2 gün vardı biz sabah komşunun arabasıyla acile gittik geri dönerkende komşunun arabasıyla döndük doktor kurtulmaz siz akrabalsrına haber verin dedi dolmuş parası bile yoktu evde o zaman ananem o markete gitti demiş abini acile kaldırdık bana biraz borç para verirmisin abinin durumu kritik dolmuş parası bile yok akrabalar gelecek felan  kredi kartı borcumuz felan var maaş bağlanınca ödeyelim demişti adam çıkardı  kasadan 2017 de 10 bin tl abla borcun morcun yok murat amca hepimizin abisiydi helali hoş olsun dedi çıkardı parayı cenaze sonrası işleride bize bırakmadılar  ama ananem dedrmin maaşı yatınca direk ödedi 2 ay
 Sonra  parayı ben zora düşsem yine alcak yüzüm olsun der ananem abiler hatta derki her gidişimizde abl iste dükkanın anahtarını vereyim derler ha ananemde kendi çocukları gibi görür yöresel yemek yaptıkmı yada tarhana felan yaptımı domates kaynattımı onlarada yollar  benim çocuklarım sayılırsınız der ben evlenirken banada altın taktılar geldiler dedi hatta en büyük abileri erkek tarafı kızımızın babası ortads yok sanıpta kızımızı ezmeye kalkmasın onun bir mahalle dolusu
 Abisi var ona göre ananemde hiç şoktu a101 di alışveriş etmez ben malın kalitelisini hakrttiği fiyta alırım aynı ürün şoktada aynı fiyata a101 dede ama bana bu marketin verdiği samimiyeti vermiyor der hatta ben şokta çalıştım anneme dedim al parayı git bizim marketten alışveriş yap hatta abi demiş nedrn kızının mağazasından almıyorsun abla demiş o bni kovuyor git bizim marketten alışveriş yap buraya gelme diyor diyor ha o marketteki abilerde bana iş teklif ettiler ama mahallemiz dedikoducu mahalle en ufak birşeyde adını başka şeylere çekmeyi seviyorlr o yüzden uzaktaki markete istedim kaydımı orda bile görmeye gelip adımı o... ya çıkarmaya kalktılar sebep erkek müşteriye kasada gülümseyerek sorduğu soruya cevap verdim diye öyle işte yoksa 2 adım ötemdeki markette çlışmak varken 25 30 dk yürüme mesafesindeki markette çalışmak benide zorladı

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 157 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde gamzekusdemir (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 185 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 139 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (281 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap 65 göst.