0 oy
40 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5 puan) tarafından
Kızım 12 aylık 72 kg yum doğumdan eve geldipimde 76kg dum diyet yapmadım 1 yıl içinde 72 ye düştüm. Boyum kısa tüp bebek tedavi sürecinde 15kg aldım ama nasıl vericem bilmiyorum aşırı takıntım başladı her an düşünüyorum 3 gün fiyet yapıyorum bir kriz geliyor başa sarıyorum benim gibi olanınız varmı nasıl verdiniz. Benim gibi olanınız varmı 3 günü asla geçemiyorum diyette sebebi neden emzirme kaynaklımı Anlayamıyorum. Tedaviye başlamadan önce 73kg dum 1 yıl içinde 54 kg indim yani azim ile yaptım ama şuan aynı gücü kendimde bulamıyorum.. 

2 Cevaplar

0 oy
(10,300 puan) tarafından
Yani tamamen kafada bitiyo. Ben ikisindede 20ser kilo aldim 75 kiloyu gordum. Şuan kizim 1 yasinda ben 57 kiloyum
(5 puan) tarafından
Benim kızımda 1 yaşında ama ben aynıyım:( ne yaptınız bu sire zarfında sizede diyetin 3
 4. Günü kriz geliyormuyudu
(10,300 puan) tarafından
Ben çikolata yemeden duramiyorum bu benim zaafim valla cikolatasiz birsey asla yapamiyrm. Ama hamurisi kizartma fastfood diger aburcuburlari ekmek makarna pilav bunlari hep kestim. Gunde 40 dakika falan leslie yaptim. Yurudum bebek arabasiyla yokus bayir in cik terle. Evim 5.katta asansor yok cpcuklarla in cik alisveris yap falan derken. Ama brn bastan beri dikkat ettim. Kizim 4 aylikken ben 60 kiloydum mesela. Sonradan insanin ustune yapisiyo kilo
-Reklam-
0 oy
(5 puan) tarafından
Birde çevrem korkutuyor gözümü asıl emzirmeyi kesince kilo alacaksın diye zaten kolay alan bir bünyem var kafada bitiyorum ama bçr kriz geliyor engel olamıyorum :( hangi söz sizi motive etti 
(3,543 puan) tarafından
Ne alakası var allah aşkına. Bu çevre denen şey neden hiç olumsuz konuşur.
Emzirirken daha çok yeme isteği olur doğal olarak. Emzirmeyi bırakınca o iştah da azalacak.
Bol su
Yapabilirseniz aralıklı oruç.
Yapamazsanız şekeri ekmeği bırakın istediğiniz kadar yiyin.
Daha önce yapmışsınız neden olmasın bi daha
(5 puan) tarafından
Mutsuz insanlar çünkü.. Ben kimsenim kilosuna bişey demem hatta zayıflamasa bile zayıfladınmı güzel gözüküyorsın derim ama insanlar fesat.. Aralıklı oruçla vermiştim zaten daha önceden de. Çocukla çok zor oluyor ya sanırım yemeğe vuruyorum kendimi  :( çocuk olmadan önce çıkıyordum dışarı yürüyordum şimdi nerde.. Hiç durmuyor benimki bebek arabasında bile durmuyor huysuz.. Birde sürekli memede belki sürekl memede oldupu için bana yeme krizi geliyordur
(3,543 puan) tarafından
Elbette. Emzirirken canavar gibi hissediyorum. Açlıktan dünyayı yerdim. Önce motive olmayı başarmak gerek. Motive yolunu bulun. Zayıf insanlara bakmak mı, eski kıyafet ya da almak istediğiniz kıyafet, yazın denize zayıf girmek mi, şekerle ilgili belgeseller mi.. O yolu bulunca kolaylaşır.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 230 göst.
5 Mart 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 49 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibel.ozbas (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 437 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Dilansbyyyy (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
3 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pamukoglum (1,741 puan) tarafından soruldu

384,755 soru

11,508,919 cevap

35,166 kullanıcı

...