0 oy
491 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (783 puan) tarafından

Kızlar yaklaşık bir aydır bacağımda intihap çıkıyor doktora gittim teşhis koyamadılar yürürken bile kötüyüm, üstelik diğer bacağıma da sıçradı. Bir krem var onu sürüyorum. Hani başina gelen. Bir tavsiyesi olan var mıdır

image

19 Cevaplar

0 oy
(6,193 puan) tarafından
Kizz bune çok korkunç duruyor ne demek bulamadilar
(783 puan) tarafından
Doktora gittim antibiyotik tek yazdı. Bi değerime bile bakılmadı
-Reklam-
0 oy
(2,221 puan) tarafından
Ne olduğunu bilmiyorum ama sakın ihmal etme canım 

Rabbım şifa versin 

Kantaron yağı kullan belki faydası olur 
(783 puan) tarafından
Ya doktora gittim bana antibiyotik yazdı. Oda  bi işe yaramadı.
(2,221 puan) tarafından
Tek doktorla kalma başka doktorlararda git canım kötü olmuş ayağın
(783 puan) tarafından
Evet randevu bulursam hemen gidicem
0 oy
(276 puan) tarafından
Mycobacterium Fortuitum'a Bağlı Deri İnfeksiyonu 
(783 puan) tarafından
Biraz açar mısın canım ne demek o
(276 puan) tarafından
Bilemem orasını teşhisi yaptım dermatoloji bölümüne gitmen lazım:)
(2,818 puan) tarafından
Google lensten yaptı büyük ihtimalle
(783 puan) tarafından
Kız bende dedim aha anlayan biri çıktı. Tam bi hayal kırıklığısın :)
0 oy
(26 puan) tarafından
Benim eşimde de bu kadar kötü olmasa da benzer bi şey oldu. Enfeksiyon doktoru baktı. Kan tahlili istedi hemen. Kanında enfeksiyon çıktı. İçerden temizlemek için ilaç içti, krem de yazdı doktor antibiyotikli krem. Öyle öyle geçmişti. Geçmiş olsun size de. Bir an önce geçer umarım. Bana bile bulaşmıştı yani. Allah korusun. Yattığınız çarşafı sık değiştirin. Yaraları sık sık dezenfekte edin. Bulaşır durur devamlı. 
(783 puan) tarafından
Sürekli temizliyorum eldiven kullanıp
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Sigara söndürülmüş gibi çok geçmiş olsun. Büyük hastaneye gidin lütfen araştırsinlar bulunur elbet ne olduğu 
(783 puan) tarafından
İnşallah randevu bulursam hemen gidicem.
(8,975 puan) tarafından
Sabah 10 da açılıyor 15 gün sonrası randevuları 9.58 de MHRS ye giriş yap 10.00 yenile sayfayı açılır randevu
0 oy
(896 puan) tarafından
Canım buna çok benzer bişey halamın ayağının üst kısımlarında da oluyodu ama ilaçla düzelmişti çok geçmiş olsun eğer sıçrayan bir seyse gazlı bezle ort istersen bir kat en azından dağılmasın değen başka yerlere 
(783 puan) tarafından
İlaç bende fayda etmedi ya ne yapacağımı bilmiyorum
(896 puan) tarafından
Geçer canım bende başka şekilde bir şey olmuştu bir sürü özele gittim hiçbir şey işe yaramadı iki sene o izle dolaştıktan sonra rastgele bir devlete gittim kadının verdiği ilaçlar bir haftada geçirmişti sende farklı Dr dene mutlaka
(783 puan) tarafından
İnşallah geçer vallahi elimi kolumu bağlıyor bu yara
(896 puan) tarafından
Allah büyüktür geçer canım benim ya Rabbim bilinmedik dertler vermesin
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Hemen başka bir doktora git ve asla bişey sürme kan tahliline bakılmadan sana şu diyemez o bence kasaptır mümkün değil bu çok fena durumu anlat doktor kan tahlili bile istemedi ve canım çok yanıyor de 

(783 puan) tarafından
Evet kıyafetime yapışıyor ve canım acıyor
(2,702 puan) tarafından
Naptın kuzum
0 oy
(6,836 puan) tarafından
Canım başka doktora gitsene brn ilk defa görüyorum böyle bişey 
(783 puan) tarafından
Bende ilk defa yaşıyorım gittim ama ilgilenmedi
(6,836 puan) tarafından
O zaman başka bi doktora git bacım o bile anlamamış bence ay kıyamam sana Allah'ım esirgesin
(6,836 puan) tarafından
Sen beni dinle googleye yaz şifa ayetleri diye onları günlük oku avucuna ufle oraya sur rabbim şifa versin inşallah
0 oy
(984 puan) tarafından
Bu bildiğin yara ve son durumda gibi geldi bana alerjik birşey bile olabilir özele falan git devlet anlamıyorsada yani hemen yapman lazım baya içe girmiş Allah korusun daha kötü birşeye bile dönüşebilir
(783 puan) tarafından
Evet randevu da bulamıyorum
0 oy
(15,021 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin inşallah tez zamanda geçer 
(783 puan) tarafından
İnşallah canım benim valla her türlü yolu deniyorım
0 oy
(416 puan) tarafından
Şeker hastalığı varmı
0 oy
(624 puan) tarafından
Benjm basima gelse suluk yaptirirdim sanirim cok gecmis olsun
0 oy
(790 puan) tarafından
Böyle evde oturup bekleme bacım bu ne böyle kötü duruyor normal birşey değil başka doktora git gerekirse özele git ayağından olursan ne olacak Allah korusun 
0 oy
(2,796 puan) tarafından
Abimin bacaklarında da çıkmıştı bunun gibi sonra Burger hastalığı denildi sigara kullanımı falan oluncada iyice ilerledi ayak baş parmağını kestiler canm onunki budama hastalığıymış Allah korusun sigaraya alkole dikkat etmedikçe daha kötü olurmuş  inşallah seninkide öle değildir
0 oy
(1,133 puan) tarafından
Çok kötü olmuş ya .Bir çeşit enfeksiyon 
0 oy
tarafından
Delinip  akıyor sanririm  benm gogmsde  delinip  kan akiyordu  parkmk  giresi  delik vardi 4 defa amaliyat  oldum list varms ihmal etme sakın antibiyotik le gececek  şey degil
0 oy
(563 puan) tarafından
Ayy tövbe yarabbim nasıl olmuş kız Rabbim şifa versin inşllh 
0 oy
(704 puan) tarafından
Bişey sürme ya doktor tahlil bile istemedi demişsin mutlaka başka doktora gitmelisin ihmal etme mutlaka git iyi bir doktora 
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Üniversite de olmuştu böyle. Böcek ısırığı dedi çoğu doktor. Doğru düzgün yürüyemiyordum. Bacaklarım bir birine değince çok canım acıyordu. Özel karışım krem verdi eczaneden almıştım bir de antibiyotik verdi. 1 hafta düzenli kullanımda iyileşmeye başlamıştı. Geçti öyle şükür. Ama seninki baya açık yara şeklinde. Kumaş temas etmemesi için orayı kapalı tutman lazım. Sonuçta kumaşta deterjan kalıntısı olabilir. Orada ki iltihabı kumaşın sürtünmesi ile birlikte diğer taraftara da bulaştırabilirsin. Akşam yatarken tek bacağın açık yapabilirsin ya da boxer giyebilirsin. Ama acil başka dotora görünmelisin. Hızlı yayılabilir  

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 195 göst.
28 Mart 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Sone (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 118 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Sone (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 532 göst.
19 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Badgirl (18 puan) tarafından soruldu

378,303 soru

11,323,032 cevap

34,773 kullanıcı

...