0 oy
45 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (32 puan) tarafından
kizlar benim iki tane evladım var gözlerinde şaşılık var ameliyat olcaklar bu konuda bilgisi olan veya yaptıran var mı doktor onerisi istiyoruz ya da devlette mi yapardınız özelde mi 

3 Cevaplar

0 oy
(44 puan) tarafından
benim 5 yasinda oglum var sag goz kaymasi var sasilik diye demisti doktor hipermetrop gozlukle gecmiyi tekrar gozluk verdi gecmezse artil 6 ayin sonunda cerraho islem yapilmasi lazim dedi bnde korkuyorum özele goturuyoruz biz
-Reklam-
0 oy
(480 puan) tarafından
Korkulacak bir şey yok yeğenim beş yaşında ameliyat oldu her iki gözünde de vardı şaşılık.  Göz kaslarının yerini değiştiriyorlar ki çalışmayan göz kasları çalışsın.  Ameliyattan bir süre sonra evde egzersizler ve gözlükle düzeldi çok şükür yeğenim.  Şimdi benim bebeğim altı aylık.  Kontrole götürdük sadece sağ gözünde kayma var.  Bu zamanla ilerleyebilir de gerileyebilir de dedi doktor.  Yeğenimden süreci bildiğim için korkmuyorum.  Çok sık egzersiz yaptırmanız gerekli 
(32 puan) tarafından
canim yigenin devlette mj özelde mi oldu
(480 puan) tarafından
Üniversite hastanesinde. Ege üniversitesinde
0 oy
(1,179 puan) tarafından
26 senedir var bende bazılaeı ameliyat dedi bazı kesinlikle hayır dedi ameliyat olmadım çoğunlık yaşın genç gerek yok riskleri var sonuçta dedi göz 22 yaşına kadar değişkenlik gösteren bir organ bekleyin dendi bende astigmat hipermetrop şaşılık ve göz tembelliği var göz tembelliği sıfırlandı kapama tedavisiyle şaşılıkta büyük oranda geçti eğer çocukken aklım olup aksatmasaydım tedayi doktor kesin geçer demişti 26 yaşındayım şuan büyük oranda şaşılık aza indi tembellik sıfır göz numaram 7 den 3.50 düştü astigmat az düzeyde ilerliyor yine şansın olsa yaptırırmıyım hayır bu ameliyatlar gerçekten çok iyi doktorlar tarafından yapılmalı iyi araştıema gerektiriyor birini buldım yaptıracaktım anlık düşünceyle adam yurtdışıma gitti ama zaten dedıkı evet yaparım ama yaşın genç komplikasyonlar olabilir eminmisiniz adam gitmiş sonra öyle kaldı yaptırmaya kararlıysanız gerçekte iyi bir hastane ve doktor araştırın öneriye gelirsek reyap dünya göz yda vinividi oraların doktorları ilgili ve bilgili şuan kim vardır bilmiyorum 3 sene önce gitmiştim çok memnunum hem rahatlatıyorlar hemde son teknoloji aletlerle işlem yapıyorlar

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 70 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 686 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Kumru_80 (897 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.