0 oy
1,017 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ne zaman post açsam sürekli evimin oyuncak dağınıklığından dolayı beni ne denir iğneleyici şekilde konuşanlar oluyor . Bilmiyorum ben evimi her saman tertipli düzenli tutamıyorum oğlum var sonuçta 14 aylık herşeyi yeni öğreniyor bu benim eksiğimdir yetişemiyorum bazen çoğu şeye bazen kafam kaldırmıyor bazen canım istemiyor bazen oğlum hiç uyumuyor uyursa da ben dinlenmek istiyorum yani evimi sürekli tertipli düzenli tutamıyorum ama temiz tutuyorum çünkü zorundayım oğlum ne bulursa ağzına ayar ona buna dokunmaya çalışır yani ben böyleyim arkadaşlar lütfen ama lütfen bu dağınıklık meselesini sanki siz 4 4 lük insanmışsınız gibi yansıtmayın değilsiniz çünkü biliyorum kimse değildir . İkincisi dün ki şişe mevzusu gerçekten fotoğrafı kırptım ama gece farketmemişim görünmüş ben bişeyler kanıtlamaya ve ya ben böyleyim demiyorum herkese saygı duyuyorum fikirlerine yaşam şekline  burada kimseyi de asla kırmamışımdır eminim ben burada sohbet etmeyi çok seviyorum sevdiğim insanlarda var postlara girerseniz iki kelimleyle bitirmem 10 15 tane 1 yorumun altında yazı vardır çünkü ben gerçekten sohbet etmeye giriyorum buraya bişeyler öğrenmeye ya da . Kusura bakmayın bazen isyan edesin geliyor umursamamakta çalışıyorum ama burayı aktif kullanan bir kullanıcıyım bazen olmuyor .

70 Cevaplar

+1 oy
(5,147 puan) tarafından

İlk kpnu için yorum yapayım 

Asla her zaman düzenli olmuyor hatta çoğu zaman 

Kızım 2 buçuk oğlum 1 yaşında bütün gün iş yapıyorum ama aynı :angel:

İkinci konuyu anlamadım :) 

tarafından
İnan ki ben de öyleyim ama yetişemiyorum önümü toplasam arkam dağılıyor arkamı toplasam önüm bazen bırakıyorum benim de dinlenmeye ihtiyacım var çünkü :)
İkinci konu dün pizza paylaştım yanında bir içecekler vardı ama ben buradakiler rahatsız olur diye kırptım biraz kalmış gece de farketmedim ne olduğu anlaşılmış
(5,147 puan) tarafından
Evet tabiki insanız sonuçta robot değiliz ki :)
Bişey diyemem açık açık yapmamissizin düşünüp sonuçta ☺️
tarafından
Burada çeşit insan var ben herkese saygılı olmaya çalışıyorum çünkü tanımadığım birinin öbür tarafta hatırlamadığım bir kul hakkı karşıma çıksın istemem canım
-Reklam-
+1 oy
(15,949 puan) tarafından
Yok ya nerde..en son 5 yıl önce derli toplu dagilmiyordu. Kızım doğduktan sonra ev alt üst oldu üstüne oğlan da eklenince evin duvarları olduğuna şükrediyorum 
tarafından
Haha :D aynalık tek çocukta o kadar değilim sadece oyuncaklar var :)
0 oy
(224 puan) tarafından
Evet düzenli oyun odası var orada oynuyor onun harıcı dağıtsa bile işi bitikten sonra hemen topluyorum ani misafirim gelebiliyor onun harici ben rahatsız oluyorum ki eşimde hiç hoşlanmaz hemen söylenir burası tozlu bu evde çocuk yaşıyor temiz tutalım gibi vs
tarafından
Evimi tozlu pis tutamam dediğim gibi oğlumun eli ağzı heryerde. Eşime söylenmek yerine sağolsun bana yardım ediyor işten geldiği zaman ama bazen ikimizde yorgun oluyoruz yapamıyoruz 1+1 evde de oyun odamız yok olsa da çocuğumu kısıtlamam kendi evimde başkasının evinde de nasıl davranacağını bilir çünkü öğretiyorum sınırları vardır her zaman misafirim de çok yok gurbetteyim olduğu zaman da haber verirler çünkü küçük çocuğumun olduğunu bilirler
0 oy
tarafından
Oyuncakları saymazsak evet toplu oluyor ama oyuncakları toplayamam çünkü kızım oynuyor 13 aylık 
tarafından
Bende oyuncaklardan bahsediyorum yoksa o aylardaki çocuklar herşeyi ağzına alıypr özellikle benim oğlum yani o yüzden dikkatli ve temiz olmam gerekiyor
tarafından
Oyuncaklara da dağınık pis pasaklı diyorlarsa yuhhh diyorum yani amannnn boşver takma kimseyi sen
tarafından
Bütün postlarıma aynı yorum gelince bir tik oluyor insan
0 oy
(3,291 puan) tarafından
Evdeyken oyun odası uapmıştım tek orası dağılırdı diğer yerlerde oyuncak olmazdı burda o şansım yok çok dağılıyor ama sürekli topluyorum dağınıklık sevmem ben belki sen seviyorsundur bundan kimene ama akşam dağınıklığa değil başka şeye takılmışlardı 
tarafından
Canım ben akşamı demiyorum genel olarak tüm anlık postuma oyuncak dağınıklığıyla alakalı şeyler yazılıyor hayret ediyorum çocukları robot şeklinde mi büyütüyorlar
(3,291 puan) tarafından
Bilemicem ama benim elim sürekli üstünde zaten 1+1 küçücük bir de dağınık olunca cinnet geliyor
tarafından
Benim de evim 1+1 ama tabi siz ayrı konteynır bilmiyorum
0 oy
(445 puan) tarafından
Herkesin evi toplu olacak diye bir kural yok benim de şuan dağınık. Ama bizim insanımız kimsenin yaşantısına saygı duymayı bilmeyen ve içtiği içeceğe kadar dil uzatan hadsiz bir topluluk olduğu için eleştiri alman çok normal. Senin içtiğin alkol burda kime zarar verdi acaba çok merak ediyorum. Herkesin yaşantısı farklıdır buna dil uzatmak da kimseye düşmez. 
tarafından
Ki ben gerçekten dün paylaşmak istesem onu kırpmaya çalışmam dün tamamen gözümden kaçmış küçücük yerden ben buradaki çöpü şeyi Instagram da da paylaşırım .
Benim de dağınık dediğim gibi ama temiz tutmaya çalışıyorumünkğ oğlum herşeyi ellşyor herşeyi ağzına almaya çalışıyor
(445 puan) tarafından
Bu konuda kimseye kendini açıklamak zorunda değilsin. İsteyen içer istemeyen içmez bu kadar basit
tarafından
düzenlendi
Kırpmana bile saygı göstermeyip biz içmiyoruz diyorlar içme kardeşim :D
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Benim toplu oluyor genel itibariyle çünkü dağınıklıktan hiç hoşlanmayan biriyim. Hatta eşim de kızar bana bırak hemen anında yapmak zorunda değilsin,  sonra yap falan diye ama ben rahat edemiyorum işte huy meselesi .  Sana kim dedi o konuyla ilgili bir bilgim yok ama her evin düzeni de başka oluyor tabi kimse kimseyi bunun için yargılamamalı...
(3,826 puan) tarafından
Oynamaz olur mu canım ya gün geçmiyor ki nasıl oynatmadan vakit geçer.  Bizim geçmiyor yani en azından başkasını bilmiyorum ama benim Oğlum hemen sıkılıyor topluyorum sonra başka bir şeyle oynar sıkılır toplarım bu şekilde devam ediyor
tarafından
Ben de aynı şekilde önce etkinlikler yaparız toplarım sonra kendi arabalarını sürer isterstemez kalıyor bıraktığı yerde
(3,826 puan) tarafından
Çocuk olan ev illaki dağılıyor kimse bunun aksini iddia edemez , benim Oğlum hemen sıkılıyor o sebeple oynamadığı oyuncakları topluyorum ben peşinden hemen ... Sonra başka oyuncak sonra sıkılıyor sonra yine topluyorum derken kısır bir döngüye giriyorum☺
tarafından
Konuşan da konuşuyor işte :)
(3,826 puan) tarafından
O hiç önemli değil ☺
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Sürekli derli toplu olamaz çocuklu ev sonuçta . Bence hiç takılma . Temiz olmak önemli bence . Onu da zaten yapıyormuşsun . Kaldı ki yapmadın kime ne . Şişe olayını anlamadım ama tahmin ediyorum kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez. 
tarafından
Temiz tutabilmek için kendime el süpürgesi aldım her gün süpürebilmek için dediğim gibi oğlum herşeyi ağzına alır heryeri eller yapma etme dur diye sürekli söyleyemem çocuk artık çekinir hiçbirşey keşfedemez o şekilde diye düşünüyorum postlarıma böyle yorumlar gelince şaşırıyorum
(1,185 puan) tarafından
Valla bişey diyim mi bir insanın dilinde ne çoksa aslında o onda eksiktir ben hiç takmıyorum böyle şeyleri boş ver sende . Hepimiz evimizi olabildiği kadar temiz tutmak zorundayız hepimizin çocuğu var . Gerisi boş .
tarafından
Çok haklısın senim gibi yazan da çok çok hak veriyorum
0 oy
(255 puan) tarafından
Cocuklu ev temiz olur belki ama sürekli düzenli tutmak imkansız.ev işi yemek bulaşık temizlik bı de bunun yanında bebeğe vakit ayırmak var. Valla burdakilerin olumsuz saçma sapan düşünceleri hiç umrunda olmasın.Herkes kendi evinden hayatından sorumlu sallllaaaa bacım boşver.
tarafından
Bütün postlara böyle cevaplar gelince şaşırıyorum gerçekten
0 oy
(4,149 puan) tarafından
Yok cnm ya her dk nerde toplu olacak ben ısı bitirdim diyorum oglum kızım arkamdan dağıtmış geri. Fazla oyuncakları kaldırdım ben oyuncak dağınıklık değilde bizim kızım sureklı kıyafet değiştirir cıkarır.. Kitaplari ödevleri dagınık olur o da hep birlikte toplarız.. Ama her dk toplu olamaz bu ev sonuçta bızde insanın içinde yaşıyoruz tabi dağılacak cocukta varsa bglayamayiz oynayacaklar tabikide
tarafından
Bizim de iki koli var sadece küçük araba oynamayı çok sever bıraktığı yerde kalıyor ben toplasam yine aynı yerine getirip bazen bırakır diyorum bu insanlar napıyor
0 oy
(310 puan) tarafından
Bende senin gibi çok istiyorum derli toplu düzen olsun diye 2.5yasinda oğlum var o kadar hareketliki maşallah birde her yeri dağıtır bı yeri toplarım dönerim bı bakarım dağılmış bir türlü düzen oturtamadim herşeyi yükseğe koyuyorum alt çekmeceler onun ulasabilcegi yerler boş bu seferde sıkıs tıkıs oluyor bende kara kara dusunmeye başladım aslında hiç sevmem duzensiz
tarafından
Bende ona zarar verecek şeyleri kaldırırım ama evim 1+1 90 m kare ev yani yapacak bişeyin yok :)
(310 puan) tarafından
Haklısın benim evimde 2+1 ama küçük benim oyuncaklar filanda hep ortada bazen bende yorgun düşüyorum topliycagima gidip bı kahve yapıp kafa dinlemeye çalışıyorum kafa dinlemeyede ihtiyacımız var bazen bosvermislikte iyi oluyor
tarafından
Öyle tabi mesela suan uyuyor ben dinleniyorum çünkü bunun akşama 10 a kadar yolu var :)
(310 puan) tarafından
Aynen öyle su an benimkide uyuyor bende dinleniyorum
0 oy
(94 puan) tarafından
Oglum az once uyudi simdi totladim sabahki silik supurup toplamak disinda birazdan kalkinca her her heryerde olacak ve asla bundan gocunmyorum sirf evim duzenli kalsin diye cocugumu kisitlayamam oda siklyor mecbur oyuncaklariyla oynicak misafir gelse bile evd3 cocuk var kendisi cocuk gormusse haldrn anlar
tarafından
İşte bu gerçekten tam beni anlatmışsınız
0 oy
(1,447 puan) tarafından

Canısı insanların yorumlarına göre haytımızı sürdürmüyoruz demi sen neden burayı kafana taktın. 

Oyuncak konusu bu herkezin fikri ve evi farklı kimisinin odası var ordan çıkartmıyo kimisinin evi yetersiz istedği gbı oynasın kafasında. 

Aksam ki fotoya gelirsek te kırpmadanda atabilirrdin kime ne ya kim karşcak sna dini boyuta gitmiyorum herkezin yaşamı farklı bosver sen ;)

tarafından
Benim odam yok maalesef evim 1+1 olsa da oğlum araba sürer evin içinde sürekli yani olsaydı da sadece bu odada sür diyemezdim ona çünkü insan kendi evinde rahat edemeyecekse nerde edecek değil mi :)
Valla çok şaşırdım ben bile görmedim küçücük kırpmayı unutmuşum inan ki ben saygı duyuyorum buradakilere foto yu kırparak yükledim ama kalmış
(1,447 puan) tarafından
Yani dediğim gbı bosverceksin kimse 4 4 lük değil
0 oy
(776 puan) tarafından
Şu tarz msjlar atanlar kendi kompleksini yansıtıyor bence: ayy o oyuncaklar oradayken asla rahat edemem ayy nasıl oturuyorsun o evde vb..sen bunu sormamissindir konu bu değildir ama o kendini temiz titiz sandığı için sana psikolojik baskı yapma özgürlüğüne sahiptir..bir de attığın fotodaki küçücük kirpilmis bira şişesine odaklanıp sinsice çok şükür biz onlardan değiliz diyip 100 point sevap kazandığını sanan ama giybetin dedikodunun dibine vuran teyzeler var burda :))
tarafından
Evet canım çok haklısın ben oğluma sürekli yapma etme diyemem ki çocuğun alanını kısıtlayamam kendi evimde başkasının evi olsa izin vermem vermiyorum da sınırları olan bir çocuk ama kendi evinde insan rahat edemeyecekse nerde etsin öyle değil mi :)
Eve tuş dün ben fotoyu buradaki insanlara olan saygımdan dolayı kırptım ama gece farketmemişim küçücük yeri başkası atsa ben de görmem
(776 puan) tarafından
Ben olsam kirpmam mesela..sen ince düşünmüşsün yine de yaranilmiyor işte bazılarına..o yüzden çok takmamak lazım.. :)
tarafından
Bazen alınma perileri basıyor haha :)
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Başlığa göre cvp veriyorum hayır her zaman toplu olması imkansız ben topluyorum arkamdan küçük insan dağıtıyor :) mutfak genel olarak toplu oluyor orası oyun alanı değil ama salon oyuncak döküyor hep 
tarafından
Mutfak değil canım ama yanımda mesela ben yemek yaparken ya da iş yaparken  filan oynamaya getirir sonra eline verirrm birlikte kutularına atarız toplama alışkanlığı olsun diye öğretmeye çalışıyorum evimi genelde temi tutuyorum çünkü eli ağzı heryerde maalesef herşeyi ağzına götürüyor
(3,578 puan) tarafından
Temizim duzenliyim dolaplarim falan düzenlidir  ama evimde 27 aylık öğrenme keşfetme döneminde bir çocuk var ne yapabilirim dağınık olması çok normal hiç kimwe hiç birşey benim çocuğumdan daha önemli değil put gibi oturmaz yani otursun istiyorsan ya eline telefon verven yada TV açacaksin onu da ben yapamam o yüzden dağınık olsun öğlen uykusunda topluyorum kalkıyor uyanınca dağıtıyor akşam uyuyunca topluyorum herkes istediğini diyebilir ben böyle yetiştiriyorum :)
tarafından
Kesinlikle ben tv izletiyordum oğluma günde 1 saat çok pişmanım gerçekten … ben iş yaparken dursun diye halbu ki çocuk benim yanımda oyun oynayarak ta duruyormuş ….
Kesinlikle sana katılıyorum
0 oy
(2,468 puan) tarafından
11 Aylik bir yaramazim var ben topluyorum peşimden döküyor, yani 10 20 dk toplu kalsa şükür. 

Vallah benim evimin veya başkasının evinin dağınıklıgi hiç kimseyi ilgilendirmez. ne kadar dedikodu ya düşüyor insanlar oysaki çoğumuz anneyiz anlamalıyız birbirimizi gel gör bunlar nasil insan anlamış değilim .

İkinci konu şimdi baktım anam onu ordan nasil görmüşler vallah bir insan demekki görmek istediğini görüyor bakiyorum bakiyorum bir şey yok efes denilince fark ettim :D 

Aman takma daha önce tecrübe de ettin ne takıyorsun burayı 
tarafından
İnsan sürekli aynı şeylerle karşılaşınca bir ne oluyor diyor :D
0 oy
(426 puan) tarafından
Benim bebiş daha doğmadı da annemden hatırlıyorum, oturma odasına oyuncak döktürmezdi veya toplama şartıyla izin verirdi bizde genelde kendi odamızda oynardık, kardeşlerim de öyle büyüdü.
tarafından
Ben bu şekilde olmasına karşıyım oyuncakları da hep beraber toplamaya çalışırım oğlumla oyun şeklinde toplamayı öğretiyorum benim de sadece oturma odam dağınıktır çünkü başka odam yok onun için :)
(426 puan) tarafından
Ne bileyim biz kurallı büyüdük hep ondan bu tür şeyler normal geliyor bana :))
tarafından
Ben de öyle büyüdüğüm için oğlumun öyle olmasını istemiyorum :) bana annem babam çalıştığı için anneannem baktı ve tam temizlik hastasıydı bizim alanlarımız çok kısıtlıydı oğlumun kendi evinde böyle hissetmesini. İstemiyorum :)
0 oy
(1,870 puan) tarafından
sana katılıyorum temizlik konusuna dediğin gibi dikkat ediyorum çünkü kızımla yerde oynuyoruz ya da yere düşenleri alıyor ağzına atıyor ancak ev dandini bazen çok dağılıyor bazen toparlıyorum tek başımayım çalışıyorum kızıma en verimli halimle olmak istiyorum tüm gün evi toparlamakla uğraşıp yorgun olmak istemiyorum.
tarafından
Ne kadar güzel anlatmışsın gerçekten
0 oy
(435 puan) tarafından

İdil ne düzeni yatakları topladığıma şükrediyorum :D 17 aylık kızım ve 4 aylık oğlum var ne düzen olur ne toplu valla yemeği zor yetiştiriyorum kocaya annem der ki bir sene ev senesi bir sene çocuk senesi ben şuan çocuk senemdeyim her şeye yetişeyim derken kendimden vazgeçiyorum

tarafından
Bende kendimden vazgeçmek istemiyorum işte şimdi oğlum büyüdüğü için sadece oyuncak dağınıklığımız var yetişebiliyorum çok şükür ama sende iki tane ve biri 4 aylık annen çok doğru söylemiş ellerinden öpüyorum
(435 puan) tarafından
Öyle valla yani gerçekten çok zor iki bebeli hayat ben yandım siz yanmayın :))
0 oy
(796 puan) tarafından

Canım neden buradakilere hesap verir gibi post açıyorsun onemseme burayı bu kadar bende sürekli toplamıyorum dünkü efesi bnde gördüm burdaki insanlar yazmak için kaos için çok bahane geziyor bı ara bileziklerime takmislardi burası sanal boşver kim ne derse desin he de geç böyle hesap verir gibi post açma tatlım <3

tarafından
Bak sen de görüyorsun postlarımı her posta aynı şeyi yazıyorlar bir bıkmadılar :D
(796 puan) tarafından
Bikmazlar canım bikmazlarrr millet nerde ne bulsakta yüzüne vursak ters konuşup ++ Kapsal derdinde ya ben bileziklerini görünüyor diye görgüsüz havalı muamelesi gördüm neymiş havlu yada bezle kapatıp cekecekmisim burası böyle topluluk takma onun için dağınıgim pisim Efes'te içerim var mı diyeceginiz de geç bosverr ne yemek yapiyon ya
tarafından
Karnabahar böreği yapacaktım kıymayı açmış bulundum dolma dolduracağım :D

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 675 göst.
21 Aralık 2020 Diğer kategorisinde MelikeArslan (830 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 288 göst.
25 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 72 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sever (1,763 puan) tarafından soruldu