0 oy
279 göst.
Aile kategorisinde (148 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var çok yaramaz söz dinlemiyor herkesi ısırıyor cimciriyor babası sen terbiye vermiyorsun diyor yapma diyorum ayıp günah diyorum hep vuruyor ben ne zaman nasıl söz dinletebilirim ? Bazen yaptığının kötü birsey olduğunu anlaması için hafiften bende onu cimciriyorum bak cıs oldu acıdı dimi ? O yüzden kimseye böyle yapma diyorum. Ama iki katıni yapıyor nasıl terbiye vereceğim?

11 Cevaplar

+3 oy
(1,501 puan) tarafından
Sen yalnız yaptın o çocuğu dimi zaten eller gibi çocuğun karnı tok uykusunu almış hali ile muhatap olmak çok güzel bir dünya be erkek olmak varmış o da bir zahmet baba olarak emek mi verse acaba biraz 
(1,501 puan) tarafından
https://youtu.be/aFDC7dSi6uI?si=fKCUAEqqIgJkczDJ sana zahmet bu videoyu eşine izletebilir misin kuzum
-Reklam-
+1 oy
(4,184 puan) tarafından
Pozitif disiplin diye bir kitap var. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim 
(148 puan) tarafından
Teşekkür ederim mutlaka okuyacağım
+1 oy
(7,533 puan) tarafından

4 yasinda oglum var bbasi gelene kadar o kadar uslu bir cocuk oluyor ki aksam gelene kadar hele sesini falan bi duysun cildirir bir simarr bende babsina kiziyorm cok yuz veriosun die 

(3,029 puan) tarafından
Ayy bu aynı benim oğlum
0 oy
(224 puan) tarafından
Geçer zamanla üstüne gitme babası da şunu bilmiyor terbiyeyi tek anne vermez baba da verir
(148 puan) tarafından
Baba işe gittiği için çocuk hep beni görüyormuş akşama kadar benim yanımdaymış o yüzden anne verecekmiş ama başaramiyorum maalesef hiç söz dinlemiyor
0 oy
(43 puan) tarafından
5 yasında daha cok arttı. Çocuktan cocuga fark vardır bence ama zor bilemedim
0 oy
(790 puan) tarafından
Valla benim annem en ufak şeyde terlik ve oklavayla girişirdi bana söylememem gereken birşeyi söylediğimde küfür değil mesela annem 21 yaşındayken insanlara 30 yaşında olduğunu söylerdi boşandığı için millet peşine düşmesin diyeymiş benden asla yalan söylemememi isterdi ama kendisi 21 yaşında dediğimde eve gelince acı biber sürerdi ağzıma dedem  adolf hitlerin ss subayı derdi anneme meğer ananemle annem iyi polis kötü polis oynarmış biri sürekli döverdi ve asla kızım diye sevmezdi ötekiside her zaman dayaktan korur kollardı beraber uyur saçımı okşardı onlarda o şekilde terbiye etmeyi görmüşler annemi affettim ama o günleri hatırlıyorum yinede kafadan silinmiyor ha babanda kalsaydın keşke dersen orası daha vahim orda bana değer veren kimse yoktu çünkü kızdım ve kızlar sevilmeyi haketmezdi babam çok şeref yoksunu biriydi alkol ve kumar dışında olmaması gereken tüm kötülükler vardı o ve ailesinde annemle babam boşanana kadar annem beni kızım diye severdi ama boşandıktab sonra bir daha kızımz demedi insanlarla tanıştırırken bile ismimle hitap etti çoğu insan annemin ya evlatlığı yada kardeşi oldupumu düşündüler ilkokul ve ortaokulda annem  ve babam boşandığı içinde ayriaten zorbalığa uğradım şiddet içeren bir zorbalıktı sözlü değildi yani sadece ve kimse ses etmedi okukdaki ben o yüzden öbürtürlü terbiyeti bilmiyoeum sadece kendime hep ilerde çocuğum olduğunda asla ona senin gibi davranmicam diye kendime söz verdiğimi hatırlıyorum  bir kadının kendi ayaklsrı üzerinde durabilmesi çok güzel birşey
(1,427 puan) tarafından
Okudumda cok etkilendim canim, ama en son cümlendeki gibi kadin ayakları uzerinde durması gerçekden guzel bisey.
0 oy
(44 puan) tarafından
Benim kızım da 2 yaşında ve devamlı milleti ısırıyor ve 10 aylık kardeşi var düşün artık Sabah akşam ıstırıyor vuruyor oyuncaklarını paylaşmıyor Evde devamlı kavga gürültü var canım 2 yaşındaki çocuğa yetemezsin yapacak bir şey yok
0 oy
tarafından
Babası versin terbiyeyi bakalım nasıl veriyor
0 oy
(181 puan) tarafından
2 yaşındaki çocuk ne bilebilr hangi kelime veya hareket yaramazlık bilmez daha yeni keşfediyor etrafı insanları konuşmaları değişik gelen konuşmayı söyler etraftan gördüğü biseyi yapar  yaptığı zaman gülmeyin ama kizmayinda duracaktır örneğin yemek yedi üstünü mahfetti fotosunu çekmeyin hemen temizleyin böyle olmaz falan diyin yada bı kelime veya hareket yaptı gülmeyin tepki vermeyin yapmaz bidaha çoğu anne baba bu hataları yapar büyüdüğü zaman durduramaz artık o çocuğu senin cocugun için demedim terbiye veya güzel bı çocuk yetiştirmek için dedim sadece belki faydalı olur bı çok kişi okuyor bunları onun için yazdim
(1,427 puan) tarafından
Aılah razı olsun okudum iyiki okudum
0 oy
(3,299 puan) tarafından
2 yaş benmerkezciliği var. Ne deseniz tersini yapma eğiliminde. 

Cumhuriyetini ilan etti o :) 

Eşiniz ve eşiniz gibilerin zihniyetinden nefret ediyorum. 

Kusura bakmayın. 

Her şeyin sorumlusu kadın. 

Sen ne işe yarıyorsun be adam. 
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Kocan çok biliyorsa kendi baksın bakalım Birgün sadece inan bana seni mumla arar 50 kere arar bu durmuyor gel diye o yüzden bence sussun o bikere annelik kolay mı öyle onlara demesi kolay geliyo tabi işe gidiyor gerisi mühim değil ana evde naparsa yapsın kafayı yesin 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 242 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Leyla233 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 252 göst.
26 Nisan 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde Aylinmn (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.