0 oy
725 göst.
Diğer kategorisinde (17,811 puan) tarafından
Bizim banyo yapiliyo yeni bastan ev sahibimiz almanyada burda degil çay yemek bize ait diyorum kaynanam sakin yapma ev senin değil diyo ama annem evde ssen oturuyosun yapman gerek diyor esimde yapmami istiyor oyle sey olurmu yapman lazim yemek cay ver adamlara dedi bende yemek yapma taraftariyim ama kaynana oyle diyince bilemedim anneme sordum annem yapman lazim diyor yani bizim evde tamir filan olurdu dedem hemen sofra kurardi dedemin sofrasinda misafir eksik olmazdi duygulandim suan aglamamk icin zor tutuyorum kendimi bunlarin evine hic misafirde gelmiyor ya sizce napmaliyim ben yarin yemek yapicam ustalara 

39 Cevaplar

+1 oy
(3,480 puan) tarafından
Dinleme kaynanani  ikramda bulunmak adaptır bi bardak çay kimseyi batirmaz 
(3,480 puan) tarafından
;))) amin
(1,564 puan) tarafından
Kızlar cimrinn ekmeği yiyilmez vala yemeyin bnden size dost tavsyesi bnim kaynvldemde ayni
(3,480 puan) tarafından
Kız zaten önüme iki kaşık geliyo yemiş sayilmam
(17,811 puan) tarafından
Bende gitmiyom zaten pek
(1,564 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Bizde böyle büyüdük benm kaynanada asla yapmak istemez ama bzm avluya garaj yaptılar adamın yemeğini garaj kayinbaba ma ait diye kaynana yaptı bzm bikac tadilatimz oldu dogalgazcilara biz yaptık yemek yapılır ya ayıp olur en azndan bir öğün 
(17,811 puan) tarafından
Aynen oyle ac karnina calismasin amca bide yasli var zaten cok uzuldum onada :(
0 oy
(6,206 puan) tarafından
Altı üstü bir iki kab yemek yani yap tâbiki canım nolcak insan yemeği esirger mi hiç kayınvaliden de enteresan ay 
(17,811 puan) tarafından
Hemde nasil vicdan herkese nasip olmuyor ya
0 oy
(47 puan) tarafından
Bacım bizde de yapılır ya 
(17,811 puan) tarafından
Yapilmali bizdede yapilir bunlarda boyle ayyyyy
0 oy
(475 puan) tarafından
Evdeki iş uzunmuş yap bence. Sevaptır 2 tas yemekten ne olacak ki 
(17,811 puan) tarafından
Aynen canim bencede
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Hiç sevmediğim kaynana tipi

Hadi ev sizin değil okeyim

Ama önce insanlık derim

Bak ne güzel yemek bile düşünmüş sun

Annen güzel demiş 
(17,811 puan) tarafından
Esimde kizdi sen niye anneme uydun diye uzuldum keske onu dinlemeyip yapsaydim ya
(2,891 puan) tarafından
Aynen eşi doğru demiş
(17,811 puan) tarafından
Aslinda uymazdimda bi an salaklastim ya
(2,891 puan) tarafından
Olabilir hepimiz bazen akıl durgunluğu yaşıyoruz
(17,811 puan) tarafından
Sorma ya her zamanda cevabini veririm ama bunlarla bizim gorgu kurallarimiz farkli olunca bi duraksadim.yani
0 oy
tarafından
Bizim köy evimiz dedemlerin  koyun girisindeydi  koye giren 1 yemek yemeden  1 bardak  çay icmeden  gitmezdi  dedem hemen Cay koyun kizim derdi sen yap bosver kaynanayi
(17,811 puan) tarafından
Ay valla benim dedemde oyle gozu gonlu bol namazi asla ama asla birakmayan bi adamdi o kadar cok seveni vardiki ya
0 oy
(1,686 puan) tarafından

Yap gülüm annen doğru diyor  bizdede yarım saatlik iş için bile gelinse teklif edilir Çay illaki yapılır duruma göre de yemek verilir 

Geçen banada kombi servisi gelmişti o günde sansmi temmellikmi neydi bilmiyorum ama yemek yapmamıştım sadece çorba ve fasulye turşusu kavurmustum Allah ne verdiyse çıkardım verdim Allah razı olsun demeleri bile yetti tabi bize yemek kalmamış ti ayrı bir konu kahvaltı yapmıştık :D 

(17,811 puan) tarafından
Ay olsun sorun ne yemek oldugu degil biseyler hazirlamak lazim biz boyle gorduk o gunde kaynanam oyle diyince bi duraksadm salaklastim sonra pisman oldum keske hemen hazirlasaydim ya
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Köy evimize parke yaptırıyoruz. Gittikleri yer bi bardak cay bile vermemiş. Biz baya sorfra falan kurmuştuk.  Bir dua ettilerdi daha unutmam. Simdi yollari o tarafa düşünce babami ararlar evdeysen bi seni ziyaret edecez diye. 

Karni tok insan iyi calisir. Ömürluk dgilya işi bitince gidecekler sonuçta. Yap canim sen
(17,811 puan) tarafından
Bencede yapilmasi lazim ayip oldu adamlara Allah boyle insanlari bizden uzak tutsun ya yol yordam hic bilmiyo
(3,328 puan) tarafından
Qynen ya emek var emekçi insanlar. Ne seni fakir eder ne de sofran eksilir. Iyice cikarci menfaatci bir toplum olusuyor. Gelip gitmeler yiyip icmeler azaldi.
Belki bi cay da yeter misafir agirlamaya ama oyle bir hal aldi ki bi misafir agirlamayi 1 haftalik mutfak masrafına bedel hale getirdilwr
(17,811 puan) tarafından
Hic sorma ben girdim valla mutfağa herseyimi hazirliycam adamlarada yemin verdircem oturup yesinler ya
0 oy
(16,009 puan) tarafından
Benim kaynanam da öyle. Kasım ayında pekmez yapacaktık. Pekmez sıkmak için özel yerler olur evlerin bahçesinde avlusunda falan komsularda yoktu diye bize geldiler sıkmak için tesadüf biz de o gün pekmez yapacaktık. Bende o gün bizim için yemek yapacaktım zaten üstüne komşular da gelince yemeğimi fazladan yaptım komşular da yesin diye. Bana kızdı pinti kadın. Ama ben o yemeği yapıp komşular önüne koydum ya nasıl dua ettiler bana. Bana ettikleri o dua kâr kaldı . Sende yap Allah rızası için. Fazladan 2 tabak yemek 1 demlik çay yapacan diye kimse fakirlesmez bunu kaynanaya öyle söyle 
(17,811 puan) tarafından
Aslinda soylediğimda gec bi vakitti yapilmazdi ama adamlar ertesi gun caliscakti yapsaydim keske dün bana dediki ev seninmi yaptiran adamlar carsida yemek yaptirir yedirir yukarda sen bosver yapma dedi ben yapacaktim cok pismanim ya cay bile verdirmedi onun yerine ben utandim zatende esim sordu aksam yemek yapmadinizmi ustalara dedim yok anan dedi olmaz ev bizim degil dedi yav sen anama ne bakiyon anasi gibi oda pinti iste dedi ne biliyim dedim yap yarin cayini corbani ayip lan dedi haklida ben cok uzgunum suan keske onu dinlemeseydim
0 oy
(15,239 puan) tarafından
Kaynana neden bakiyosun. Evine gelen adam misafir. Yap gitsin. Bı çorba fasulye pilav yaparsın en azından olur biter
(17,811 puan) tarafından
Demi ya ne biliyim oyle diyince simdi der soz dinlemiyo der huzursuzluk cikarir diyede korktum acikcasi
0 oy
(427 puan) tarafından
Bence yapmalısın eksilmez aksine bereketlenir sen kaynananın dediğine bakma
(17,811 puan) tarafından
Bende boyle dusunuyorum zaten misafiri severim misafir icinde buyuduk asla soframizdan eksik olmadi
(427 puan) tarafından
Bende çok severim misafiri sende bildiğini yap
(17,811 puan) tarafından
Cagircam yarın kaynanayi yemek yapcam oda kime derse amcalara ac karninami caliscaklar dicem yorma kendini derse oglunda kizdi oyle seymi olur ayip dedi diycem utansin
0 oy
(3,070 puan) tarafından
Ev sahibi sensin şu an çünkü o evde sen oturuyorsun kaynanan saçmalıyor hersey maddiyat mi ikramda bulunmak maneviyattir.
(17,811 puan) tarafından
Evet cok dogru yarın icin hazirlik yaptim zorlada olsa oturtacam o adamlari sofraya keske gelmeseydi kaynanam asil zarari o verdi ayip oldu adamlara ya
0 oy
(7,044 puan) tarafından
Valla ben olsam yaparım işçi de olsa misafir sayılır iyi ağırlamak isterim yemeğini de çayını da yapar verirdim kaynan çok bilmis boşver 
(17,811 puan) tarafından
Bencede bu sekilde daha cok bozulur mikrop
(7,044 puan) tarafından
Nasıl istersen :D ay bu Kaynanalar ne kadar insanı çileden çıkarıyolar ya gerçekten
(17,811 puan) tarafından
Sorma onun yuzunden rruh halim bozuldu ay oyle vicdan merhamet yoksunuki adam yasli takildi dusecekti amca yardim ediyim dedim sanane kiz diyo dedim yasli ya nasil banane yazik degilmi ay ne duygusalsin diyor
(7,044 puan) tarafından
Aaaa Allah kimseyi kaynananın eline bırakmasın gerçekten yan odada biri ölse umrunda olmaz
(17,811 puan) tarafından
Cok vicdansiz ya sorma bide ben uzuldum diye kiziyo
0 oy
(739 puan) tarafından
Kaynanan hiç mi hayrına bir tabak yemek bir komşuya vermemiş sen onu boşver yazık günah sen elinden geldiğince bişeyler hazırla 
(17,811 puan) tarafından
Vermezler cimriler ay iyiki esim bunlar gbi degil ya kafayi yerdim ben
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Ev sahibi ordan gondemeyecegine göre bence vermemen tuhaf olur adamların suçu ne sonuçta evde sen oturuyorsun
(17,811 puan) tarafından
Ben vermeyim diye bisey demedim zaten duzgun okursan vermek istedim kaynanam verdirmedi diyorum ev sahibinin burda yakin akrabasi var onlara para yollayip halleder dedi o yuzden buraya sordum bi kerede insanin canini sikmayin zaten uzgunum
(8,986 puan) tarafından
Aynen Düzgün okursan vermemen tuhaf olur yani onun verdirmemesi senin de vermemen tuhaf olur direkt sana yüklenilmiş bir yazı değil yani Ayrıca üzülecek bir şey de göremiyorum
(17,811 puan) tarafından
Anladim
0 oy
(552 puan) tarafından
Annen DHA doğru dusunyo  bnce.isci snin işçi sonuçta .
(17,811 puan) tarafından
Bencede ya yapcam zaten simdiden corbami yaptim musakka pilav etli bide salata sekerpare tatlisi yaparim
0 oy
(119,345 puan) tarafından
benim dedemle musluk degistirse biri yemek getirin derdi cay kahve sigara ne olsa ikram ederdi ☹️ ayşo ustayi ev sahibin ayarladiysa belki yemek isinide cozmustur ne bikim disardan yemekeri icin 
(17,811 puan) tarafından
Olsun ya ben yinede yapacam cok uzgunum kanka benim dedemde oyleydi adam sofra kurdururdu herkese laa cok ozledim :(
(119,345 puan) tarafından
ben hergun ozluyom 3 sene bitti 1 gun aklimdan cikmadi☹️
(17,811 puan) tarafından
:( ne zormus ailenden ayni evde yasadigin birini kaybetmek ben annemgile gidince dedemede giderdim hemen ziyaret ederdim cenazesinde gittim en son iste sevda ağlattin beni la
0 oy
(656 puan) tarafından
Annen çok haklı canım ve çok güzel söylemiş. Olur mu öyle şey yapabiliyorsan yemekte yap. Kaynanamın evi tadilat yapıyorlardı benden baya uzaktı ben yemek çay herşeyi gönderdim. Sevaptır ve adaptir anlaşılan kaynanan hem cimri hemde bilgisi yok.
(17,811 puan) tarafından
Hem cimri hem gormemis ***** gbi bende kalkip yapmadim ne bileyim ama yarin icin hazirliklara basladim hem anam kizdi hem kocam ona ne diye uydun diye
(656 puan) tarafından
Aynen canım öyle yap, Rabbim öyle bir sevap verirki gün gelir ne hayır işledim diye düşünürsün. Allah kolaylık versin şimdiden
(17,811 puan) tarafından
Saol canim ben dedemin izinden gidim demi rahmetlik canim dedem kral adamdi ya
(656 puan) tarafından
Mekanı cennet olsun inşallah
(17,811 puan) tarafından
Allah razi olsun
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Kaynanana sinir oldum. Kendi yapmasın hadi de, yapanın sevabını ne diye engellemeye çalışırsın yaa :@ 
(17,811 puan) tarafından
Esim cok kizar bacim kovar yani sinirli benim esim biraz manyaktir o yuzden insallah olmaz bikmis zaten ailesinin boyle kucuk seylerin hesabini yapmasindan insani enayi yerine koymasindan hic bisey gormemis olmasindan ciddi anlamda gorgusuzler
(11,077 puan) tarafından
Alimden zalim, zalimden alim meselesi desene. İyi çıkmış vala öyle anadan böyle oğul. Yat kalk şükret bacım.
(17,811 puan) tarafından
Hic sorma zaten onlar gbi olsaydi ben asla cekmezdim asla surmezdi bu evlilik vicdani merhamet gonul bollugu yeter onun ❤️
(11,077 puan) tarafından
Allah huzurunuzu daim kılsın ☺ maşallah maşallah maşallah
(17,811 puan) tarafından
Saol bacim ❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 776 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (755 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 435 göst.
16 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu
0 oy