0 oy
539 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından

Kızlar hatırlayanınız vardır belki abilerim kızıma isim bulmuştu ama eşim kabul etmemişti diye onlar elvin  lina koymak istemişti vs 

Eşim Tuana koymak istemişti bende olur demiştim ama yarım gönüllüydüm ondada 

Şimdi kızımın adı Hanne Tuana ve ben ısınamıyorum bazıları hanne demek istiyor bazıları Tuana cok kararsız kaldı herkes bende ısınamadım birtürlü:(

16 Cevaplar

0 oy
(4,167 puan) tarafından
Hanne ne demek ilk defa duydum cnm 
(886 puan) tarafından
Hanne hz Meryem’in annesinin adı merhamet sahibi demek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hanne ne demek anlamı ne canım niye istediğini koymadinki
(886 puan) tarafından
Alışmaya çalışıyorum ama bazen unutuyorum adını o derece aklımda kalmıyor diyebilirim sevemedim iste ama eşimle kavga etmek yerine tamam demeyi sectim
tarafından
Benimkide bizim ortakti nefes diye sonra bir dedi Amara olsun nefes Amara da olabilir falan iki isim istemedim önce nefes dedik dedim nefes koydum bir daha olsa belki onu kırmam ama istemiyorum açıkçası ikinciyi nasip :)
(886 puan) tarafından
Güzel isimmiş onlarda :) bizde 2. Yapmayız dedik ama yaptık
tarafından
Allah bağışlasın canım benim ❤️❤️
(886 puan) tarafından
Amin çok teşekkürler:))
0 oy
(4,649 puan) tarafından
Masal tuana kizimin adını biz genelde masali kullanıyoruz
(886 puan) tarafından
Uyumlu en azından
0 oy
(6,340 puan) tarafından
Hanne ve tuana ikisi birbirinden çok farklı biri hristiyan geleneğinde var diğeri cennet bahçesi. Gelci Hristiyanlar da cennete inanıyor. Dinininz nedir ?
(886 puan) tarafından
Hayırlısı olsun ya napalım ki geçti artık oda annemin isteğiydi olan oldu bana haksızlık oldu biraz ama yapacak bişey tok :(
(6,340 puan) tarafından
Aynen umarım kızın adını sever gerisi çokta önemli değil ya ne isimler var koca karı isimleri babaanne isimleri. Ya onlar olsaydı :)) sen yine olumlu yönden bak.
(886 puan) tarafından
:D ben koca karı ismi bulmuştum ama Ayşe Hafsa diye :))
(6,340 puan) tarafından
Ay sizin ortaniz yokmuş cidden :)
(886 puan) tarafından
Aynen öyle :)))
0 oy
tarafından
Benim bi komşum böyle kararsız kalınca kızının ismini Meryem Hanne koydu

Analı kızlı  olsun diye
(886 puan) tarafından
Bak cok güzel olmuş ya eşim Tuanaya takmıstı iste koydu da
(3,083 puan) tarafından
Ünimde bi kız vardı Hanne Meryem diye öyle duru bir güzelliği vardı ki insanı büyüleyen türünden ilk duyduğumda çok beğenmiştim bu ikiliyi ama ben tek Meryem koydum ilk kızıma şimdi 2nci kızıma hamileyim 22 haftalık ama isimde asla karar veremiyorum
0 oy
(581 puan) tarafından
Sahabi isim cok güzel bence eger kızım olursa Sahabi isim bakıyorum hatta onların arasında tuana da var anlamıda cok güzel bence ismi cok güzel kızının eskiler hep Sahabi ismi verirmiş cocuklarına peygamberimizin eşleri kızlarının huyları cok güzel oldugu için 
(886 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(1,783 puan) tarafından
Zuhallina evet sahabi isimleri koymak  güzel çok iyi bir araştırma ve kaynak okuduktan sonra güzel çünkü böyle Tuana işte cennet meyvesi yok Tuğba işte ağaç dalı diye birşey yokmuş hiç bir kaynakta bunuda hoca söyledi yani cennette isim yok diyor hiçbirseyin... Tuananin  ben sahabi ismi olduğunu düşünmüyorum çünkü o zamanki isimler peygamber efendimizin eşlerinin çocuklarının isimlerinden belli zaten nasıl isimler olduğu
0 oy
(2,486 puan) tarafından

Evde çoğunluk ne derse anne özellikle, onu beğenip kullanır okulda falan. Daha da ilerde ben bu ismi kullanıyorum der.

Benim yeğenim öyle iki isimli. Şimdi ergen oldu nerdeyse. Alışık olmadığı isimle seslenince kızıyor:D

Onun ismi de sizin bu isimde düşündüğünüz gibi alakasız birbiriyle. 
(886 puan) tarafından
Evet ya işte oda büyüyünce begenmiycek uyumsuz bulucak
(2,486 puan) tarafından
Kullanmaz bişey olmaz ki.
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Bir tanıdığın kızının ismi Hanne Meryem.  Tuana da çok güzel ama Hanne ile uymamış. 
(886 puan) tarafından
Evet uyumsuz malesef o yüzden içime sinmiuor
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Hanne anladığım h.z Meryem'in annesinin adı kesin net bilgide.... Tuana muamma çünkü hocanın biri yok cennet meyvesi yok cennet kapısı yok bilmem ne böyle isimler yok demişti cennette uydurmaymis ...yani Tuana arkadaşim koymustu ismini ordan duydum bende 
(886 puan) tarafından
Evet bende gönülsüzdm eşime tamam derken çünkü kafasına takmıstı kavga etmeyelim dedim şimdi içine sindiremiyorum
(1,783 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla aslında ani karar veriliyor sanırım ben hiç doğuma kadar içime sinmiyordu 3 isim vardı aklımda neyse eşimde hep kendi ismini koymak istedi bende doğuma giderken ismi ne olcak dedim neyse senin isteginle senin ismin birde benim istediğim olsun dedim öyle verdik lohusalıkta psikolojisiyle de geldik eve işte kimlige gitti eminmisin dedi isimde evet dedim şimdide tek isim senin istediğin olsaydı diyor Allah'ım cildirmamak elde değil bu adamlardan bende ilerde kendisi hangisini isterse onu kullansin dedim sildirsin dedim isim konusu zor
0 oy
tarafından
İsmin anlamı güzelmiş ama ikisi bir arada yumurtayla pırasa gibi alakasız olmuş yani hadi eşin tuanan demiş gayet iyide hanne nedir çok saçma olmuş annen sadece ismi sevmekle kalsaymis alınma ama ben  Eslem koydum onu bile sevmiyorm sırf eşim oğlum istedi diye koydum aşırı pismankm öyle olsa ben direk ismini değiştirirdm 
(886 puan) tarafından
Haklısın bende kıramadım ama cok pişmanım
0 oy
(3,876 puan) tarafından
Keşke ailenız hiç kaeışmasaymış :))  şaka bı yana kulağa fena gelmıyor ama ben olsam koymazdım. 
(886 puan) tarafından
Bende koymazdımda eşim saolsun olan oldu artık
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Abinlerin bulduğu çok guzlmis kız 
0 oy
(7,014 puan) tarafından
Berre dusunue müsün ben kızım olursa düşünüyorum 
0 oy
(465 puan) tarafından
Hanne çok güzel bir isim , ikisini birlikte söylemek zorunda değilsiniz içinize en çok sineni kullanın :) 2 isimli insanlarda bu oluyor maalesef büyüdükçe alışır kimi ikisini söyle kimi ilkini kimi sonunu. Eşimin adı Ahmet Yesevi ailesi akrabaları hep Ahmet der arkadaş çevresi Yesevi der bize nor al geliyor ona da :)
0 oy
(31 puan) tarafından
E devletten ismini deyiştirebilirsin
(886 puan) tarafından
Nasıl oluyor ne yazacağım aramada
0 oy
(5,631 puan) tarafından
Hanne bizde kına demek :-)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 410 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu