0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (823 puan) tarafından
Kızlar akşam acile götürdüm bademcik şişmiş antibiyotik ateş düşürücü vs verdi başladım 4-5 gün ateş sürer dedi ama şimdi eller ayaklar buz kesti ve titriyor ateş 37.8 falan değişiyor titreyince o an ne yapılır korkuyorum ilk bebeğim eşimde uyuyor oda kaç gündür hasta ayrı odada çok kötü. anneme yazdım babam uyanıksa gelsin bizi alsın diye oraya mı gitsem o an ne yapıyorsunuz

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ayy cevap verin kıza 
-Reklam-
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol canım normal bir durum vücut direniyor hastalığa soğuk bez kompresi yapabilirsin eklem bölgelerine bez köy ve ateş düşürücü verebilirsin üç saatte bir birde bol su içir 
(823 puan) tarafından
Bez koydukça daha çok ağlıyor dayanamıyorum elimi yüzünü yıkıyorum ama ilk kez böyle eli ayağı buz kesti napcağımı bilemedim
(1,999 puan) tarafından
Aglivak ama bunu yapmak mecburi güzel güzel konuşun yada ılık duşa sokun ama bunları yapmazsanız geçmez
0 oy
(134 puan) tarafından
Sakın ol canım ilk 3 gün ates tavan yapar sonra yavaş yavaş düşmeye başlar üstünü soy ilk su ile duş aldır ateş dusuruculerini değiştirmeli ver annenin yanına git yardımcı olur sana en azından o Allaha emanet sen korkma Allah şifa versin 
0 oy
(166 puan) tarafından
Cnm bebeğin yerini değiştirme bizim doktorumuz antibiyotik iğne yaptırmıştı geçmişti çok şükür bidaha doktora götür 
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Titremesi normal vücut direniyo. Bol sıvı ver ayaklarına corap giydir 4.5 gün ates düşürücüsünü düzenli ver atesini takıp et limon sürüp corap giydirebilirsin atese iyi diyolar grıp içinde bn hep öle yapıyorum. Kac aylık sarımsak kullan ek gıda dönemini gectıysenız cok iyi antibiyotiktende etkili
0 oy
(4,167 puan) tarafından
Sakın ol cnm atesi cok yuksek değil çorap fln giydir uzerını ince giydr serin tut ama usutmede.. Sureklı kontrol et gerekirse soğuk kompres yap ateşini düşürmeye calıs, ates düşürücü ver saatine göre telas yapma 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Korkma atesi yükselecek  titreme gelmişse ates dusurucu  ver  bekle sakince atesi bir anda çıkar ve düşmeye gecer soguk uygulama yap şu icir bol bol gecmis olsun  canım 
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Ayaklarına çorap giydir ki ates daha fazla cikmasn. Sarımsak bal limon yap Sarımsagi ezme bıçakla doğra ufak ufak gunde 2 3 defa 1 2 çay kaşığı ver. Ama hep taze yap bekletme. Koltuk altlarına bez koy. İnşallah 1 2 güne düzelir canım çok geçmiş olsun 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Havale geçirir hastaneye gidin arkadaşımın başına geldi ic ateş yükselmesi titreme yapıyor kız havale geçirdi
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Ateş olunca üşüme ile titreme normal 37.8de yüksek değil sakın ol ateş düşürücü de doktorun dediği gibi ver ateşi saat başı ölç mutlaka yükselirse surup saati de varsa koltuk altı kaşık ve diz kapağı altlarına ıslak havlu yada bez koy 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 98 göst.
30 Ekim 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
14 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 111 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Funda6363 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,325 göst.
2 Aralık 2020 Aile kategorisinde Silasemraa34 (92 puan) tarafından soruldu

379,808 soru

11,369,306 cevap

34,852 kullanıcı

...