+1 oy
248 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şimdi bilgisi olmayan kardeşlerimin yorum yapmamasını rica edeceğim.

Resimli bir eşya satın alan Âişe'ye Resûlullah, “Bu resimleri yapanlara kıyamet günü azap edilir ve onlara, 'Hadi, yaptığınız şu sûretlere can verin! ' denilir; içinde resim bulunan eve melekler girmez” demiştir (Buhârî, “Libâs”, 92).

Bu hadis zaten yalanlanamaz kim ne derse desin ne düşünürse düşünsün. Sadece sormak istediğim şey Telefonlarda oyun oynuyoruz çoğumuz ben çok takilmam telefonda bebeğimi yatırırken bir Subway surf oyunu var onu oynarım. Şimdide açıp oynarken aklıma takıldı acaba hani resim çizmek için böyle bir durum varken hani bu oyun olarak oynattığımız animasyon mu desem ne desem bu karakterler ile hani canlı gibi olup oynuyor diye oynamak da mı aynı günaha dahil..?

4 Cevaplar

0 oy
(2,687 puan) tarafından

Oyun ne alaka kiz konuyu nereye çevirdin yada ben mi anlayamadim seni:)

tarafından
Post bahane biraz, ben konuyu çok kafama taktım bu konu bir kaç gündür kafamı kurcalıyor. Birden bire aklıma takıldı oyun mevzusu, ay bilmiyorum cidden kafam bulandı gitti
-Reklam-
0 oy
(418 puan) tarafından
Boş vakit geçirildiği için uygun görülmüyor
tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Israfin her türlüsü haramdir oyunlarda zaman israfidir 
tarafından
Sorum için kısa ve net bir cevap. Allah razı olsun :)
(2,818 puan) tarafından
Senden canım;)
0 oy
(3,025 puan) tarafından
Hayday oynuyordum ben de domuz var diye almamıştım hiç çiftliğe ama kiliseye vs ürün satıyorsun bunlar hiç hoş değil pastirmayi domuzdan vs aliyorsun bir çok şeyde çiftlik içinde var aman ne olcak oyun diyip almiştim sonra cadılar bayramı için işte indirimli elmas vs geliyordu. Aksesuar geliyordu. LGBT için bile geldi yani hep bunlar bizim vaktimizi çalmak için. Kışın oyun oynama isteğim gelse de iki senedir oynadığım bir oyun yok onun yerine zikir çekiyorum kitap okuyorum. 
(3,025 puan) tarafından
Çocuk uyutueken ben 3-4tesbih çekiyorum yada örgü örüyorum sallarken.
tarafından
Haklısın, galiba bende artık oynamayacağım.
Yorum için teşekkür ederim :)
(3,025 puan) tarafından
Normaleştirmeye çalışıyorlar bize ama normal şeyler değil. Sürekli gördükçe bize de normal geliyor aman ne olcak diyoruz. Hâlbuki bize kazandırdığı hiç bir şey yok. Onun yerine genel kültür için kim milyoner olmak ister tarzı bir şey indirebilirsin.
(6,222 puan) tarafından
Oğlum Birtane çizgi flim izliyordu bir iki baktım domuz var açmıyorum artk o cizgiflimi

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 497 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 219 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 506 göst.
22 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,781 göst.
11 Temmuz 2020 Moda kategorisinde Emmine1 (143 puan) tarafından soruldu

379,016 soru

11,344,978 cevap

34,808 kullanıcı

...