0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (302 puan) tarafından

Akvaryum alıp evde balık beslemeyi düşünüyorum kızımda çok istiyoo sizce balık bakımı nasıl kolay mı nelere dikkat etmem gerekiyo kaç tane almalıyım ? maksimum 5 litrelik bi akvaryum alacam

8 Cevaplar

0 oy
(471 puan) tarafından
Çabuk ölüyorlar. Suyu nu sürekli degistirmek gerekiyor çok kötü kokuyor . Onun dışında çok tatlılar . Siyah bı balığım vardı . Ben gidince biliyordu onu kurtaracam yem verecem sevecem konuşacam . 
tarafından
Kız saçmalama bu kadar da zor birşey değil nasıl kokuyor sürekli ilaçlamıyorsunuz filtreli olan havalardan kullanırsanız uzun gider su ben de kedi var köpek var kaplumbağa bile besledim balıklarım vardı hayvanlar yaşlılıktan öldü 10 sene yaşadılar biliyor musun çok üzülmüştüm yani şaşırdım sürekli su değilimi pislik kötü koku deyince :D
(471 puan) tarafından
Hergun degisiyordum . Su kötü kokuyordu ama .. akvaryum küçük filtre yoktu
(471 puan) tarafından
Küçük balık japon. Oğlum rahat bırakmıyordu zaten.
tarafından
Bende kendi evime şuan akvaryum yapmak istiyordum bak sen böyle dedin korktum şimdi benim oğlanda rahat bırakmazsa :,)
(471 puan) tarafından
Odayı kapısını kitliyodum . Bı açık bırak balık gitti eliyle yakalıyordu suyla oynuyor içine bişey atıyor ne bileyim. Yoksa bende çok sevmiştim .
-Reklam-
0 oy
(71 puan) tarafından
En kolayı japon .. filtre olursa daha rahat olur su değişimine gerek kalmaz bir miktar üzerinden alıp 3 de biri kadar mesela yenilersiniz suyunu başka biseye gerek kalmaz .. 
0 oy
(7,450 puan) tarafından
bi ara besledim ben ama temizlemesi zor sonradan satım herşeyi
0 oy
(83 puan) tarafından
4vtane oldu 1 le başladık Eylül ayında 1 aldık japon balığı küçük fanusta bakımı kolaydı suyunu değiştirmesi sonra 3 tane daha aldık kardeşim akvaryum verdi 2 aydır ondalar ama daha motor alamadık eksikler var cam olduğu için ağır suyu değişmesi biraz zor oluyor ama içini temizlemek için kolay yöntemler var onları alınca kolay olacak 
(7,690 puan) tarafından
Akvaryum dip çekim sifonu al suyunu çok rahat değiştirirsin yerinden taşımaya gerek olmaz suyunu kovaya aktarirsin
(83 puan) tarafından
Evet alacağız ama daha alamadık
0 oy
(1,480 puan) tarafından

Benim küçük fanusta vardı iki japon balığım edi ile büdü bir sene yaşadılar malesef :( küçücük birşeyler ama baya üzülüyor insan 
Japon balıklarının ömrü çok uzun olmuyormuş galiba
Bakımı aslında kolay küçük fanuslar az balık daha kolay tabi suyunu iki üç günde bir değiştiriyordum çünkü çok çabuk kirleniyor suları
Ne kadar doğruydu bilmiyorum ama içme suyu koyardım çeşme suyu değil üçte birini eski suyundan bırakıyorsunuz gerisini yeniliyorsunuz suyun
Bide alacağınız balık cinslerini iyi araştırmanız gerekiyor yan yana koyduğunuz balıklar birbirine zarar veren cinsten falan olmamalı 

0 oy
(1,571 puan) tarafından
Japon balığı en ideali uzun süre yaşıyorlar bende suyunu değiştir yemini unutma yeterli
0 oy
(7,690 puan) tarafından
5 lt de balık sağlıklı yaşamaz 
0 oy
(1,323 puan) tarafından
Biz petshop işi yapıyoruz canim aldığın baliklara mutlaka hava motoru ve filtre köy yoksa dayanmaz birde siz bakamadım sanıyorsunuz ilk ama aldığınız satıcının akvaryumda hastalık oluyor tüm balıklar oluyor sırayla o yizden güvenilir yerden al sağlıklı balık olsun 
(302 puan) tarafından
Ayy ölmesinler yaa çok üzülürüzz
Peki sağlıklı olduğunu nasıl anlayacağım ki ?
Güvenilir yer neresidir ? Ben ilk defa alıp besleyeceğim hiç bilgim yok.
Ben güzel ve temiz bakarım sevgi ve ilgide gösteririz ☺️
(1,323 puan) tarafından
Yani guvenilir yer bulmak zor tabi petshop isletenler tiptancidan alıyor bazı toptancıları ki çok iyi ama yurt dışından gelenler sıkıntılı oluyor alırken yerli mi yurt dışımi diye sor bence

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 54 göst.
16 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 217 göst.
3 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aysegul&20 (3,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 88 göst.
29 Mart 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,713 cevap

34,944 kullanıcı

...