0 oy
114 göst.
Aile kategorisinde (209 puan) tarafından
Hanımlar kızım 33 aylık su zamana kadar günde maksimum 2 saat izlemiştir. Ama tv den YouTube keşfetti her seferinde kumandaya koşuyor gördüğünde az açayım dedim bu sefer de önünü alamıyorum. Bazen diyorum izlese ne olacak biz de çizgifilm ile büyüdük bazen de neden beyin gelişimine zarar vereyim diyorum. Siz ekranla nasıl mücadele ediyorsunuz, vicdan azabı çekiyor musunuz izlediğinde? 

6 Cevaplar

0 oy
(277 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım son bir haftada iki aileden aynı seyi duydum. Büyük cocuk kiskanmasin diye kucugunu tv telefonla oyalamislar iki ailenin de bebeginde otizm baslangici olmus. Doktor tv telefonu yasaklamış dikkat edip telefon tv izletmediklerinde belirtilerin gecmeye başladığını görmüşler. O nedenle mecburdum bile dememek gerekiyor onların iyiligi icin. Dedigin gibi beyin gelisimleri zarar görüyor. Bizim cocuklugumuzda bu kadar icerik kargasasi yoktu. Simdi biz bile bir dalınca kendimizi kaybediyoruz onca cesitli icerik içinde saatin nasil gectigini bile anlamiyoruz. En iyisi farkli seylere yoneltmek. Aktiviteler yaptirabilirsin Makarnalarla cubuklarla tuvalet kagidi rulolariyla vs bir suru etkinlik turleri var arkadaslarimdan yapanlar var paylasiyorlar. Resim muzik hatta evde ufak tefek yardim edebilecegi seylerde sana yardım ettirebilirsin birlijte kek kurabiye filan yaparsınız birlikte disari filan çıkarsınız unutturmaya calis bence. Sizinle kaliteli vakit gecirirse digeri aklına bile gelmez yol yakınken döndürmek lazım. 
-Reklam-
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Vala isim olunca mecbur açıyorum yalan konuşamam hoş acsamda yine dibimde bitiyorlar bnm kızda 31aylik   bazen gerekli oluyor  izleyince dediğin gibi bazen vicdan yapıyorum işim bitince direk içeri girip internet gitti diyorum 
0 oy
(5,089 puan) tarafından
Youtube ve saçma sapan reklamları yerine tabii indirdim ben tabletine günde 1 saat onu izliyor. Sende öyle bişey yapabilirsin. Youtubedan vazgeçmesi için tv nin internet bağlantısını kesin bir süre açılmazsa vazgeçer zaten
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Kumandanın pillerinin ters takın, o zaman acamaz. Siz de bozulmuş pili bitmiş dersiniz. Mutlaka bir sınır olması lazım 
(209 puan) tarafından
Çok mantıklı geldi
0 oy
(3,444 puan) tarafından
2yaşına kadar hiç bilmiyordu. 

Depremden sonra savrulduk. 

3yaşını geçti. Trt çocuğa bakmasına izin veriyorum. 

Akşama kadar aralıksız etkinlik yapamıyorum. 
0 oy
(4,441 puan) tarafından
TV yi kaldır canım. Kesin çözüm :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 254 göst.
+2 oy
18 cevap 791 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 124 göst.
24 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
7 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde RSA1994 (7 puan) tarafından soruldu

381,571 soru

11,423,258 cevap

34,981 kullanıcı

...