0 oy
66 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
3 gün önce sezaryen oldu. 36+4 risk nedeniyle  erken doğum. Kaşıkla mama vermeye çalışıyorum. Bebeğim emiyor ama süt gelmiyor. Ne kadar sıklıkla vereyim? 2 saat aralıkla memeyi tutturmaya çalışıyorum emdikçe artar diye. 5 saat aralıkla mama veriyorum. (arada emzirmeler yapıyorum süt gelmese de) mama sıklığı yeterli gelir mi? Çişi çok az. Sanki hiç beslenmiyor gibi. Tecrübeli olanlardan yardım rica ediyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(186 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bebeğinizin iki saatte bir 60 cc mama veya süt alması gerekiyor. Siz bu kadar uzun tutmayın arayı sık sık emzirin tabi ama mutlaka mama da verin en az 30 40 cc hazırlayıp kaşık biberon veya şırıngayla verin. Hatta EDS alın memeye yapıştırın bebek sizi emerken mama da almış olur. Hem sizin sütünüz gelir hem mama aldığı için aç kalmaz
(186 puan) tarafından
Rica ederim amin. Ben eve geldikten sonra duş aldım masaj felan yaptım o baya etkili olmuştu onu da deneyin bir de bulgur pilavıyla soğanı çok yemiştim bence o da sütümü arttırmıştı. Biberon biraz sakıncalı meme reddine sebep oluyor siz eds alın. Mamayı memeden çekerek içsin biberon kolaylığını görmesin
(4 puan) tarafından
Duş her gün alıyorum canım. Önce meme verip ardından biberonla mama verdim ama eds.yi de araştırayım buradaki eczanelerde hiçbir şey bulunmuyor. Bulgur ve soğan da yiyeyim inşallah. Memeyi tuttu mu yarım saat emiyor ama süt az olduğundan yoruyor doymuyor. Bir de mamadan sonra bir çay kaşığı kadar su veriyorum siz de öyle mi yapmıştınız?
(186 puan) tarafından
Tuttu emmesi kuvvetliydi ama tabi ki yoruluyordu uyumak istiyordu zor uyandırıyorduk. Ben bir hafta kadar mama verdim sonra sütüm yeterli hale gelmişti. Başlarda çok az verdim mamayı 15 cc gibi. 3. gün doktor kontrolünde çok kilo vermişti ve sarılık başlamıştı o yüzden ben de biberonla dayadım ağzına o korkuyla. Haliyle biraz meme reddi yaptı ama ben ondan inat olunca yendik.Mamayı da 45 cc kadar içiyordu. Evet mamadan sonra ben de su veriyordum biraz. Bu konu biraz muallakta bir konu ama abim doktor o da öyle diyince verdim bir kaşık su
(4 puan) tarafından
Aynı sorunları yaşayıp burada birbirimize destek olmamız çok kıymetli. Rabbim şifa versin, evlatlarınızı size bağışlasın ❤️ ben de bazen 30 bazen 60 cc yapıyorum artık ne kadarını içerse. Gerçi her halükarda mama fazlasını atıyor az da versem. Endişeye düştüm gözünü açamayınca. Daha iyi olacak inşallah. Su  vermeye devam edeyim o zaman az da olsa. ALLAH razı olsun çok teşekkür ederim
(186 puan) tarafından
Aynen öyle. Amiin inşallah Rabbim sağlık sıhhat versin yavrularımıza ♥️ inşallah tez zamanda bool bol süt olur. Yavruyu öpün yerime :)
-Reklam-
0 oy
(1,843 puan) tarafından
Cok yalniş yapıyon bacım 1 saatden bir emzir 1 saatden bir mama ver allah korusun cocuk sarılık kecirir 4 saatden bir cocuğa mama verilmez 
(4 puan) tarafından
Tamam canım Allah razı olsun
0 oy
(3,377 puan) tarafından
Biraz mamayi fazlalastir sarilık olur yavrucak sutüm 4.gün indi benim bu surecte bulgur pilavi börülce yemegi yesil yaprakli sebzeler revani bol su tukettim emzirdim sagdim emzirdim sagdım mama verdim sagdim sutu dolaba koydum biriksin diye ilıttik bebege verdik mama sayimiz sutum artinca gunde bir biberona falan dustü ama 400 luk mama benim 3 hafta gidiyordu
(4 puan) tarafından
Tamam canım dediklerine dikkat edeceğim Allah razı olsun
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Daha çok küçük ıh dedikçe emzir emdikçe çoğalacak emin ol ardına mama ver sarılık olmasın 
(4 puan) tarafından
Tamam canım sağ olasın Allah razı olsun
0 oy
(45 puan) tarafından
Canım ben normal doğum yaptığım halde sütüm inmemişti oğlumda çocuk sürekli ağlardı catlarcasina hemsireler mama verme dedigi icin vermedim sarılık oldu. Sen emzir ardından mama ver yazık kuzuya sarılık olmasın inşallah gelir bi an önce sütun süt yapıcı icecekler var eczanelerde satılan ben onların cok faydasini görmüştüm 
(4 puan) tarafından
Bana da emzir diyip durdular canım ama mama istedim eve gelirken de mama aldım. Memeyi bırakmasın diye de hasta etmekten korkuyorum Allah korusun. Geliyor ama çok az hala beyaza dönmedi. Süt artırıcı damla aldım, rezene çayı boza filan inşallah çoğalır. Allah razı olsun dikkat edeceğim dediklerine. Sana da çok geçmiş olsun Allah sağlık versin bebişine
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Canım bak bebeğin daha çok küçük. 2 saat bekleme o süre çok uzun zaten çişi de az diyorsun sık sık emzir ve emme arkasına mama da teklif et
(4 puan) tarafından
Tamam canım haklısın zaten yazmış herkes sağ olun hepiniz. Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 26 göst.
0 oy
0 cevap 24 göst.
0 oy
4 cevap 105 göst.
0 oy
4 cevap 111 göst.

378,957 soru