+7 oy
417 göst.
Diğer kategorisinde (3,080 puan) tarafından

Seyyid'ül İstiğfâr

Allâhümme ente Rabbî lâ ilâhe illâ ente

halaktenî ve ene abdüke

ve ene alâ ahdike

ve vâ'dike mesteda'tü

eûzü bike min şerri mâ sana'tü

ebû ü leke bi-ni'metike

aleyye ve ebû ü bi zenbî

fağfirlî fe innehû lâ yağfiruz-zünûbe illâ ente."

Ey Allâh'ım! Sen benim Rabbimsin. Sen'den başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın ve ben Sen'in kulunum. Ve ben îmân ve ubûdiyetinde/ kulluğumda gücüm yettiği kadar Sen'in ahd ü misâkın üzereyim. Ya Rabbi! Yaptıklarımın şerrinden Sana sığınırım. Sen' in bana ihsân ettiğin nimetleri ikrar ve itiraf ederim. Kendi kusur ve günahlarımı da ikrar ve îtiraf ederim. Ya Rabbi! Sen beni af ve mağfiret eyle. Zira Sen'den başkası günahları af ve mağfiret edemez."

Buhari, Dravit, 2, 16/

⭐5 günlük kaza namazı kılalım mutlaka!

• ⭐ 1000 Estağfirullâh
  • ⭐ 1000 Lâ İlâhe illAllâh
  • ⭐ 1000 İhlâs Sûresi

• Rivayet edildiğine göre; beraat gecesi şu Salavati 100 okuyan kişi, Râsulullâh (ﷺ)'i rüyasında görme şerefine, dolayısıyla şefaatine nail olur:

للَّهُمَّ صَلِّ عَلَى رُوحِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ فِي الْأَرْوَاحِ وَصَلِّ عَلَى جَسَدِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ فِي الْأَجْسَادِ وَصَلِّ عَلَى قَبْرِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ فِى الْقُبُر

Allahümme salli alâ rûhi Seyyidinâ Muhammedin fil ervah.

Ve salli alâ cesedi Seyyidinâ Muhammedin fil ecsâd.

Ve salli alâ kabri Seyyidinâ Muhammedin fil kubür.

"Allah'ım! Ruhlar içinde Efendimiz Muhammed'in ruhu şerifine salât eyle. Allah'ım! Bedenler içersinde, Efendimiz Muhammed'in bedeni şerifine salât eyle! Allah'ım! Kabirler arasında, Efendimiz Muhammed'in kabri şerifine salât eyle."

2 rekât namaz her Rekatta Fatiha'dan sonra 6 İhlâs Sûresi 

1 Yasin Suresi ; belasız şekilde ömrüne bereket niyetiyle okunacak.

2. Yasin Suresi ; Rızkına Bereket niyetiyle.

3. Yasin Suresi ; İmânla ölmek niyetiyle.

image

10 kere okunacak duâ;

• “Rahmân ve Rahîm olan Allâh’ın adıyla (duâya başlıyorum). Bütün hamdler âlemlerin Rabbi olan Allâhu Te’âlâ’ya mahsustur. Allâhu Teâlâ Efendimiz Muhammed’e, Ehl-i Beyti’ne ve sahâbesine salât-ü selâm eylesin.

• Ey Allâh! Sana başvurma yolunu bana cömertliğin gösterdi. Senin huzuruna beni iyiliğin ulaştırdı. Senin nezdine beni keremin yaklaştırdı. Sana gizli kalmayan sıkıntılarımı ancak Sana şikâyet ediyor ve Senden, Sana zor gelmeyecek şeyler istiyorum.

• Zaten Senin, benim durumumu bilmen, istememe de hâcet bırakmıyor. Ey sıkıntılıların derdini açan Zat! İçinde bulunduğum sıkıntıları benden gider. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten de ben zâlimlerden oldum.

• ‘Biz onun duâsını kabûl ettik ve kendisini gamdan kederden kurtardık. İşte müminleri de böyle kurtarırız.’ (el-Enbiyâ Sûresi:88) (şeklinde Yûnus (Aleyhisselâm)a bahşettiğin müjdeye beni de nâil et).

• Ey herkese iyilik eden, Kendisine ise iyilik edilemeyen Allâh! Ey celâl ve ikrâm sâhibi! Ey lütuf ve in’âm sâhibi!

• Sen den başka hiçbir ilâh yoktur. Sen ki sığınanların desteği, emân dileyenlerin koruyucusu ve korkanların sığınağısın!

• Ey Allâh! Eğer beni nezdinde bulunan (Levh-i Mahfuz’dan ibâret) Ümmü’l-Kitâb’da, (kâfir ölecek) bir bedbaht yâhut mahrum veya kovulmuş ya da rızkı dar bir kimse olarak yazdıysan, fazl-u kereminle bu şekâvetimi, mahrûmiyetimi, reddedilişimi ve rızkımın darlığını sil.

• Beni Ümmü’l-Kitâb’da (îmânla ölecek) bir bahtiyar, rızkı bol ve hayırlara muvaffak bir kişi olarak kayda geçir. Çünkü Sen buyruğu hak olan bir Zat olarak, gönderdiğin peygamberinin lisânına indirdiğin kitâbında: Allâh dilediğini siler, dilediğini sâbit bırakır. Ümmü’l-Kitâb (değişmeyen ezelî ilim) ise sâdece O’nun katındadır.(er-Ra‘d Sûresi:39) buyurdun.

• İlâhî! Kıymetli Şa’bân ayının her hikmetli işin kendisinde ayrılıp kesin karara bağlandığı on beşinci gecesindeki en büyük tecellî hürmetine Sen den dileğimiz, bildiğimiz ve bilmediğimiz, en iyi senin bildiğin tüm belâları bizden açıp gidermendir. Şüphesiz ki en ulu ve en iyi olan ancak Sensin.

Allâhu Teâlâ, Nebiyyil Ümmî olan Efendimiz Muhammed’e, Ehl-i Beyti'ne ve sahâbesine çokça salât ve bolca selâm eylesin. Âmîn!”

image

image

7 Cevaplar

0 oy
(6,251 puan) tarafından
Şu en alttaki nedir hangi dua 
(3,080 puan) tarafından
⭐ *_BERAAT GECESİNDE 300 KERE OKUYANIN HER MURADINA ERECEĞİ BİR DUÂ_*

_Berâat gecesinde şu duanın tekrar tekrar okunması faziletli görülmüştür. Beraat Gecesi 300 kere okuyanın her istediğini Allahu Teâlâ'nın yerine getireceği nakledilmiştir._

*«اللَّهُمَّ إِنْ كَتَبْتَنِي شَقِيًّا فَاكْتُبْ سَعِيدًا ، وَامْحُ اسْمِي عَنْ دِيوَانِ الْأَشْقِيَاءِ وَسَمِّنِي تَقِيًّا وَارْزُقْنِي آيَةَ الْأَنْبِيَاءِ وَانْصُرْنِي عَلَى جَمِيعِ الْأَعْدَاءِ وَاحْشُرْنِي يَوْمَ الْقِيَامَةِ فِي زُمْرَةِ الْأَنْبِيَاءِ عَلَيْهِمُ السَّلَامُ، وَأَعِذْنِي مِنْ دَرْكِ الْأَشْقِيَاءِ إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ!»*

_*"Ey Allahım! Eğer beni bedbaht (sonu kötü) yazdıysan bahtiyar yaz adımı kötülerin dosyasından sil ve beni takva sahibi biri olarak kayda geçir.*_
 _*Sen bana Enbiyâ (Sûresi) nin (101.) âyetin de, haklarında güzel karar geçtiğini bildirdiğin kulların arasına girmeyi nasib et.*_
 _*Bütün düşmanlarıma karşı bana yardım et.*_
  *_Kıyamet günü beni peygamberler Aleyhimüsselâm zümresinde haşret_*
 *_Kötülerin aşağıların aşağısına düşmekden beni muhafaza et._*
 *_Şüphesiz duâları hakkıyla işiten ancak Sensin._*
 *_Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle duâmı kabul et."_*

_(Hâyızlıyken okunur.)_
(6,251 puan) tarafından
Allah razı olsun
(3,080 puan) tarafından
Allâh sen den de senin sevdiklerinden de râzi olsun ❤️
(2,995 puan) tarafından
Uyumadiysaniz sarı yerde yazan dua  yi da net atarmisiniz
-Reklam-
0 oy
(178 puan) tarafından
ALLAH razı olsun kardeşim Dualarımız kabul olsun rabbim afetsın bizi
(3,080 puan) tarafından
Amiiiin ❤️⭐
0 oy
(2,995 puan) tarafından
En alttaki dua net değilde adi ne duanin
(3,080 puan) tarafından
  *«اللَّهُمَّ إِنْ كَتَبْتَنِي شَقِيًّا فَاكْتُبْ سَعِيدًا ، وَامْحُ اسْمِي عَنْ دِيوَانِ الْأَشْقِيَاءِ وَسَمِّنِي تَقِيًّا وَارْزُقْنِي آيَةَ الْأَنْبِيَاءِ وَانْصُرْنِي عَلَى جَمِيعِ الْأَعْدَاءِ وَاحْشُرْنِي يَوْمَ الْقِيَامَةِ فِي زُمْرَةِ الْأَنْبِيَاءِ عَلَيْهِمُ السَّلَامُ، وَأَعِذْنِي مِنْ دَرْكِ الْأَشْقِيَاءِ إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ!»*
(2,995 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
(3,080 puan) tarafından
Ben çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(685 puan) tarafından
Allah razı olsun 
(3,080 puan) tarafından
Allâh sen den de senin sevdiklerinden de râzi olsun ❤️
0 oy
(3,334 puan) tarafından

Müsadenle buda hayız olanlar için tesbihat ❌❌❌❌❌ İHLAS HARİÇ ❌❌❌❌

image

(2,886 puan) tarafından
Tam diycktm ki hasta olanlar ne yapsın diye teşekkür ederim canım
(3,334 puan) tarafından
Rica ederim Allah kabul etsin ❤
(3,080 puan) tarafından
Allâh Râzî olsun Tüm yukarda yazılan duâları da okunabilinir namaz harici Yasin İhlas harici hepsi okunur :)) özellikle 100 Salâvat-ı okuyalim :))
(3,334 puan) tarafından
Amin cümlemizden okudum elhamdülillah bende namaz oruç nasip olmadı ama ☹️
(3,080 puan) tarafından
Olsun oda Rabbimden biz de okunacak duâları okuruz istiğfâr çekeriz çocuğu uyutuyorum şuan ❤️
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Çok güzel bir post olmuş ❤️ rabbim yapılan ibadetlerimizi kabul etsin inşallah 
(3,080 puan) tarafından
Amin amin inşaAllâh ❤️
0 oy
(2,268 puan) tarafından
Allah razı olsun cennetiyle müjdelesin
(3,080 puan) tarafından
Allah sen den de senin sevdiklerinden de râzi olsun ❤️ seni de cennet ile cemalullah ile mujdelendirsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 255 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Neslis (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 213 göst.
2 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mervela (7,249 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 182 göst.
+2 oy
18 cevap 419 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (887 puan) tarafından soruldu

380,074 soru

11,377,593 cevap

34,864 kullanıcı

...