+5 oy
528 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından

image

ee kızlar biraz da kitaplar hakkında konuşsak ne güzel olur değil mi? Bence en az konuşulan ama en önemli konuların başında geliyor kitaplar. Sizler ne alemdesiniz bu konuda? Ne tür kitaplar okursunuz? En son okuduğunuz kitap nedir? Mutlaka okunmalı dediğiniz kitaplarınız var mı? Konuşalım mı biraz? Ben bu konuda fikir alışverişinde bulunmayı severim 

24 Cevaplar

+1 oy
(138 puan) tarafından
Ayy o kadar özledim ki kitap okumayı... Normalde klasik okurum, ama bu aralar bebek gelişimi ve psikolojisiyle ilgili kitaplar okumayı tercih ediyorum, 8 aylık anneyim de :) Felsefenin kısa tarihi listemde olan bir kitap, kitaptı bir zamanlar... Yeniden başlamak istiyorum ama okuyacağım ilk kitap elimden bırakamayacağım bir kitap olmalı, onu da bulamıyorum. Varsa tavsiyeniz, alırım :) 
tarafından
Ay öncelikle aklıselim yorumunuz için teşekkür ederim. Başka biri berat gecesi postun ilgi görmez demiş ama alakayı anlayamadım. O kadar dedikodu postu var şu an ona ilgi gösteriliyor ama kitap postuna ilgi gösterilmiyor. Bir an bende mi sorun diye sordım kendime yoeumunuzu görene kadar. Felsefe ve psikoloji seviyorsanız doğu felsefesi olarak sidharttha Herman hesse bin kitabı önerebilirim. Batı felsefesi olarak okumadıysanız Sartrein Bulantı kitabını önerebilirim. Misal psikolojik bir kitap olan Knut Hamsın Açlık kitabı müthiştir.
(102 puan) tarafından
Herman Hesse i ben de çok severim ama Siddhartha yi pek beğenmedim. Demian ve Step Kurdu daha güzel bence ben de bunları tavsiye ederim.
(102 puan) tarafından
Knut Hamsun ilgimi çekti vakit bulursam okumaya çalışacağım
(138 puan) tarafından
Onu gördüm evet, buraya girip yorum yapabiliyorsa ne yazdığı, onun nezdinde önemini kaybetmeli. Yazdığından bağımsız, zaten ibadet edemiyor o an çünkü. Sıkmayın canınızı hiç. Sidharttha bana biraz Simyacı havası veriyor o yüzden elim pek gitmedi ona. Ama açlık ve bulantı kesinlikle listemde
(138 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim onları duymamıştım, araştıracağım mutlaka :)
-Reklam-
+1 oy
(173 puan) tarafından

Bende yeni bir kitaba başladım bugün, eskiden çok okurdum şimdi fırsat oldukca

image

(4,095 puan) tarafından
Yaaa bu kitabı bitirince bana da haber verir misin. Ben de sipariş vermek üzereyim bunu
(173 puan) tarafından
Tabii, biraz başladım akıcı gidiyor ama yöntemleri merak ediyorum
(4,095 puan) tarafından
Çok mutlu olurum canım ya çok teşekkür ederim
tarafından
İyi okumalar. Bitirince bir yorum bekliyoruz sizden :)
(1,281 puan) tarafından
Ay bunu ben de merak ettim ya nasıl ilerliyor acaba
+1 oy
(5,575 puan) tarafından
Ben bu aralar ful kişisel gelişim ve anne çocuk ile ilgili kitaplar okuyorum 
(5,575 puan) tarafından
Şu Hatice Kübra tongarın iyileşen çocukluğum ve anelliğim olan kitabını çok severek okuyorum (annelik ile ilgili) onu önerebilirim bana çok şey katıyor ☺️ çok eksiğim varmış, yanlış yaptığım ve bildiğim çok şey varmış
tarafından
Teşekkür ederim şuraya yazılan her kitaba mutlaka bakmaya çalışacağım
(5,575 puan) tarafından
Aynen bende ☺️
(1,295 puan) tarafından
Merhaba bende Hatice Kübra tongarin videolarını çocuk olduktan sonra keşfettim kitaplarını merak ediyordum güzel mi acaba diye peygamberlerin çocuk eğitimi metotlarını okudunuz mu o kitapta dikkatimi çekmişti
(5,575 puan) tarafından
Merhaba. Onu henüz okumadım iki kitabı var bende onları bitirdikten sonra diğerlerine geçmeyi düşünüyorum

Kitapları gerçekten çok akıcı ve anlaşılır ben çok beğendim
+1 oy
(102 puan) tarafından
Ben de Rus yazarların roman ve hikayelerini seviyorum. En çok da Çehov unkileri. Ne güzel sen felsefeye başlamışsın bana ağır geliyor şimdilik. Şimdi pek kitap okuyamıyorum kızımdan dolayı , hamileyim bir de muhtemelen 1-2 yıl daha okuyamam. Ama fırsatım olursa Carl Gustav Jung u okuyacağım canım. Ne güzel tebrik ederim seni.
tarafından
düzenlendi
Ben aslında felsefeyle bayadır haşir neşirim ama dağınıktı okumalarım. Şöyle bir toplamak için en baştan başlamak istedim. Rus yazarkarı ben de severim özellikle Dostoyevski. Tuegenyevin Babalar ve oğulları da müthiştir. Gogol da öyle tabii
(102 puan) tarafından
Ben de Dostoyevski nin çoğu kitabını okudum ve çok severim. Babalar ve Oğulları da okudum ve çok beğendim. Zevklerimiz benziyor:)
+1 oy
(40 puan) tarafından

image

canım okuduğum kitaplar benim bunlar genellikle duygusal takılıyorum hani ayrılık falan çok hoşuma gidiyor bitiyor gidip yine alıyorum gece okumayı çok seviyorum daha sessiz olduğu için her yer  : )  benim takıldığım romantik ve duygusal kisacasi
(40 puan) tarafından
Çok iyi olur canım bana önerebileceğin kitap var mı oku oku kitap kalmadı valla
tarafından
Duygusal kitaplar seviyorsun Madame Bovary kitabını önerebilirim. Jane Austenin Emma kitabı da bence senlik :) romantik bir kitap onu da önerebilirim. Türk edebiyatı seviyorsan Oğuz Atay çok iyidir. Sabahattin Ali kürk mantolu Madonnayı da seversin diye düşünüyorum
(40 puan) tarafından
Teşekkür ederim alırım hemen fikriniz için çok sağol bide ben ezberliyorum bir kitabı okurken bende öyle biseyde var valla usenmesem otururum size 300 400 sayfayı anlatırım napim yaaa ne zMM sevinsem üzülsem kitaba atıyorum kendimi kiziimda rahatsız etmiyor hoşuma gidiyor
tarafından
Valla helal olsun:) güzel bir yetenek
(40 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
+1 oy
(3,249 puan) tarafından
Görünce mutluluk duyduğum postlardan. 

İnci aral- sadakatini ve elif şafak- kayıp ağaçlar adasını aldım geçen hafta. 

Sadakata başladım bakalım. Okudukça yorum tazelebilirim. 

Türk edebiyatı romanı severim daha çok. Elif şafak, iskender pala, ahmet ümit, ayşe kulin, alev alatlı gibi... 
tarafından
Evet kesinlikle okunmalı edebiyatımız. Saydığın yazarlar da değerli. Ben de misal Oğuz Atay severim kendi edebiyatımızdan. Günğmüz yazarlarından Tarık Tufan Murat Menteş çok iyidir bana göre. Tarık Tufanın psikolojik tahlilleri de çok iyidir. Ahmet Ümit kitaplarını biliyorum ama henüz omuma fırsatım olmadı. İlk fırsatta başlayacağım. Teşekkür ederim
(3,249 puan) tarafından
Eveeet murat menteşten de tarık tufandan da okudum. Not etmezsem unutuyorum okuduğum kitapları:)
A. Ümite başlarsanız tüm eserlerini alırsınız zira meraktan hepsi kısa sürede biter
+1 oy
(433 puan) tarafından
Kirap çok önemli tabiki insana anlama duygusu veriyor 
tarafından
Kesinlikle öyle hayatı anlamak ve anlamlandırmak için güzel bir yol
+1 oy
(2,311 puan) tarafından

Çocuk kitabı okurum:D Habire kitap alırız. Arada da kendime ebeveyn kitaplarından alırım.

Onun dışında kızım doğdu doğalı çocukları çocuk psikolojisini vs anlatan kitaplardan başka kitap okumadım:dizzy:

tarafından
Çocuk kitapları hepimizin başında var artık :D Çocuk psikolojisi için Doğan Cüceloğlu kitaplarını önerebilirim. Özellikle geliştiren anne baba ve evlenmeden önce kitapları
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Tez konum hakkinda alt yapi olusturmak icin akademik kitaplar okuyorum cok sıkıcı ama mecbur 
tarafından
Kolay gelsin. Ne hakkında acaba öğrenme iansımız var mı :)
(1,215 puan) tarafından
Tapınak Şövalyeleri :)
0 oy
(12,791 puan) tarafından
Kitap okumayı çok seviyorum ama çalışmaya başladım çocuğum oldu vakit de bulamıyorum açıkçası ama roman tarzı kitaplar seviyorum Şu an halı Hazırda Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını okuyorum 
tarafından
Kolay gelsin ve de iyi okumalar. Fırsat buldukça okunmalı. Okumak beyni taze tutuyor gerçekten.
(12,791 puan) tarafından
Okul kitapları ile sürekli okuma halinde olduğum için bir bıkkınlık var şu aralar yoksa çok severim
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Rahat bir 5-6 sene önce bir kitap içinden bir bölüm okumuştum ama çok güzeldi muhtemelen bilirsin yine Türk iş Bankası yayınlarına ait ince bir kitap klasiklerden ama adını hatırlamıyorum. Senin bir tahminin var mı? Günlük rutin şeylere dahi pek vakit bulamıyorum ama çok da istiyorum o kitabı okumayı. 
(3,004 puan) tarafından
Genç wertherin acıları mıydı bilemiyorum ama her gün farklı kitapla gelirdi arkadaşım öyle göz atardım içine.
tarafından
Hatırladığın birkaç cümlesi varsa belki tahminde bulunabilirim. Misal yazarını vs hatırlıyor musun
tarafından
Evet evet Goethenin kitabı biliyorum. Mektup tarzında bir roman
(3,004 puan) tarafından
Sanırım evet odur mektup tarzindaydi ince bir kitap
tarafından
Odur o zaman. Yazarı Goethe. Dünya edebiyatı açısından önemli bir kitap
0 oy
(1,295 puan) tarafından
En sevdiğim alan valla kitaplar:) 

Ben Ahmet ümit kitaplarini çok severim polisiye ilk İstanbul hatırası ile tanıştım o yazarla sonra birkac kitabını daha okudum kişisel gelişim severim Ahmet Şerif İzgören in su hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandir kitabıni cok sevmiştim iki kitaptan oluşuyor doğan cuceloglununda evlenmeden önce kitabını okumustum ilk düğün öncesi :)) sonra hoşuma gitti başka kitaplarıni da aldım sonra dan Brown severim :D baya var :)
tarafından
Ahmet Ümiti ben de merak ediyorum ama hiç okuma fırsatım olmadı henüz. Doğan Cüceloğlu kitapları çok iyidir. Geliştiren anne baba her ebeveynin okuması gereken kitaplar arasında. İletişim donanımları da keza öyle.
(1,295 puan) tarafından
Kesinlikle canım doğan cuceloglunun videolarini falan da izlerdim Ahmet umiti kesinlikle okumalısın İstanbul hatirasi veya sultani oldurmek gibi kitaplarindan baslayabilirsin tabi polisiye seven biri olarak agatha Christie de çok iyi :)
tarafından
Çok teşekkür ederim. Bakacağım mutlaka
(1,295 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(426 puan) tarafından
Mary Shelley "Frankenstein " okuyorum şu an canım.Ya covid döneminde evden çalıştiğımiz için ve hamilelik izin dönemimde çok vaktim vardi kendimi kitaplara o kadar vermistim ki yemek yapmayi bile unutuyordum bazen:)Harikaydı:)Vakit buldukça okuyorum 
tarafından
İnsan okudukça var olduğunu hissediyor değil mi:) bir zaman sonra ekmek su gibi geliyor. Tabii hem iş hem çocuk olunca sekteye uğrayabiliyor ama yine de ara ara okumak da iyi geliyor
(426 puan) tarafından
Hem de nasıl kitap okumadiğim gün boş geçmiş sayiyorum diyebilirim.Elbette istediğim kadar uzun saatler okuyamiyorum hem vaktim yok çalistiğim için hem bebeğim var ve hamileyim:)Yine de vakit yaratmaya çalışıyorum canım
0 oy
(3,173 puan) tarafından
Çok fırsatım olmuyor bu ara açıkçası okursam da dini kitaplar çok severim tefsir ilmihal gibi 
tarafından
Dini kitapları seviyorsan misal doğu felsefesi kitabı olan amakı hayali önerebilirim. Tam bir kendini bulma macerası içerisinde anlatılanlar
(3,173 puan) tarafından
Alacağım kitaplar listesi epey uzun ama yerim yok şuan canım malesef çok alamıyorum
(3,004 puan) tarafından
Amaki hayali biliyorsan üstad sen bayağı ehilsin
tarafından
Estağfurullah. Amakı hayali bir 9 sene önce okumuş olabilirim. Başucu kitabımdır. Raciyle Aynalı babanın maceraları, kişinin kendini bulma çabası çok iyi aktarılmış. Vahdeti vücudu güzel bir dille anlatmış filibeli Ahmed Hilmi. Böyle bir eser edebiyatımızda olduğu için çok şanslıyız
(3,004 puan) tarafından
Son zamanlarda burda kitap postları görünce Ben çok mutlu oluyorum ❤️
0 oy
(2,997 puan) tarafından
Kitabıma başladım ama 5 sayfa okuyabildim ya konsantre olamıyorum 
tarafından
Yorgunluktandır büyük ihtimal. Ben de öyle oluyorum arada. Şöyle günlük 10 saygayla başlarsan toparlarsın diye düşünüyorum
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Çocuk psikolojisi, kişisel gelişim, siyer, tefsir ilmihal kitaplarını okurum bu ay tefsire ağırlık vericem nasip olursa:) 
tarafından
Hadi bakalım kolay gelsin hoşuna gidenler olursa bizimle de paylaşırsan sevinirim:)
(6,164 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️ kişisel gelişim en son,seni yoran herşeyi bırak müthiş psikoloji kitaplarından. Çocuk psikolojisi için doğan Cüceloğlu okurum ama en son geliştiren anne baba kitabını okudum:) dini kitaplarda çok ya ama yasin pişginin kitapları çok güzel.
0 oy
(1,226 puan) tarafından
Kız felsefenin kısa tarihini alıcaktım stok bitmiş. Başladın mı ? Nasıl güzel mi ? En son okuduğum kitap "Ben kendime yeterim." Kitabıydı. Tavsiye ederim kişisel gelişim. 2 güne bitirdim. Bittiğine de üzüldüm. Şimdi özgürlüğün 50 tonu. Diğer 3 kitabını okudum. Bir bu kalmış.
tarafından
Daha yeni aldım ben de okuyunca güncelleyebilrisem güncellerim. Şöyle dapınık olan okumalarımı toplamaya karar verdim ve felsefenin tarihinden başlayayım dedim ben de. Tavsiye ettiğin kitaba da bakacağım muhakkak. Teşekkürler
(1,226 puan) tarafından
Rica ederim canım. Kitap okumak iyidir.
0 oy
(79 puan) tarafından
Evlenmeden önce her gece okurdum evlendikten sonra bir kitap bile okuyamadim ya kişisel gelişim çocuk eğitimi karı koca iliskisi bide dinimi daha iyi ogrenebilecegim kitapları okumayı seviyorum Peygamberimizin hayatı çok güzel ya kitap okumak
tarafından
Evet çocuk olduktan sonra sekteye uğrayabiliyor maalesef yoğunluktan. Kişisel gelişim olarak Doğan Cüceloğlu iletişim donanımları evlenmeden önce içimizdeki çocuk kitaplarını okuyabilirsin. İyi gelecektir.
(79 puan) tarafından
Hm tamam canım teşekkür ederim bakarım alır okurum inşallah..
0 oy
(915 puan) tarafından

Vicdan azabı Emine şenlikoğlu 

Kitap okumayı çok severim çok özledim doya doya okumayı evdeki tüm kitapları da bitirdim acil yeni kitaplar almam lazım bebekleri büyütürsem iyice
tarafından
Umarım başlarsın tekrardan. Kitap okumak da bir süre sonra ekmek su gibi oluyor:)
(915 puan) tarafından
Evet aynen ekmek su gibi
vicdan azabı çok olmadı okuyalı başka kitaplarda okumak istiyorum ama kitap yok çok vaktim yok bebekler uyuduğunda pert oluyorum ama kitap olsa açardım arada okurdum:-)
(1,629 puan) tarafından
Bebekle çok zor yaa kitap okumak ancak gece uykun yoksa falan. Emine senlikoglu kitapları bana beşinci boyut dizisini hatırlatıyor
(915 puan) tarafından
Gerçekten de zor Tuba çocuklar ile kitap okumak bir iş yapmak bile çok zor benim ikizler de var 9 aylık hayatım durmuş çok zor

Biraz sırlar dünyası var ama ben seviyorum kitaplarinı esir evliler de okumuştum çok hoşuma gitti başka kitaplarinı da alıp okuma niyetim var
0 oy
(1,629 puan) tarafından
P.tesi kargo gelir bu aralar kafamı dağıtcak türden biseyler aldım. Roman seviyorum süveyda 1 2, gece yarisi kutuphanesi,bin opucuk .Birde eski İstanbul u anlatan kitaplara bayılıyorum varsa bildiğiniz yazın bakim :)
tarafından
Roman seviyorsan Türk edebiyatından Sabahattin Ali, Ahmed Hamdi Tanpınar kitapları önerebilirim. Günümüz yazarlarından Murat Menteşin alışılmışın dışında dili ve kurgusu var. Ona bakabilirsin. Buket Uzuner iki yeşil su samurunu da önerebilirim
(1,629 puan) tarafından
Onlari okudum birçok kitabını murat menteş okumadım  hiç, merak etmedim pek .diğerini bakim bi.

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,330 göst.
13 Aralık 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Kertebilenkele (1,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
2 Nisan 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Bahar6565. (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 425 göst.
20 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Mavi.19.22 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
18 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Gulnazyilmaz (1,187 puan) tarafından soruldu

378,389 soru

11,326,043 cevap

34,778 kullanıcı

...