0 oy
720 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Merhaba hanımlar öncelikle Berat kandiliniz mübarek olsun. Uzun uzun anlatmak için  o kadar yorgunum kii  sadece bunu söyleyip çıkacağım bebeğime ve bana dua eder misiniz rabbim eşimin yüreğine merhamet koysun yavrumu benden ayıracak bebeğim yeni kırkını çıkardı o çok küçük bana muhtaç bende ona. Ama bunu yüreği taşlaşmış insanlara ben anlatamadım nolur bizim için şu Berat gecesinde dua edin nolurrr duaya çok ihtiyacım var yavrumun kokusu olmadan yaşamak çok zorrr. Dualarınızı bekliyorum Rabbim şimdiden hepinizden razı olsun...

19 Cevaplar

+1 oy
(15,235 puan) tarafından
Senden alamazlar. Öyle bişey yapmaya çalıştıklarında kades e bas. Çağır polisleri. 
(601 puan) tarafından
Katılıyorum en fazla zorla almaya kalkarlar hemen kendini bir odaya kitle polisi falan ara ya da çık dışarı bas bas bağır çocuğumu kaçırıyorlar diye sen utanma onlar utansın yani olayı bilmiyorum ve buradan yardım isteyecek kadar olduysa ciddi bir durum sanırım arkanda duran biri yok o yüzden polis fikrini veriyorum ama ailen arkanda ise ince inkara sığın tabii
(1,450 puan) tarafından
Aynen
-Reklam-
+1 oy
(1,185 puan) tarafından

Seni en iyi ben anlarım :( yüreği yanan bir anne olarak:'( rabbim seni ve çocuğunu kimsenin ayırmasına izin vermesin öyle aileleride Allah bildiği gibi yapsın Amin :( çok kötü oldum rabbim imtihanınızı kolay kılsın amin yarabbim ne insanlar var sen çaresiz kullarına yardım et çok zor bir şey bebeğini vermemek için elinden geleni yap SubhanAllah rabbim eşinize hidayet versin amin 

(8 puan) tarafından
Amin yarabbim aminn. Sizin evladınız neyi var Rabbim hiçbir annenin yüreğini yakmasın
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Ay hayır korkma Allah korusun bebek daha çok küçük senden ayiramazlar yaani anladığım kadarıyla boşanıyorsunuz ama mahkeme o küçücük bebeği babaya vermez diye biliyorum 
(8 puan) tarafından
Yazdığınız yazıyı okurken ağladım gerçekten bana çok çok umut oldu ama bu çaresizliğin yemin ederim izahı yok. Ben değil merdiven silmek bilsem ki kızım yanımda kalacak yani hasta bakıcılık yaparım her şeyi yaparım yani çalışırım paramı kazanırım bunlar gözüme gelmiyor ama ben Şanlıurfa'nın bir köyünde oturuyorum az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. İnsanlar hepsi aynı düşüncede aynı kafa yapısı Hatta babam sadece 2 ayını kabul etti diye sürekli onu darlıyorlar gittiği bir davette düğünde ona şey diyorlarmış sen nasıl bir erkeksin elin çocuğunu getirdin bakıyorsun falan filan bizim bu doğuda şöyle bir görüş var yani özellikle Urfa'da kızının çocuğu elin çocuğudur. Böyle iğrenç bir zihniyet ve imkanlarım kızıma kendi ayaklarımın üzerinde durup bakmama hiç hiç izin vermiyor sadece ufacık bir ihtimal olsa bakarım ama yok gerçekten bir köyde hapis gibiyim
(1,499 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum kuzum ama onları duymayacaksin seninle aynı şeyleri yaşamadığım için böyle cesaretli konuşmamı bağışla lütfen ama az çok aynı insanlarla muhatabız onları Allah'a havale et duyma kim ne derse desin gerekirse herkese yalvar yeter ki senin dediğin olsun pes etmek yok bak sizinkileri bilmiyorum nasıllar ama tehdit et olmadı naapim de bebeğimle beraber alıp başımı gideyim daha mı iyi olsun de derdi para olsaydı ne güzel olurdu sen çalışırdın o da bebeğine izin verirdi dilim varmıyor söylemeye ama kadın sığınma evi nasıl olur nasıl bir yer bilmiyorum hiç bebeğinden ayrilamazsin eşin insan olmaz mı hiç geri dön diye gönlünü almaz mı:(
(758 puan) tarafından
Tüm urfalilar aynı düşüncede değil bende Urfa siverekliyim . Çoğu baba  çocuklarla kabul ediyor... Sen iki ay dayan  babam bebege alışınca dayanamaz  ayirmaZ sizi .. baktın olmuyor kadın sığınmaya git
(1,499 puan) tarafından
Dimi ya çok haklısın dayan sabır et duyma şimdi kimseyi Allah büyük sabırla daha güzel olacak
(1,119 puan) tarafından
Ya babana da ayrı yanii.Ne demek adamın bebeğine bez alıyorum .O senin kızının bebeği.Merhametsizz
0 oy
(17,801 puan) tarafından
:( Allah ikinizide korusun o kalpsizdeen
0 oy
(785 puan) tarafından
Mahkeme kararıyla ise küçük bebeği sizden alamazlar, değilse nasıl alsınlar siz vermedikten sonra. Ölümü çiğnerler ancak. 
(8 puan) tarafından
Resmi nikah kiymadi ki zaten bana 18 yaşında evlendim babamlar bir şey olmaz sonra kıyar dediler şuan  19 yaşındayım bir sene oldu hâlâ kiymadi çocuk kırkını çıkardı kimliği yok sorumsuz biriydi. Sadece kendini düşünerek yaşıyordu ve şuan resmi yollarla kızımı alabileceğimi biliyorum ama babam ben o adamın kızına bakmam diyor o kadar çaresizim ki küsüp geldiğim ilk gün beni dövdü bebeği aldı bir gece bebeğim olmadan uyudum cehennemi yaşadım ertesi gün intihar etmek istedim baba kızımı getir dedim sadece iki aylık olana kadar dedi ve hergün çene yapıyor bu adamın bebeğine ben bez alıyorum diyor kızlar çok çaresizim keşke kendi başımın çaresine bakabilsem keşke
(785 puan) tarafından
Ahh bacım ya içim parçalandı :( Sen ondan önce davranıp gidip bebeğinin kimliğini çıkar, bebeğini nüfusuna al canım. İleride işine yarayacak bir hamle bu bak ihmal etme. Eşin kadar baban da sıkıntılı. Evladının evladı, kabul etmeli. Biraz büyüsün ben çalışır kendim bakarım diye ikna etmeye çalış bari babanı. Allah yardımcın olsun canım çok üzüldüm. Söz konusu anne evlat olunca dayanamıyorum. Devletin seni kabul edecek bir kurumu yok mu acaba anne bebek kalacağınız bir yer. Evladınla ayrı olmaktansa öyle bir yerde olmak çok daha iyi aslında.
(3,480 puan) tarafından
Canım zaten resmi nikahın yokmuş bebek onun sayılmaz ki nasıl alacak elinden
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Allah'ım fırsat vermesin ayırmak isteyenlere :( Allah'ım yardımcın olsun 

(8 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(1,226 puan) tarafından
Konuyu bilmiyorum sorup seni de yormak istemem.kirki yeni çıkmış bir yavrunun anasından nasıl koparildigini aklım almiyor.devlette buna nasıl müsade eder bunu da aklım almiyor .Allah'ım yavrunu senden ayırmasın su mübarek gecede rabbim onları bildiği gibi yapsın seni ve bebeğini feraha çıkarsın İnşallah 
(8 puan) tarafından
Resmi nikah kiymadi ki zaten bana 18 yaşında evlendim babamlar bir şey olmaz sonra kıyar dediler şuan  19 yaşındayım bir sene oldu hâlâ kiymadi çocuk kırkını çıkardı kimliği yok sorumsuz biriydi. Sadece kendini düşünerek yaşıyordu ve şuan resmi yollarla kızımı alabileceğimi biliyorum ama babam ben o adamın kızına bakmam diyor o kadar çaresizim ki küsüp geldiğim ilk gün beni dövdü bebeği aldı bir gece bebeğim olmadan uyudum cehennemi yaşadım ertesi gün intihar etmek istedim baba kızımı getir dedim sadece iki aylık olana kadar dedi ve hergün çene yapıyor bu adamın bebeğine ben bez alıyorum diyor kızlar çok çaresizim keşke kendi başımın çaresine bakabilsem keşke
(1,226 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım nasıl bir yol izlenir napilabilir acaba ya.keske ayaklarının üstünde durabilseydin yada baban sahip çıksaydı sana ve torununa.gunah ya içim eridi.bir anne evladından bir saat ayrı kalamıyor zor
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Mahkeme mi böyle karar verdi
(8 puan) tarafından
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Haline çok üzüldüm ne babada ne koca denen adamda merhamet var

Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Kadın sığınma evine gitmeyi denesen aslında seni. İçinde çocuk icindecok güzel olur ama nasıl olacak alırlar mı bilmiyorum
0 oy
(732 puan) tarafından
Kurban olsunlar size ya korkma bebeğin için dayan canım inşallah hayat sizin için çok güzel olacak resmi nikah yok diye korkma mutlaka bir yolu vardır aileni ikna etmeye çalış bu mübarek günde Allah onların kalbine vicdan versin ya 
0 oy
(100 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım dua et Allah babanın kalbine korku koysun inşallah 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Nasıl ne hakla hiç bir kanun alamaz senden o bebeği verme zorla cekistrecek değiller yaa, süt veriyorum daha kırkım çıkmadı ama dualaırmdasın canim benim Evladı annesinden ayiranlara gun yuzu gostermesin Rabbim,. verme alamaz kimse senden bebeğini. Rabbim eşinin yureyime merhamet versin. 
(1,450 puan) tarafından
Ayy ama sizlerde resmi nikah şart aslında bizdede şart ams sadece dini nikah var , bizde şartlar biraz farkli ama. Kafasina goremi aliyo cocugu senden hemende fark ettim resmi nikahnizmyok dimi
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Küçücük bebeği senden ayıramazlar.Korkma.
0 oy
(865 puan) tarafından
Hic korkma ve mücadele et. Ne demek zorla alacaklar. Kendijjn gücünün farkına var. Ara polisi, kadesi yükle ona bas, hiç kimse ayıramaz el kadar yavruyu anasından. Dünyaları yıkar yine vermem, toparla kendini bacim, aslan kesil.kukre.
0 oy
(865 puan) tarafından
Kadin sığınma evine git canım, devlet sana bir şekilde destek verir emin ol. Asla pes etme, cok gençsin herseyi başarabilirsin. Sana destek çıkmayan koca ana babadan hayır bekleme artık. Devlete sığın, Allah yavrunun sana bagislasin
0 oy
(781 puan) tarafından
Cok zor bir durum yaşın da küçük Allah yardımcın olsun..

Burda dini nikah daha önemli resmi nikah bir kağıt parçası diyenler vardı..ibretlik işte umarım okuyorlardir kağıt parçasının önemini..
0 oy
(989 puan) tarafından
Alamazki kuzum boşansan bile 7 yaşına kadar bebeği anneye veriyolar 

Allah yardımcın olsn canm
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum. Seni verirken iyiydi,sana mı sormuş. Şimdi eşşe.k gibi bakacak. Baktın olmuyor yaptıklarını borça say ,çocuk büyüyünce çalışıp ödeyecem de.. Rabbim sizi ayırmasın. O zalimlerin yüreğine de merhamet versin inşAllah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 215 göst.
6 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 504 göst.
25 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde -Emell- (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 330 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 239 göst.

380,198 soru

11,382,633 cevap

34,882 kullanıcı

...