0 oy
101 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (31 puan) tarafından
Kızlar öncelikle merhabalar hastaneye gidip böyle bir teshis almadım ama rahatsız olduğum şeyleri araştırınca mizofoniye rastladım ve bu benim günlük hayatımı çok fazla etkiliyor ağız sapirtisi çekirdek sesi tekrarlayan sesler gibi şeyler çok sinirleniyorum  yani samimi olduğum biriyse yapmamasını rica ediyorum yada ortamı terk ediyorum  böyle olan olan varmi

7 Cevaplar

0 oy
(1,249 puan) tarafından
Evet benim ağız şapırdatan biriyle aynı sofrada oturunca midem bulanıyor kusacak gibi oluyorum uyarıyorum genelde cok rahatsız ediciyse
(31 puan) tarafından
İşte her zaman herkesi uyaramiyoruz miğde bulantisindan ziyade beynim sksyor sinirlniyorum  bı bahane ile kalkıyorum masadan sırf bu yüzden hızlı yeme alışkanlığı edindim 10 dakika maksimum yemek yeme sürem
(1,249 puan) tarafından
Ben zaten normalde de hızlı yiyen biriyim dediğin gibi bende hemen sofradan kalkarım bunun bi tedavisi falan var mı bilmiyorım ama o kadar önemsemedim ve sen diyene kadar mizofoni olduğumuda bilmiyordum :D
(31 puan) tarafından
Yani araştırmak zorunda kaldım malesef yanımda izlenen tıktık videolarina kadar cildirtiyo beni salatalık turşu belki bendende ses çıkıyor yani mutlaka ama bende yersem o an sknti yok mesela çekirdek ama ben birakmissam rahatsız oluyorum deli olcam insanlar sanki bana göre mi hayatlarını yaşayacaklar o kalem sesi çıt çıt basma parmaklarini ritmik şekilde vurmak ama beni korkutan salı günü Allah'ın izniyle bebeğimi kucagima Alicam ne yaparım inşallah korktugum gibi olmaz
(3,944 puan) tarafından
Bebek sesinin rahatsız edecgını düşünmüyorum o sesler aynı sekılde tekrar ettıgı için rahatsız edıyodue. Ben de eger fsrketmemıssem sıkıntı olmuyo ama bı takıyo sam odaklanıyorum ve kendı kendıme sınır oluyorum
(31 puan) tarafından
Ay inşallah ya
-Reklam-
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bende böyleyim özellikle yemek yerken çıkan ses abimle her zaman kavga ederdik babam annem de ses çıkarıyordu bir şey diyemiyorduk :) bende yemekten kalkıyordum  su damlama sesi aşırı sinir oluyorum 
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Ağız şapırtısı, çekirdek çıtlaması, cips kıtırtısı, tesbihlerin bir birine çarpma sesi, sakız çıtlatmak bunlar acayip sinirimi bozuyor öyle böyle değil. Şu an yazarken bile beynim uyuştu resmen sinirlendim. Çok lanet bir durum. O yüzden kıtır olan şeyleri yemiyorum. Sakız çiğnemiyorum. Tesbih çekilen ortama girmiyorum. Herkesi uyarıyorum tanıdık tanımadık. Uyarmasam bir süre dayanı patlıyorum o zaman daha kötü oluyor.
(31 puan) tarafından
Aynen bende öyleyim kendi ailem bı şekilde alttan alıyor ama evleneli daha bir yıl oldu eşimin ailesiyle çok samimi değilim o kadar herkes herkesin huyunu bilmiyor bende onlara birşey diyemiyorum özellikle kayınvalidem zevk alıyor sanki bişe desem olmaz bu zamana kadar 5 kez ancak yemek yemisimdr onlarla hep yokum diyip oturmuyorum Allah sonumuzu hayır etsin
(1,573 puan) tarafından
Amin canım.
0 oy
(790 puan) tarafından
Ben mizofoni değilim ama dayım onla yemek yememden nefret ediyor aynı sofrada oturmuyor benle çünkü çenem çorba içsem bile sanki kemik kırıyor gibi dışarıdan baya ses çıkaran bir şekilde değil cips çorba içmek bile sorun bazen kitleniyor kalıyor kapatana kadar canım çıkıyor ağız şapırtısındanda nefret eder ama çenem benim elimde olan bir mevzu değil uzun süre sigortam yoktu sağlık karnemi babam çıkarttırmıyordu  annemle bana ceza vermek için  o yüzden diş doktoruna gidemedim hiç sonrada allahtan devlet sağlık karnesini kaldırdı ama bu seferde vaktim olmadı hastanrye gitmeye  birde ağız yapım küçükmüş hastaneler orda  oraya yolladılar 10 tane hastane gezdim bir dolgu için bıktım bende böyle yaşıyorum ama çok rahatsız ediyor bazen  eşim diyor sen ne yiyorsynda kemik kırar fibi ses çıkıyor diye
(1,249 puan) tarafından
Canım çene tedavisi olman gerekiyor bu durumu bende yaşadım yemek yerken tak tak tak ses gidiyordu dışarıya ihmal etme bi an önce git
(790 puan) tarafından
Hamileyim şuan gidemem zatende
(790 puan) tarafından
Düşünüyorum gitmeyi hastane hastane gezmektende bıktım
(31 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bence kendinize vakit ayırıp bir iyilik yapıp tedavinize bakın sizin ve etrafinizdakiler için kolay bir durum değil o her çiğneme hareketinde kemik sesi çıkması Allah şifa versin
(790 puan) tarafından
Ya bir keresinde çürükmdişim için özel bir doktora gittim kanal tedavisi ama ben pahalı yaparım sen devlete git dedi 4 tane hastane gezdim hepsi senin ağız yapın küçğk egeye git dediler o zaman daha 17 yaşımdaydım  egeye yolladılar ege üniversitesi sana kanal tedavisine gerek yok 1 yıl sonra senin çürüğüne dolgu yapıcaz dediler  gün verdiler 1 yıl sonra çok fena yağmur yağdı  sokaklar sel sele götürdü  ki diş hekimliğinin orasıda baya yol yürücez annemle annem evraklarıda kaybetmiş  gidemedik ertesi gün aradı annem böyle böyle dedi kadın 1 sene sonrasına gün verebiliriz isterseniz dediler  annemde kalsın dedi diş kalmadı zaten o zamana kadar  gittim bizim dişçi var muayenehanesine çektirdim
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Sese ve ışığa duyarlıyım ekstra mutsuz ve stresli olduğum dönemlerde daha çok tetikleniyo
0 oy
(1,519 puan) tarafından
Ayy ben, özellikle ergenlik zamanlarında kulaklıkla yemek yerdim o derecedeydim. Ama biraz daha iyi durumdayım birkaç yıldır
0 oy
(6,171 puan) tarafından
evet bu bir rahatsızlık ve tedavisi yok sanırım. nefret ederim, ağız şapırtısından. yanımda biri sakızı cak cak cignesin kavga ederim düzgün çiğne diye. ben çekirdek yersem sorun yok ama yanımda biri yerse deli oluyorum. biraz bencillik gibi ama engel olamıyorum. 

mesela komşumun biri yüksek sesle telefonla konuşsun o bile sinir eder, aklıma oraya kayıyor. oysa ne kadar konuşacak telefonla bir insan yani  törpülemeye çalışıyorum ama gerçekten zorlanıyorum 
(31 puan) tarafından
Bende öyleyim canim doktora danışmaya karar verdim

İlgili bir soru bulunamadı

381,701 soru

11,427,087 cevap

34,987 kullanıcı

...