0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhabalar oğluma DOĞA MERDAN  ismi koymak istiyorum. Çevremde hep doğa ismini duyan yok kız adı yok erkeğe olurmu yok ilerde dalga geçerler vs şeyler dıyor. Doğa ismi unısex değilmi benmi yanlıs biliyorum 

10 Cevaplar

+3 oy
(109 puan) tarafından
Doğa adını hiç erkekte görmedim. Öğretmenim. Öğrenci adları malum, denk gelmedim. Hatta tabiatın tasvirini düşünün. Doğa ana denir, erkeğe olmaz. 

Merdan adı da çok soğuk geliyor Okula Hatta çocuklar merdane diyerek de dalga geçebilirler. 
-Reklam-
+1 oy
(4,082 puan) tarafından
Doğa unisex dir canım. Ama merdanı ben de sevemedim açıkcası biri modern de biri daha etnik gibi olmuş 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Doğa erkekte kız da olur benim erkek hocam vardı ama merdani begenemedim kusura bakma cnm
0 oy
(3,245 puan) tarafından
İlk defa duydum.

Siz beğendiyseniz koyun kime ne. 
0 oy
(511 puan) tarafından
Evet Kız ismi Merdan agır bi isim zaten tek olsa daha guzel 
0 oy
(792 puan) tarafından
Unisex ama Doğa daha çok kız ismini çağrıştırıyor. Doga ya değil ama Merdan a takıldım ben kusura bakma, aklima direk merdane geldi...
0 oy
(14 puan) tarafından
Bence ikiside güzel değil ama siz bilirsiniz kurandan isim koyabiilrsnz
0 oy
(442 puan) tarafından
Doğa unisex isimdir ama genelde kızlarda duyarız. Merdan ismini hiç beğenemedim üstelik iki isim birbirinden çok farklı kültürleri çağrıştırıyor sanki. 
0 oy
(6,238 puan) tarafından
Merdan= yiğit ve Mert demekmia. Merdan kötü ama anlamı güzel. Doğa diyince direkt kız . Yiğit ya da Mert koy o zaman daha mantıklı değil mi
0 oy
(244 puan) tarafından
Doğa yerine doğu katsaniz bir erkeğe daha yakışır canım doğa kız ismi unisex bir isimde değil 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 71 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sevvalinannesii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 66 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sevvalinannesii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 288 göst.
0 oy
35 cevap 610 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ebruliiiiii (252 puan) tarafından soruldu