0 oy
482 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar 22 aylık kızım. Buraya çok yazdm basladm djye. Ama sadece 1 2 gün sürdü sonra geri devam ettm yemeye. Kızım 23 kg aldm. 77 ile hamile kaldm 100 ile doğuma gittim 2 senedr de aynı kilodaym. 95 im  boyum 1.72.. basenm var ve maalesef göbeğim kaldı. Benden sonrw doğuran lar hep verdi kilosunu ben kaldm. Komşum 20 kg verdi. 2. Çocuğu düşünüyorum amw bu kilo ile hamile kalsam hem bende hemde çocukta bi sürü seyle4 çıkar diye korkuyorum. Ama hala da yiyorm yani. Eşimle boydayz. Oda 78 79 kg. Yanında iri duruyorm haliyle.. nasl motive oldunuz kilo verirken ??

26 Cevaplar

+2 oy
(5,733 puan) tarafından
emzirdiğimden midir nedir ağzım boş durmuyor. şu an mutfaga gidip gitmemek arasındayım. 10 kilo vermem lazım benim de
(1,070 puan) tarafından
Kız 10 kg verilir ya sen gel de benm gibi 20.vermeye çalış bide
(2,833 puan) tarafından
Kız 10 kilo da olsa verilmeyince verilmiyor ya çok canım sıkılıyor özledim eski halimi ya 38 bedendim şimdi ise 44:(
(5,733 puan) tarafından
canım çoktan çok azdan az gider. eşim diyet yaptı diyetisyenle birlikte 25 kilo verdi. 5er 5er gitti kilolar. son 5 kilo kaldı veremiyor.
aynı şekilde diyete başlasak ben 3 kilo verirsem sen 6-8 kilo falan verirsin. kilo verilir verilir de bu ağzımızı nasıl tutacaz o önemli.
(1,070 puan) tarafından
Bende 40 idim simdi 46 bedenm. Bakiyorm insanlar incecik b3n davul gibi ym
(2,833 puan) tarafından
Bende öyle hissediyorum kendimi.cok güzel kıyafetler var almak istemiyorum ama cünkü yakışmıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sabah başlıyorum bn canım 2 gündür yedim ictim gözümü doyurdum  68 le başlıyorum hedefim bayramda 55 olmak 
tarafından
Hasret sporu  evde yapiyorm  23 aylık kizm var tek bakiyorm  dışarı cikamiyoruz  evde kendi çapımda çalışıyorum  sarkma  olmamsi  sikilsmk  için önemli
(1,070 puan) tarafından
Buraya yaz mutlaka yaa..Hadi bakalm senden ilham aldm Bende basliyorm kız yarın
(1,070 puan) tarafından
Nasıl bi spor yapiyosn peki canm
(2,833 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim.insaaAllah istediğimiz kilolara döneriz ya
tarafından
Valaha cnm spor olarak çok vayy şeyler yapmiyorm kol calisiyorum karin kasi calisiyorum yere yatip 20 kere bacaklrni kaldr vs gibi norml şeyler basla canm bayrmda en güzel elbiseleri giycgm esime birsuru elbise aldim onun yanında sönük  duramam .
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Makarna haşliycam Allâh davul etmesin beni :(
(1,070 puan) tarafından
Hahahha afiyet olsun kız:)
(3,004 puan) tarafından
Yâ bu ara iştahım çok açık :(
(5,240 puan) tarafından
Bende noodle yedim ya yarın diyete başlarım pazartesi hahahhahahah
(6,200 puan) tarafından
Yapmayın kızlar napiyorsunuz
(5,240 puan) tarafından
Napalim Esma :) sen diyettesin diye bize yürüme şimdi haahah
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben 2 hafta oldu başlayalı. 3 kg gitti şükür. Kaldı 10 kg. Kızım 20 aylık oldu artık sütüm azalsada önemli değil. Şimdiye kadar süt azalmasın diye başlayamıyordum diyete.
(1,070 puan) tarafından
Neler yapıyorsun peki canım. Kaçla başladın şuan kacsn. Boyun kaç
(659 puan) tarafından
Ekmeği tamamen kestim. Sabah 1 haşlanmış yumurta az peynir 5 zeytin. Gün içinde ya elma ya salata yedim. Akşam yemeği 5 te yiyorum. O saatten sonra sadece 1 bardak çay içiyorum . Akşam yemeğinde ne pişirdiysem onu yiyorum ama az yiyorum. En az 2 litre su içmeye çalışıyorum.
0 oy
(2,997 puan) tarafından
Canım valla yemiyceksin. Ben 12 kilo verdim bu hafta çok saldım normalde 2 ay oldu diyetteyim çok dikkat ediyordum yarın çok katı diyete başlıycam ben hırs yapınca veriyorum inşallah veririz beraber 
(331 puan) tarafından
Canım napiyosun mesela
(2,997 puan) tarafından
Canım öğünleri ve tükettiğin şeyleri azalt kızartma ekmek makarna pilav yeme asitli içecek tüketme çikolata filan yeme zaten verirsin benim yaptığım ağır diyetti hızlı vermek için ama bu dediklerimi yap ve akşam 7 den sonra yeme. Sabah ve akşam yarım saat Leslie yap çok güzel verirsin ve her gün 3 litre su iç sabahları kahve iç
0 oy
(877 puan) tarafından
Ay anacım bende aynı boy 170 kilo en son 103 tü senin gibi 75 kiloda hamile kaldım 2 doğum yaptım doğumdan önce 9 kilo vermiştim 89 la ikinci gebelik oldu inşallah bunda da zayiflicam biraz büyümesini bekliyorum akşamları özellikle yemedim hiç bsy su ve bu kaç meyve çok acktiysam ufacık bir parça ekmek karnımı tutacak kadar vur kafayı yat sonra yoğurtlu tarifler var acı pul biberli kimyonlu limonlu ondan yap.ye ekmeği kıs bu kadar yani bildiğimiz şeyler inşallah zayifleriz ☺️
0 oy
(712 puan) tarafından
Beni anlattın sadece çocukların ayı tutmuyor nisanda 3 yaş olacak oğlum bilmiyorum nasıl zayıflicez aşırı yemek yemem ama abır cubur çok yerim kendimden rahatsız oluyorum nefesim daralıyor
(1,070 puan) tarafından
Boyun ve kiloda ayni mi :)  valla Bende oyle hele yokuşu hiç cikamiyorm
0 oy
(155 puan) tarafından

Şöyle diyeyim 50 kiloyum  akşamları erken yemek yerim geç saate bırakmam ekmek yemeği kesmek gerekiyor porsiyonları biraz küçültmek lazım bunları yaparım ama asla çikolatamı bırakmam :D bence en büyük şey ekmek

0 oy
(6,247 puan) tarafından
Aynaya bakıyorum göbeğim çıkmış sonra yaz ayını hayal ediyorum fit kızları hayal ediyorum giydiğim dar elbiseleri hayal ediyorum ve hemen eritiyorum. Bu kadar. 
0 oy
(433 puan) tarafından
Pis boğaz insanın en büyük düşmanı nefret ediyorum yemekte
0 oy
(1,044 puan) tarafından
21.günü gerıde bıraktım 20 günde 0 kaçamakla devam ettim tam 6 kilo verdım

27 yasında Mağazalar gıdıp kendıme koyaget bulamayınca, oğlumu taşırken nefes nefese kalınca ipin ucunun kaçtığını farkettim

Bu sefer gerçekten ıstedım azimle devam edıyorum 

Herseyın tadını zaten bılıyoruz bu dıyetı kendımız sağlığımız ve dış görüntümüz ıcın devam etmelıyız

Bır kadın ısterse yapar.

Başlangıç 107.8 21 gün sonunda 101.7
(1,070 puan) tarafından
Tebrik ediyorum seni canım. Bende başlangıç yazaym 96.6 inşallah güncel kilom diyede buraya yazarm.
(1,044 puan) tarafından
Bı kere başlarsan gerısı gelır sana dıyetı bozman ıcın teklifler gelecek bı kere al bı parça al bısey olmaz dıye ama zaten bu noktaya gelmemızın sebebı o bısey olmazlar
0 oy
(246 puan) tarafından

Ilk cocugumda 68 ile hamile kaldim 83 ile doguma gittim cocugum 1 yasina girince 71e dustum ve 71 kiloyla 2ciye hamile kaldim 86yla doguma gittim bebegim 8 aylik 77.8dim bogazima 2 gun dur dedim kararli oldum gunde bir ogun yedim 2 gun boyunca ve 6dan sonra hic bisi yemedim su haric bugun tartildim 75.3 ve kararligimi surdurcem inşallah Rabbimin izniylee :) yani kararlı olmak şart şu 2 gunde 2 kilo yani gayet iyi benim icin 

(1,070 puan) tarafından
Bende tek öğün beslenicem bu gidişle yoksa gitmeyecek kilolar
(246 puan) tarafından
Ben aksam 4e kdr yemiyorum canim sonra ekmeksiz iste tavuk yada brokoli boyle kalorisiz yiyorum 4e kdr yemeyince tabi midem bi kabul etmiyor fazla yemegi zaten brokoli falan tok tutuyor hemde doyuruyor aksam 4e kdr bol su iciyorum o yuzden yani mdem yemek kabul etmiyo fazla oyle oluncada az yedigimle hemen doyuyorum aksam 6dan sonra hicbisi yemiyorum ama cook acikirsan bi tane salatalik yada yogurt bi kase yada bi tane meyve yiyebilirsin ve sonra zaten miden bu duruma alisiyor oyle yemende azaliyor kilo veriuorsun bide kafana takmicaksin işte ben bunu yemicem etmicem diye kisitlayinca daha cok yiyesin geliyo oyle yapma akisina birak kafana takma yemek yemeyi canim sadece midenin toklugunu hisset biz aslinda tokuz gozumuz ac ondan cok yiyoruz o yuzden beynimizi degil midemizi dinlersek daha iyi olur
0 oy
tarafından
Durdurmuyorum kendiliğinden gidiyor oğlumunsayesinde sağolsun fittnes hocam oğlum .D 
0 oy
(1,295 puan) tarafından
Hamileyken kilo almadım pek doğum yaptıktan snra birkaç kiloydu fazlalık o da uykusuzluktan gitti ama kilo aldığım zamanlarda frenlemek istediğimde geceleri acikiyorsam bir iki çatal sadece beyaz peynir atardım ağzıma ya da yoğurt falan yerdim üstüne de iki üç bardak suyu içerdim o bana tokluk hissi verirdi

Ayrıca bı yerde okumuştum kendinizi aç hissettiginizde önce bir bardak su için diyordu susamis misiniz acıkmış misiniz bazen susamayi acıkmak zannediyormusuz hemen yemeğe siginiyormusuz aslında mantıklı 
0 oy
(264 puan) tarafından
Ben bekarken yanaklarım şişince inat ettim kendimi zorladım ekmeği kestim suyu artırdım yemekten kısmadım ve evde spor zumba yaptım hargün yürüyüş yaptım bırakmaya meyillenince sporumu artırdım cezalısın diye çok iyi kilo verdim 67den 55e indim şimdi evlendim bir senede 70 kilo oldum ama asla yapamıyorum bide sade göbeğim var tam anlamıyla 8 aylık hamile gibiyim kimseyi ikna edemiyorum gebe olmadığıma ama yiyorum hala  hırs yapmak gerekiyor eski azmim yok benim maalesef 
0 oy
(46 puan) tarafından
Aralıklı oruç yapıyorum 1 ayda 8 kilo gitti ekmeği makarnayı pilavı kestim kahvaltı 12 de 2 haşlanmış yumurta çokça sebze gün içinde şekersiz kahve yanına kuru neyve yada hurma çokça yeşil çay son öğün 18 de bir kase çorba çokça salata yada yoğurtlu meze bazen açlıktan uyuyamıyorum su içiyorum bastırsun diye
0 oy
(3,365 puan) tarafından
Öncelikle kucük hedeflerle basla agir yasamlari cok izledim basari oykulerine baktım kendime hedefler koydum tunik siparisi verdim bedenimden kucuk ilk ona sigana kadar vericem bir kac kilo verdikce ozguvenim yerine geldi kendimi daha iyi hissettim kacamakta yaptim ama ertesi gun hic birsey olmamis gibi devam ettim eski fotograflarima bakıyorum ordaki kızı özlüyorum ya istedigimi giyicem ya istedigimi yicem ben istedigimi giyme taraftariyim :) 84 de 75 dustum ama 1 yılda  daha da zayiflardım ama ben istikrari elden biraktım baya bu bana 2 kg alimina mal oldu bir bucuk ay yaptim 78 oldum 4 ay biraktim yedimde yedim 2 kg aldim 80 ciktim tekrar basladim 5 kg verdim 10 kg daha var ilk hedefim 60 li rakamları görmek sonrasi daha basit 
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Ben kortizonla kilo veriyorum :) yani kortizon kullandığım için korkumdan yiyemiyorum şişerim daha da veremem diye. Hamile kaldığım zaman 74 kiloydum doğuma gittiğimde 72 kiloydum. Bende gece çok yerdim ama artık su içiyorum. İçine tarçın maydanoz limon falan koyuyorum. Boğazı tutmazsan gitmeyecek maalesef 
0 oy
(831 puan) tarafından
Emzrrken vermek zor biraz ama artık bebekte düşünüyorsan emzirmeyi bırak böyle mutsuzsan yanlış da düşünüyor olabilirm ams fazla aldıkça sağlık da gidiyor. Ben cok alıp verdim ergenlikte özellikle baya kg idim istersen veriyorsun gercekten 80 kg dan 57 leri gördüm dogum dan sonra ama çaba istyor  biraz dengelemek bide yoksa hersey de yedim ikinci cocuk düşündüm sırf ondan 57 gördüm cok zayfladm boyuma göre bekarken daha kg dum hatta smdi 77 oldum 1 hafta var doguma ama emzrrken kendimden umudum yok Cidden emzirmek verdiriyor diyolar ama ben İlk oğlumda almıştım çünkü açlık hissi Cok oluyo inşallah verrm hiç sevmiyorum kg yu ergenlikten kalma takıntı oldu bende + 7 kg alayım hemen birseyler yapmaya çalışrm yürüyüş yapın Leslie yapın yiyorm diye bırakmayn detoks suyu yapın gün kahve ile başlayın bol su için ben kahvaltı sevmezdm yapmazdım ama gece çıkolata yiyerek verdim diyet dıye düşünmeyn dengelemek önemli olan 
0 oy
(710 puan) tarafından
Midenin boyutu çok önemli herkesin kapasitesi var ve o mide dolmadıkça hiç birimiz rahat edemiyoruz bol yeşillik yemeye çalış suyu yemekten iki saat sonra içmeye başla miden genişlemesin daha fazla az az ve sık sık ye.ki daralsın zamanla az yemeye başlayacaksın yada mide balonu debeyebilirsin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 230 göst.
0 oy
11 cevap 270 göst.
28 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nalan0718 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 246 göst.
20 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 405 göst.

378,395 soru

11,326,281 cevap

34,778 kullanıcı

...