0 oy
246 göst.
Diğer kategorisinde (287 puan) tarafından
Porçöz ün bulaşık makinesi temizleyici şeyini kullandım, el kadar büyük kutuyu içine atın makinenin diyordu yaptım, çalışırken dışarı korkunç koku sardı bir daha da geçmedi, 5-6 kez makineyi kullandım çalıştırdım bulaşık deterjanıyla , en sonkinde sirke de koydum, tövbe estağfurullah Nuh diyor peygamber demiyor makine temizlenmedi hala ağır koku var , düşünün tavanın altı beyazladı, tabak çanak çatal herşeyi elimle durulamak ovalamak zorundayım her makine bittiğinde hepsini yeniden elimden geçiriyorum, ne yapayım ...

6 Cevaplar

+1 oy
(877 puan) tarafından
Bende kullandım onu ama koku fln olmadı 
-Reklam-
+1 oy
(3,364 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Başka marka makine temizleyicisi kullansan gecer mi yoksa iyice mi kötü olur ki  onun kokusunu temizler mi diye dusündum bende bir kez almistim korka yaptim simdi ya biminkini aliyorum ya şokunkini  ama ben özel boschunkini getirtmistim yetkili servisten 

image

(287 puan) tarafından
Yani önerebileceğin var mı varsa ve gittiyse koku insanlar tavsiye ediyorsa deneyeyim ama korkuyorum yani artık. Doğal yollardan gitsek en iyisi. Ama makineye de zarar vermemeli tabi borulara
(3,364 puan) tarafından
Ben yukarı resmini attim bunu servis onermisti iki kez kullandım ben iyi temizliyir ama biminkini aliyorum genelde
0 oy
(7,665 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

Ben de kullanmıştım ve berbat kokuyordu dedigin gibi 

(287 puan) tarafından
Aaa iyi canım ya aslında kafamdaki soru işaretini sadece sen aldın saolasın asıl aradığım cevap buydu:)
(287 puan) tarafından
Sayılı günler çabuk geçermiş:DDD
(7,665 puan) tarafından
Ben de o kokudan senin gibi şok olmuştum bi de süt icmistim bi bardakla zehir gibiydi unutamiyorum süt bozuldu sanmistim sonra kutudan baktim süt iyiydi ama bardaklara gecmisti cok kötüydü :) öyle bir ürün nasıl üretirler olmamasi lazım kesinlikle
(7,665 puan) tarafından
Bak canm foto ekledim bir sürü şikayet var
(287 puan) tarafından
Aman Allahım tam bir facia...... Dehşet bu kaldırılması lazım
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Öncesinde de makineye sirke çamaşır suyu felan kullandın mi
(287 puan) tarafından
Kız yokk çamaşır suyu kullanılır mı hiç deli misin, kullanan biri ailecek akciğer kanseri olmuş. Sirke bi kere döktüm. Boş makineye bile döktüğüme dikkat etmem lazım diye düşünüyorum artık
(1,090 puan) tarafından
Yengem arcelikte calisoyor makinedeki tablet her görevi jarsiliyormusm sirke çamaşır suyu vs dokmemek gerekmis o yüzden dedim. Makineyi boxabiliyormus. Acaba ondan mı dedim
(287 puan) tarafından
Doğru diyorsun da ne yapacağımı şaşırdım....:((
0 oy
(378 puan) tarafından
Bir avustan biraz fazla limon tuzu at içine boş calistir birazda sulandırılmış çamaşır suyu sık. Ben makinalarını hep böyle temizlerim. Çamaşır makinesi de limon tuzu atıyorum 90 derece de çalıştırıyorum makina pırıl pırıl oluyor. Dene
(287 puan) tarafından
Çamaşır suyu kalmaz mı içinde kokusu, limon tuzunu deneyeyim canım saolaısn
(378 puan) tarafından
Ben her bulaşık yıkamada çamaşır suyu sıkarım canım
(287 puan) tarafından
Canım benim alt tarafı gıda artığı aynı gün yıkamaya atıyorsun zaten üstünden su geçse temizleniyor biz yağı geçsin diye yıkıyoruz, *** değil ki bu çamaşır suyu kadar şiddetli bir kimyasalı neden makineye atıyorsun.... Hemen bırak bu alışkanlığını tavsiyem.... Bi kadın böyle yapıyormuş sonra ailecek akciğer kanseri olmuş hepsi, bu çok tehlikeli bir şey...,
(378 puan) tarafından
Ben bulaşıkları asla ama asla yağını almadan atmam makinaya. Ki çamaşır suyunu tek makinaya değil her yerde kullanılıyor elde yıkadığımiz bulaşıklar da özellikle balık ve yumurta sonrası mecbur kullanıyoruuz yoksa o koku bulaşıklar dan nekadar yikarsan yıka çıkmaz. Makinada ise kullandığımızda 70 derece sıcaklıkdaki suya bulaşıklar yıkanıyor
(287 puan) tarafından
Balık yumurta nereden alıyorsun ki, bekletmeden atınca sudan bile geçirsem kokmuyor, kokan balık nedir yaşadım ondan biliyorum ama çamaşır suyu çok abartı geldi bana, başka alternatifler var illa bulaşık deterjanı kullanmak istemiyorsan , kaldı ki bulaşık deterjanı adı üstünde yağ çözmek için var bulaşıklardakş en büyük problem de yağdır, bekletmediğn sürece mikrop olması değil, çamaşır suyu da ağır zehirli mikroplar için kullanılıyor, ve ciddi yan etkileri olan bir madde, ailenizde alerjik nefes darlığı veya başka hastalıklar olması çok olası gibi geldi bana, buna bence değmez iş gören başka malzemeler varken...
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Tamirciler bile diyor ki bu makina Deterjanları neden üretilir sadece makina için her makamın kendi Deterjanları var dimi hepsi başka tıpkı bulaşık makinesinin de sulu olanı falan gibi sakın bunlar dışında bişey kullanma makinaya motoru yanar ve makinanın aksamlarına zarar verir dedi bana uzun zamandır kullanıyorum ve içine hiç bir şekilde başka birşey koymadım bozulur dikkat edin bakayım sakın şurda bunu yapıyolar bende deneyim falan demeyin herşey uçmuş gitmiş zaten 

(287 puan) tarafından
Yani makine şu hale geldikten sonra bulaşık deterjanından devam et diyorsun değil mi.... Ama porçöz de bulaşık makinesi temizliği için var ama tam bir zehir saçtı her çıkan bulaşık ağır kimyasal kokuyır çok pişmanım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde seraps (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 233 göst.
0 oy
9 cevap 132 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu