0 oy
273 göst.
Aile kategorisinde (335 puan) tarafından
Ayın 24 dünde 4 aylık oldu oğlum 26sında aşısı vardı kilosuna bakıldı 1 gram bile almamış aslında böyle olduğunu az çok tahmin ettim ama kendi kafamca birsey yapmak istemedim kilosuna bakayım ona göre yol izleyim dedim doğduğundan beri beslenme problemimiz vardı ama mide küçük olduğundan kilo alımı iyidi ama simdi midesi büyüdükçe ve beslenmek istemedigi için 1 gram bile almamış meme vermeye ısrar edince bu sefer bütün midesindekini kusuyor yarın hastaneye götürcem doktor ne yapar sizce

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
İki günde mi hiç kilo almamis??
(335 puan) tarafından
Hayır 3 aylık kontrolünde 5.400du 4 ay kontrolünde de 5.400 yarın hastaneye götürcem ama doktor ne yapar acaba böyle olanlar nasıl ilerledi
tarafından
Bencede normal değil küçük de çünkü bilmiyorum ben hiç yaşamadım bir göster bakalim geçmiş olsun canım stres olma
(335 puan) tarafından
Zaten kilosu düşük doğdu emmedegi için sütüm azalıyo biberonla vereyim dedim tutmuyo kaşıkla verince ya dökülüyor yada midesi bulanıyo bakalım inşallah hallederiz bu durumu
-Reklam-
0 oy
(371 puan) tarafından
Aslında alması lazım acaba uykusu ve cisli bezi nasıl normal değil yani doktor bişey demedi mi 
(335 puan) tarafından
Emmek istemiyor emmiyor zorlayınca kusuyo biberon ve kaşıkda kabul etmiyor aç kalıyor ac olan bebek aglar ya bu aglamıyorda etrafa bakıyor felan doğduğundan beri emmeyi seven bir bebek degil zaten yarın hastaneye götürcem insallah bir sorun cikmaz
(371 puan) tarafından
Benim yengemin oğlu prematüre doğdu çocukta emmez yemek yemezdi hatirliyorum hep istifra ederdi yengem napardi biliyor musun canım o çocuk istifra da etse zorla yedirirdi çocuk çıkarırdı ya yarım saat sonra falan tekrar verirdi geçenlerde gördüm acayip kilo almış çocuk
(335 puan) tarafından
Benim ilk oğlum prematüre inan emme refleksi yoktu enjektörle besledim ben onu maşallah doktorlar mama vermedigim halde mamamı veriyon diye sorarlardı öyle güzel baktım ona ama 2.oğlum öyle degil ya ben bakamıyorum ona sütümde azaldı emme az oldugundan
0 oy
tarafından
Canım senin yediklerinde çok önemli eğer emziriyosan yaricak gıdalar yemelisin sende ama üzülme olabilir bu tarz şeyler kimi ay hiç almaz kimi ay bir kg dan fazla alir
(335 puan) tarafından
Maalesef benlik bir durum degil bebeğim emmiyor zorlayınca busefer bütün midesindekini kusuyo yine emmek istemiyo çocuk aç kalıyo biberon, kasıkda kabul etmiyor doğduğundan beri beslenme problemi var ama su dönem iyice arttı
tarafından
Ben çok çektim o kusmadan canım ne zamanki 6 aylık oldu ek gıdaya başladı kusma durdu benimkininde 200 gram aldığı zamanlar oldu kusma yüzünden alamiyo bebisler
0 oy
(15,289 puan) tarafından
Belki mama baslayabilir. 
(335 puan) tarafından
Gittim bugün doktor hiç ilgilenmedi çıldırcam artık bez dolmuyor emmiyor dedim dun aksam taktığım bez dolmamıştı doktor görsün diye bezi değişmedim bez bos belli yani doktor diyo işemis ya dun aksam takılan bez sabah 9a kadar tas gibi olur yok kadın ilgilenmedi baska bir bölüme yönlendirdi 1 martta yine gitcez
(15,289 puan) tarafından
Başka doktora git dostum.
(335 puan) tarafından
Aynen 1 marta randevu aldım gitcez
(15,289 puan) tarafından
Sen kendini sucluyosun heralde üst yorumda gördüm de şenlik bişey değil bence.  Ben de aynı sorunu yaşadım. Ha benimki hiç kilo almamazligi olmadı. Ayda 300 en falsn almış. Ama kızım doğduğundan beri memeye düşkün değil o kadar. Ben emziymriyorum kafasını geriye atiyo. Çevresini inceliyo. Ya da emmek istemiyo ya da bir iki dk emip birakiyo. Cok cok emmeyince de süt olmuyo o kadar. 6. Aya doğru aşırı bir huysuzluk oldu. Bu huysuzluk 4.-5. aylarda da biraz vardı. Ben dış falan zannettim. Ama meğerse açmış cocuk. Ek gıdaya başladık 6. Ayda o huysuzlugu geçti şükür. Keşke daha önce baslasaymisim diyorum.  Oğlum öyle değildi ama kilosu 6 aya kadar hep üst sinirdaydi. Ek gıdadan sonra zayıfladı bu sefer o da. Yani her çocuk çok farklı. Bak ikisini de ben doğurdum besliyorum. Ama ikisi de çok farklı . Doktor ne diycrk bakalim bana da haber et
(335 puan) tarafından
Tamam ederim benim oğlanda aynı anlattığın gibi sütümüde etkiledi bu durum
0 oy
(1,470 puan) tarafından
Kilo alması gerek bu aylarda en az 500g büyük ihtimalle mamaya başlatır. Çişli bez sayısı kac tane bunları aklında tut doktora söyle. 
(335 puan) tarafından
Çişli bez sayısıda cok az emmedigi için kakasıda beslenmediginden hafta 1 yapıyo
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Yazdıklarından beslenme/ meme reddi olduğunu anlaşılıyor tabi beslenmeyen yemeyen bebek kilo almaz. 3.5 ay civarı meme reddi başlıyor bende yaşadım zor bir süreç emziriyorsan farklı pozisyonlarda emzirmeyi dene 
(335 puan) tarafından
Hic bir pozisyon kabul etmedi ayakta bile denedim yok almıyor zaten doğduğundan beri beslenme problemimiz vardı ama şu son dönemde iyice arttı
0 oy
(276 puan) tarafından
Canım hastaneden gelince bana da yazar mısın bebeklerimizin ayları yakin bizde de benzer sorunlar var 
(276 puan) tarafından
Yaa ben de doktora anlattim ama doktor anlamıyor icir kaşıkla ver enjektörle ver filan diyor e onları da yaptim olmuyor geri püskürtüyor zorla icirince de kusuyor az önce yine 50 ml icti nerden baksan 30 ml geri kustu. Bizde kilo kaybı yok henüz prematüre doğmuştu düzeltilmiş yasi 3 bucuk aylık ama son 1 aydaki kilo alimi sınırda. Çünkü 2 haftadir iştahsızlık ve bahsettigin tarzda çevreyle ilgilenme icmeme oynama gibi sorunlari var. Önüne gecemezsem benimki de aynı seninki gibi olacak önümüzdeki ay.
(335 puan) tarafından
Benim oğlumda aynı sizin ki gibi sizin oğlan cok küçük olduğu icin ek gıda veremezsiniz ama ben zar zir emziriyorum doymazsa emmek istemezse bi kac kaşık yoğurt veriyorum yarına kadar böyle idare edecegim benim ilk oğlum prematüreydi emme refleksi yoktu şırıngayla besledim ben onu cenesi güçlensin diye egzersiz yaptırdım onda hiç böyle bir sorun yaşamadım insallah ikimizin bebeside düzelir Allah yardımcın olsun prematüre bebek daha zor benim ikinci prematüre degil ama gelişim geriliği vardı hamileyken olması gerektiğinden cok zayıf doğmuştu
(276 puan) tarafından
Kac hafta kac kilo dogdular emme refleksi var isterse emiyor ama emerken de cok kilo kaybediyor ben de sagip veriyorum
(335 puan) tarafından
Ilk oğlum 33 haftalık dogdu 1.5 kilo dogdu 2.oglum 37 haftalik 2.200 gram dogdu
(276 puan) tarafından
Demek ki ikinci oğlunun kilosu o yüzden benim Bebeğimin düzeltilmiş ayı ile benzer gidiyor benim bebeğim de 40 haftası dolduğunda 2.200 gram civarıydı ilk doğduğunda 23 haftalıktı 653 gram Ben dün hastanedeki gibi beslenme saatlerini düzenlemek için yine hastanenin uyguladığı bir şey olan beslenmesine bayağı bir ara verdim mamasını da değiştirdim Şimdi artık düzenli olarak 3 saat aralıklarla 90 ml veriyorum son 20-30 Mli biraz zorla içiyor Ama bir saat de sürse içiriyorum artık
0 oy
(7,170 puan) tarafından
Valla o aylarda oğlum 600 Gr almıştı doktor çocuk gastroenterolojiye götür başka sebepler olabilir dedi meme reddi vardı bizde de o yüzden almamıştı ama o kadar küçük bebek 1 ayda hiç mi bişey emmemis bi çocuk 
(7,170 puan) tarafından
Neden meme reddi var önce bunu bulman lazım canım gazı falan mı. Var sürekli acaba ondan oabilir Allah Allah
(335 puan) tarafından
Gazı yok doğduğundan beri böyle ama son zamanlar iyice arttı
(7,170 puan) tarafından
Vala bilemedim canım yani niye istemiyo ki ben biberon verdim ona alıştı o yüzden de meme reddi oldu sütun tadı kötü olursa yavaş ya da hızlı akiyosa gazı varsa meme reddi olabiliyo diye biliyorum ama sen hiç bi sorun yok diyosun sütünü sagdin mi hic tazyikli mi akiyo acaba o da yapar çünkü
(335 puan) tarafından
Sağdım normal ama bu sıra emmedigi icin azalmaya başladı sütüm beslenme sorunu doğduğu günden beri var gaz yok eminim gaz sancısı doğduğundan beri cok az çekti biberon emmesini bilmiyo biberona alışmadı valla bende bilmiyorum ya böyle olcak yada bir sorun var yarin tekrar hastaneye gıtcez bakalim inşallah hersey yolunda olur
(7,170 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım ne desem bilemedim
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Doktora götürdun mu canım. Süt durumun nasıl. 
(335 puan) tarafından
Götürdum bugun canım doktor hanım ilgilenmedi gastroenteroloji bölümüne yönlendirdi herseyi anlattim emmiyo bezi dolmuyor a'dan z'ye herseyi anlatım doktor diyoki işemese yüzü şişer diyo
(8,969 puan) tarafından
Valla ne diyim. Olmadı bir sağlık ocağındaki doktora götür. Ben çoğu şeyi sağlık ocağındaki ebemize soruyodum
(335 puan) tarafından
Ebe dedi zaten çocuk doktoruna götür diye martın birinde gastroenterolojiyede götürcem bakalim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
4 aydan sonra kilo alımı yavaşlar zaten 
(5,240 puan) tarafından
3. ayda almamış ozman 4 ten sonra yavaşlıyor çünkü emmiyor demişsin emmese  zaten alamaz mama dene
(335 puan) tarafından
1 martta gastroenterolojiye gitcez
(5,240 puan) tarafından
Yediğini kusuyor mu reflü varsa kilo alamıyorlar götürün inşallah birşey cikmaz ❤️
(335 puan) tarafından
Reflüsü yok normalde kusan bebek degıl ama o istemediginde ben zorlarsam midesi bulanıyor kusuyo
(5,240 puan) tarafından
Anladım cnm bakalım doktor ne der
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Kaç kilo doğmuştu bebeğin 
(7,208 puan) tarafından
Yok haklısın canım sadece merak ettim
(335 puan) tarafından
Anladım canım gelisım gerlıgı vardı hamileyken 37 haftalık doğum yaptım ama 34de kalmış benim bebek zaten küçük dogdu bide iştahsızlikla uğraşıyorum
(7,208 puan) tarafından
İnanmazsın bende ilk kızımı 37+2 de 2190 gram doğurdum 3 aylıkken o da 5300 falandı ama 4.ayda 6 kiloydu  2 yaşa kadar asla ek gıda almadı çok uğraştım her gittiğim yere yemek taşıdım bir ümit yer diye ama başkalarının çocuklarına yaradı hep ... 4 yaşında şuan doktor vitamin ilaçları verdi de öyle öyle az buçuk yemeye başladı valla ömrümü yedi bitirdi bu yemek konusu
(335 puan) tarafından
Çok üzülüyorum ben ya nerde hata yapıyorum bilmiyorum elimden gelenin fazlasını yaptım ama yok emmek istemiyor inşallah ek gıdada böyle olmaz
(7,208 puan) tarafından
Sen mükemmel bir annesin sadece bu bir imtihan unutma bu günlerde geçecek ve kimse bebeklik kilosunda kalmıyor bunu hatırla rabbim sağlık sıhhat versin gerisi hallolur kafanı takma

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 83 göst.
0 oy
13 cevap 504 göst.
13 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 477 göst.
17 Mayıs 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
14 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu

381,110 soru

11,409,269 cevap

34,946 kullanıcı

...