0 oy
1,154 göst.
Diğer kategorisinde (1,191 puan) tarafından

Mesela ben bazen sadece makarna yaparım akşam yemeğine bazen sadece pilav benimki oturup güzelce karnını doyurur sosyal medyada gördüm adam makarnayı yemekten saymıyor hergün illa 3 çeşit pişecekmiş yemek:D yoğun olduğunuz hasta olduğunuz günler neler yapıyorsunuz ben genelde tek çeşit yaparım

63 Cevaplar

+2 oy
(7,687 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben tek pilavi yemekten saymam acikcasi :D makarna hadi soslu filan yapılır neyse de tek pilav her sekilde cıkk :D

(1,191 puan) tarafından
Kız sebzeli pilav bana ana yemek gibi geliyor☺️ hem sebze hem bulgur daha ne olsun
(7,687 puan) tarafından
Yok ya biz alismamisiz öyle :D bak foti ekliyom bizim şimdi menü böyle öyle sade pilav olmaz hic biraz da alismakla ilgili :D
(1,191 puan) tarafından
Maşallah paşaya☺️afiyet bal şeker olsun bizde olsa o çorba içilmez mesela biz de çeşitli yemeye alışmamışız eşiminde benimde çocukluğumuz fakirlikle geçtiği için sanırım midemiz fakir kaldı☺️çeşit aramıyor
(7,687 puan) tarafından
Yok canm fakirlikle ilgisi yoktur evde nasıl görülüyorsa öyle devam ediyor :)
(1,191 puan) tarafından
Demek istediğim o kuzum
-Reklam-
0 oy
(602 puan) tarafından
Aman düşman başına istemem. Zor öyle yemek seçen adam
(1,191 puan) tarafından
Kız hergün hergün insan canından bıkar☺️
0 oy
(982 puan) tarafından
Bende tek çeşit yaparım. Kocam sorun etmez daha doğrusu çoğu zaman iş yerinde yiyor karnı tok oluyor. Bi tek sevmediği taze fasulye var 
(1,191 puan) tarafından
Bizimki de hiç sorun etmiyor çok şükür☺️
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Esim öyle değil Allah tan gerçi öyle olsada bişey değişmez;)
(1,191 puan) tarafından
Kız zor olur hergün hergün
0 oy
(196 puan) tarafından
Ee pilavın yanına birşey yapmıyor musun 

Bende 2 çeşit yaparım genelde nadiren 3 çeşit olur 
(1,191 puan) tarafından
Salata ☺️☺️☺️☺️
0 oy
(1,960 puan) tarafından

Bizimkide yemek cok sevmez salçalı vs midem bulanıyor der ,ağır yemekleri sevmez , hiç aramaz ya soğuk sandavic yemeği çok sever , salata çeşitlerini çok sever sık sık benden  soğuk sandavic ister içi çeşitli 

Filenin zeytinli yada domatesli ekmeğine içine  domates ,kaşar peyniri ,marul roka eksikulak içine labne ,zeytin ezmesi ,yada kahvaltik sos sürdürür, bide ızgara zeytin koydurur çay demle der  öyle değişik değişik sandavic ister bizimkide soğuk sandavic hastası eşim o olmazsa tavuku Sezar salata yer yada domatesli cingen salatası öyle yani yemek yapayım hiç istemez bizimki bunları çok sever 
(1,191 puan) tarafından
Bizimki de öyle ekmek peynir yediğimiz bile olur☺️
0 oy
(163 puan) tarafından
Maşallah yemek yapmasam neden yemek yapmadın demez. Günlerce kahvaltılık versem sesini çıkarmaz. Bu yönünü çok seviyorum:) arkadaşımın eşin etsiz veya ağır yemek olmazsa yemez. Oturdum şükür ettim.:)
(1,191 puan) tarafından
Hayattaki en büyük şanzımızı mutfakda kullanmışız☺️
(163 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Keşke her şeyleri böyle olsaymış :)
0 oy
(13,047 puan) tarafından

Makarna yaparsam yanına et veya tavuk ister :) yolculuktan geldiysen sadece makarna yaparım :)

Dayım öyle her gün 3 çeşit ister birde illa çorba olacak çorbası da sıcak olacak :) Allah da ona yengemi vermiş yapıyor :)

(1,191 puan) tarafından
Dayın tüm şansını yengende kullanmış her kadın yapmaz☺️
(102 puan) tarafından
Niye kız ben yapıyorum öyle 10 s nedirde evliyim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Canım nasıl isterse eşim herşey yer yemek olmasa bile sorun çıkarmaz bazen 4 çeşit bile yaparım bazen tek 
(1,191 puan) tarafından
En güzeli☺️
(5,240 puan) tarafından
Öyle bizde insanız robot değiliz :)
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Bazen sadece çorba yaparim yada kahvaltılik biseyler hiç sorun etmez ne bulursa yer. Bende insanım sonuçta hasta olurum yorgun olurum yada günüm kötü geçmiştir hergün üç çeşit yemek olmayabilir yani 
(1,191 puan) tarafından
Kız tabi öyle birde hergün ne pişerki 3 çeşit☺️ ben hergün 3 çeşit yapsam 4. Gün tıkanır kalırım ne yapsam diye
0 oy
(761 puan) tarafından
Bende tek çeşit yemek yapmam  2 3 çeşit olacak 
(1,191 puan) tarafından
Kız hergün iyi menü ayarlayabiliyorsan
(761 puan) tarafından
Burdan bakıyorum internetten bakıyorum
(1,191 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım☺️ ben yapamam yapsamda yiyen olmaz mesela sofrada hem çorba hem pilav hem ana yemek varsa mutlaka eşim ne gerk var der
(761 puan) tarafından
Az yaparım eşim şehir dışında çalışıyor arada geliyor 3 ve 13 yaşında 2 çocuk var
0 oy
(323 puan) tarafından

Bende 2 bebekten dolayı iki çeşit yapıyorum, yani bir sulu yemeğin yanında mutlaka pilav, bulgur, makarna olur, değişiklik olsun diye de arada cacık, yada salata yaparım. Allah'a binlerce kez şükürler olsun <3

(1,191 puan) tarafından
Amin kuzum☺️ ben sulu yemek yaparsam veya etli türlü tarzı yemek yaparsam pilav yaparım ay sarmanın yanına pilav yapan bile var
(323 puan) tarafından
Sarma'nın yanında pilav yapanı bende duymuştum. Bizde çoğu zaman makarna tek çeşit olarak yeriz, pilav da tek başına yenmez. Çok şükür eşim yemek konusunda sorun çıkarmaz, yemek seçici değil, bazen  akşamları kahvaltı ile geçiştiririz, bazen dışardan isteriz, bazen eşim yapar, hasta olsam eşim yapma der yada ben yorgunsam yapamıyorum derim. Benim ki tamamen bebeklere bağlı, tek baktığım için ilk günler yemek hiç yapamıyordum ama şimdi biraz büyüdüler :)
0 oy
(1,186 puan) tarafından

Ben ne yemek yapayım derim makarna yeter yorulma der kocama kalsa haftanın 4 günü makarna yer :) 

(1,191 puan) tarafından
Hahah makarna vaz geçilmezimiz tek sıkıntı kilo yapıyor☺️
0 oy
(257 puan) tarafından
Ay çok şükür hiç yemek aramaz ne yapsam onu yer. Hasta olunca genelde annem yemek gönderir ya da tek çeşit yaparım
(1,191 puan) tarafından
Bende hastalık yoğunluk gibi durumlarda makarna yapıyorum yanında salata yetiyor hem hergün ağır yemekler midemi yoruyor
0 oy
(448 puan) tarafından
Eşimin hayali sofrayı donatmak. Anca 2 çeşit yaparım ananem olsa sofrayı donatırdı der bende git ananenle yaşa derim o da susar ;) 
(1,191 puan) tarafından
Hahaha iyi demişsin bosuna ziyan ya☺️
0 oy
(998 puan) tarafından
Benm eşim belli başlı şeyleri seçer mesela bamya yemez balık yemez . Bnde bunların dışında yemek yapıyorm . Tek çeşit yemek yaptığımda oluyo 3 çeşitte eşim asla bişe demez 
(1,191 puan) tarafından
Benimkide rizotto tarzı cıvık şeyleri yiyemez onun dışında sorun etmez şükür
0 oy
(3,410 puan) tarafından
Makarna yenmez bizde tek çeşit asla yapılmaz eşimle alakası yok aslında kalabalık aileyiz üç çocuğum eşim ben 5 kişiyiz sebze yemeği yanına pilav salata muhakkak yapılır et yapilirsa çorbası salatası cacığı yapılır 
(1,191 puan) tarafından
Niye kız  makarnayı sevmiyormusunuz şuan türkiyede büyük çoğunluk makarna aşığı hatta okadar seviliyorki her çeşit soslu yapıyorlar
(3,410 puan) tarafından
Ayyy yok yemem yavan yavan geliyor bana yerken acikiyorum annem ekmekle yer makarnayi
(1,960 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım makarna sevilmezmi bence  sos yapmıyorsanaiz makarnaya o yüzden yavan geliyordur,öncelikle tavuk dünyası gibi menüleri ailecek çok severiz 2 yaşındaki oğlum bile istiyor onun dışında ,birde barilla'nin makarnası dışındaki makarnalar bana çok tatsız geliyor ve yumuşak düşüyor yumuşak makarnadan hiç hoslanmam ,biraz sert durum bugdayindan  makarna olacak , aldente pisireceksin  ,tereyağı ile yağlarım ,yağlamayacaksam kıymalı bolenez sos yaparım yada kremalı tavuklu sos yaparım ,hiç olmazsa yoğurt ,labne , maydonoz ,mayonez ve birazda pesto sosu karıştırım oda harika bir sos oluyor ,yavan makarnayı bende hiç sevmem de soslu olunca güzel oluyor , yanında sos yapmayı dene bence canım belki seversiniz öyle
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Bende de var yemek seçen adam ya illa sulu sıcak yemek olacak oda kaynar vaziyette 
(1,191 puan) tarafından
Hergün zorlanmıyormusun kuzum teyzemin eşide her yemeğin yanında kuru fasulye nohut patetes tarzı sulu yemek bekliyormuş çok zor diyor teyzem
(2,486 puan) tarafından
Zor vallahi makarna köfte felan asla yemekten saymaz yese bile 1 saat sonra ben acıktım diyor geri
(1,191 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum bizim ekmek peynir yediğimiz akşamlar bile oluyor gebeliklerimde ilk 3 ay mutfağa goremem genlde akşam yemeğinde peynir ekmek yerdik☺️
0 oy
(3,417 puan) tarafından
Benim esim yemek secmez ama mesela makarna yapicaksam yanina kizartma yaparım ya da corba benim icime sinmiyor mesela dun biraz yemegim vardi yanina karnibahar kizarttim bugun balik aldım yanina salata ve corba yapicam ama menemen yaparsam yanina yogurt koyarim sadece
(1,191 puan) tarafından
Kuzum bizde çorba seçiciliği var sebze ,kremalı,tavuklu çorba içmezler
(3,417 puan) tarafından
Secen adam zor oluyor
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Kaynım öyle. Benım eşim yemek yemeyı cok sever yaptım mı mutlu olur ama ille de yap demez
(1,191 puan) tarafından
Bende yemeyi sevenlerdenim☺️eşim aklın hep yemekde diyor bazen
(3,882 puan) tarafından
İyi oluyor aslımda yemek pişirirken motıve oluyo ınsan :D iştahla yer falan dıyerek

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 166 göst.
1 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 196 göst.
5 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Sultanhanim (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 381 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...