0 oy
119 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (12,939 puan) tarafından
18 haftalık hamileyim saframda taş var ağrıdan duramıyorum ne yapmam lazım doktor doğurduktan sonra gel diyor 

5 Cevaplar

0 oy
(1,839 puan) tarafından
Bol bol su ic ağrın varsa parol kullan
(12,939 puan) tarafından
Her gün oluyor canım ağrı durmuyor ki
-Reklam-
0 oy
(4,108 puan) tarafından
Kesin bir yağ diyeti yapman lazım. Zeytinyağı, tereyağı, hatta peynirdeki zeytindeki yağ bile girmeyecek ağzından. 
(12,939 puan) tarafından
Aboooo nasıl yağacağım peki ne yedin genel cerrahi herşeyi yasakladı yiyecek birşey de bulamıyorum ki
(4,108 puan) tarafından
Normal sağlıklı beslenmeye devam ettim. Sadece yağı çıkartıyorsun :) genelxçde herşeyi haşlanmış ya da fırınlanmış yedim. :)
(12,939 puan) tarafından
Hamile miydin peki
(4,108 puan) tarafından
Hayır gebelik düşündüğüm zaman doktora gittim önce. O zaman tespit edildi taş. Ben o krizleri mide spazmı sanıyordum. Neredeyse karaciğerim zarar görmek üzereymiş. Bunun üzerine gebelik planımızı erteledik. Ben vücudumu ameliyata hazır hale getirdim. Sonra ameliyat oldum. Sonra gebelik oldu
(12,939 puan) tarafından
Hamilelikten önce böyle ağrısa hemen giderdim hamileyken perinatolojide yattım 4 gün kadar orda öğrendim taş çamur olduğunu genel cerrahiye yolladılar adam bir sürü yiyecek sayıp doğurup tekrar gitmemi hemen ameliyat edeceğini söyledi keşke hamilelikten önce bilseydim Şuan çok ağrı çekiyorum Allah kimseye hamileyken vermesin bu acıyı :(
0 oy
(12,939 puan) tarafından
Post üste çıksın         
0 oy
(142 puan) tarafından
Merhaba. Cok geçmiş olsun.Aynı sorunu yaşıyoruz 19 haftalık gebeyim. Safra kesesi taşı nedeniyle zor günler geçiriyorum.17.haftada atak geçirdim hastanede yattım ilac ve serumla tedavi ettiler ameliyata da alinacaktim tabiri caizse kaçtım. Suan iyiyim sıkı diyet yapıyorum ama cok açım doymuyorum ameliyatı da düşünüyorum 
(12,939 puan) tarafından
Bana doğımdan sonra ameliyat dedilee ya
(142 puan) tarafından
İki ayri cerraha gittim ikisi de ameliyat yapalim yine atak gecirirsen cok sıkıntı olur dediler kadin dogumcum da olabilirsin hamilelikte ameliyat olabiliyor dedi. Ama ben kararsizim diyet yapıyorum iyiyim ama aç yaşıyorum desem yeridir.
(12,939 puan) tarafından
Yok ya bende gittim de maalesef yapamam diyor başka birşey demiyor allah şifa versin hepimize
0 oy
(281 puan) tarafından
Belirtileri neler acaba bide çok çok geçmiş olsun canım sıcak tut kendini 
(12,939 puan) tarafından
Kusma ve sağ sırt ağrısı var canım nefes alırken iğne gibi batıyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 146 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu