0 oy
75 göst.
Diğer kategorisinde (71 puan) tarafından
Kızlar bebek bakımı bölümünden cevap gelmeyeceği için buraya yazmak istedim. Bebeğim 13 aylık olmak üzere erkek bebek 34,5 baş çevresi ile doğdu 12. Ay kontrolünde baş çevresi 49 cm çıktı. 9700 kg 75 cm sağlık ocağı doktoru da kafası biraz büyük Mart'tan sonra bidaha gel ölçelim yine büyüme olursa çocuk doktoruna ordanda nörolojiye gidersin dedi canım sıkıldı. Şuan elimde mezur sürekli çocuğun peşinde koşuyorum kafası büyüdümü diye. Bu arada bıngıldağı kapanmış. Kendi doktorumuza da randevu bulamıyorum tam çıldırmalık oldum. Bebeğim sıralıyor emekliyor, alkış, vay bay, ceee yapıyor, öpücük atıyor 

Varmı başına böyle birşey gelen lütfen yardımcı olurmusunuz ❤❤❤❤❤

5 Cevaplar

0 oy
(1,495 puan) tarafından
Sağlık ocağında en ufak sınırda bile rakam görseler hemen uyarı yapıyorlar korkma normaldir inşallah bana normal geldi sayı. Benim kızımında küçük çıkıyor mesela baş çevresi. Babasının ya da senin yahut dedelerin vs. Kafası da büyük olabilir gen olarak çekmiş olabilir. Onlarda bizi uyarmak zorunda tabii ama biz anne yüreği ile hemen telaşa kapılıyoruz. Korkma arkadaşım.
(71 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canımm içimi rahatlattın ❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde 1 yaş da sanırım hemen hemen aynıydı ya genetik oluyor çoğu ilk doğduğu zaman ultrasona da girdi bişi olmaz sıkma canını stres olma gene de götür nororlojiye ama bişi çıkmaz diye düşünüyorum çocuk normal çünkü 
(71 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım götüreceğim mutlaka ama en azından ösrtın sonunu beklemek istiyorum çünkü şuan büyüme devam edecek mi etmeyecekmi olayı var
0 oy
(9,093 puan) tarafından
Sağlık ocağındaki doktor tedbirli olmak istemiş bence. Erkekler biraz koca kafalı oluyo illa canım strese sokma kendini
(71 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(25 puan) tarafından
Benim bebeğim 37,5 ile doğdu bıngıldağı erken kapanıyor diye nöroloji takipliyiz baş çevresi 5 aylık 46 cm di içine sinmiyorsa çocuk doktoruna en yakın randevu tarihine randevu alıp gidebilirsin ebeyi ve bir sonraki ayı bekleme
(71 puan) tarafından
Canım bıngıldak kapanınca büyüme duruyor diyorlar doğrumu peki
(25 puan) tarafından
Yani takipte kalınması gerekiyor bizim henüz tırnak kadarda olsa açıklık var büyümede var ama bıngıldağı kapalı doğan bebekler bile varmış önemli olan baş çevresi büyümesi diyorlar
0 oy
(1,594 puan) tarafından
Cnm benim oğlum 39.5 ile doğdu doktor kafası büyük sezeryanda alalım dedi tm dedim bı tık büyük evet hiçte sorun çıkmadı şükür genetik oluyo genelde 
(71 puan) tarafından
İnşallah canım ya valla içim içimi yiyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 57 göst.
31 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ferideuluk (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 68 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pampers (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
7 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (81 puan) tarafından soruldu