0 oy
348 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (405 puan) tarafından
Mercimeğin tanesi de siyah şeyler var bunların farkına vardığımdan beri yiyemiyorum çok ta severim gözümde karardı sizlerde de oluyor mu ikiye bölündüğünde uzun beyaz ucunda da siyahi yaprak şeklinde bişi var kaynarken de hep üste çıkıyorlar 

8 Cevaplar

+1 oy
(163 puan) tarafından
Mercimeğin filizlendiği kısım o genelde hepsinde oluyo çok varsa uzun süre beklediği için olmuştur 
(2,288 puan) tarafından
Aklı basında bırı
-Reklam-
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bazwn bende de oluyo yiyoruz 
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Mercimeği hiç ikiye bölme ihtiyaçi duymadım :D çok seviyorum mercimek:D lütfen kimse mercigime bulaşmasin :D
(405 puan) tarafından
Bende yapmıyordum da merak ettim suya koydum şişti kendilinden açıldı tuhaf ya
0 oy
(405 puan) tarafından
Çok merak ediyorum marketten alınca öyle açık alınca öyle aman eskiden öyle değildi postum yukarı çıksın diye derdimi anlatıyorum:)))
0 oy
(17,649 puan) tarafından
Evet evet bende dikkat ettimm
(17,649 puan) tarafından
Bilmiyorumki ya bende diyorum bu nedir ben bazen nane koymuyorum karabiber filan heralde diye còzmeye calisiyorum
(405 puan) tarafından
Yok canım sade haslayinca çok net görünüyorlar bu gün yine yaptım foto atacaktım bebek ağlıyordu fırsat bulamadım kepçeyle hep aylıkladim
(17,649 puan) tarafından
Yaa anladim
(405 puan) tarafından
Valal bende eşimde çok severdik ama ne olduğunu öğrenmeyene kadar yemicem çaresini bulursam soylicem:)))
(163 puan) tarafından
Ye ye o olmazsa mercimekte olmaz keşke hersey mercimekteki küçük noktacik gibi olsa neler yiyoruz sadece tarihine bakarak al bide çok alıp evde bekletme soğan gibi düşün bi zaman sonra yeşilleniyo  ya o da öyle
0 oy
(3,860 puan) tarafından

Ne demek istediğini tam anlamadım gibi ama hepsinde var hemen hemen o siyahlık. Ye kız niye yiyemiyon en sevdiğimdir kendileri. Hem mercimekteki siyah noktaya varaba kadarrr ohooooo kim bilir neler yiyok :D

(405 puan) tarafından
Siyah nokta değil canım Ufak yaprak gibi sade hasladiginzda görürsünüz keşke hiç gormeyeydim yaa
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Mercimekten bende soğudum ya çocuklara sebep yapıyom eşim seviyor ama ben sevemiyorum ya
(405 puan) tarafından
O siyah bahsettiğim şeyler için mı soğudun benim eşim de çok sever ya
(2,986 puan) tarafından
Yok canım gaz yaptığı için
0 oy
(87 puan) tarafından

image

Sebebi kalitesiz olmasıymış 
(405 puan) tarafından
Şimdiye kadar tek Bir yerden alıyordum ilk defa aldığım yerden de çıktı demmeki o da bozdu kendini bee bundan sonra aylık Alicam o Zaman daha güzelinden bulursam

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 88 göst.
1 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 760 göst.
20 Nisan 2023 Aile kategorisinde Serifediebiri (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 302 göst.
15 Temmuz 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Ercey__ (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 421 göst.