0 oy
86 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (59 puan) tarafından
merhaba arkadaşlar 2.cocugu 6 aydir düşünüyorum ve bugune kadar kimse bana pco dememişti cocuk düşündüğumden beri bu cıktı başıma. ilkinde direk hamile kalmştım bunda engelleyecegini soyluyorlar polikistik overin. gynopol kullanip sonuc alan var mı veya tecrubeleriniz neler

6 Cevaplar

0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bendede vardı PKOS dendi fakat adet olunca hormonlarda bı tek FSH sorunlu çıktı. Onuda kilo vererek ve yoga yaparak atlatırsın dedi. Yumustalik rezervim azalmış yani 2 çocuğum var zaten 3. Şart değil. Pkosta hamile kalan arkadaslarim oldu. Ama bayag uzun sürmüştü. İlaç verilecek kadar yüksek çıkmadı benim değerlerim. Yumurtalık rezervi de ilaçla artirilamiyor zaten. Bana herhangi bi tedavi uygulanmadi
(59 puan) tarafından
anladım canım umarım benimkide kisa sürede sonuca ulaşır
-Reklam-
0 oy
(1,252 puan) tarafından
Kilo var mı? 
(59 puan) tarafından
69 kiloyum 1.62 boyum insulin direncide çıktı
(1,252 puan) tarafından
Boyunuza göre kilonuz fazla. Fazla kilodan dolayı gebelik olması zorlaşabiliyor. Bende pkosluyum. Folik asit kullanarak hamile kaldım
0 oy
(441 puan) tarafından
Ben regl düzensizliği ve kilo veremediğim için gittiğimde öğrenmiştim PCos olduğumu.O zaman çocuğum yoktu. İlaca başladım 1 ay olmadan hamile kaldım. Sonra tedavi yarıda kaldı tabi doğum yaptım emzirmem bitti tekrar doktor kontrolünden sonra başladım. Kilo aşmamaya hatta vermeye çalış. Doğumda aldığım kilolar hala gitmedi. Bu hastalıktan önce 

40  42 beden iken şimdi 46 48 giyiyorum. Ben biraz tedaviye de geç kaldım ona rağmen oldu çocuğum. Ama hiç stres yapmadım. Kilo alıyorum çocuğum olmuyor adet göremiyorum diye kendimi kasmadım. Psikolojik olarakta rahat hissetmen çok önemli. Ve günlük yeşil çay tükettim hamile kalmadan önce. Seninle de aynı ilacı kullanıyorum 
(59 puan) tarafından
evet olmadikca artk her iliski sanki bebek icin oluyormus gibi odaklaniyorm olmuyor
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Kilon olsada olmasada kilo ver egzersiz yap bende de var kilo verdiğim ay hamile kaldım 
(59 puan) tarafından
platese yazldm yediklerime dikkat etmeye calisiyorm ama hic kilo gitmedi insulin direncide var bende
(1,886 puan) tarafından
İnsülin direnci bende de vardı tek sporum bi saati aşkın düzenli yürüyüş oldu
0 oy
(2,103 puan) tarafından
En büyük düşmanı kilo canım ben kendimi bildim bileli 60 ile 62 arasındaydim hamilelikte 82 oldum ve 75 kiloda kalmiştım öyle oldu bende ki önceden bu yoktu yoktu şimdi 60 kiloyum daha az ve daha iyi durumda olduğunu söyledi dr ama doğum kontrol hapı dışında tedavilik bir durum görmedi en son hormon testinde düzensiz çikti bir kaç hormon onda da yazz diye doğum kontrol hapı verdi tabiii içemedim orası ayrı bir muamma 

İlerleyen zamanlarda 2 .çocuk düşünüyorum fakat anlamadığım şey ise şu 

Şimdi ben 10 aydır düzenli ilaç yöntemi ile korunuyorum ben nasıl çocuk yapıcam 

Çünkü adetim ilaç ile geliyor onun dışında normal bir şekilde adet olmuyorum adet olmadığım için yumurtlama yok demek e o yoksa çocuk olmaz 

Bunu doktora dediğimde bana istersen kol implantı istersen spiral takarım dedi geçti ama amacım korunmak değil ki benim 
(59 puan) tarafından
benimde adetim 50 gun falan gecikir gynopol yumurtlama sagliyor adetin duzenli gelmesni sagliyormus bunu kullanirken gebe kalma ihtimalinde bebege zarar vermiyor dene istersen
(2,103 puan) tarafından
Canım daha 13 aylık benimki şuanlık düşünmüyorum ilerisi için dedim ben onu 4-5 sene sonra
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Ben sonuç alamadim klomen heresey kullandım sonra burda hayıt tohumu gördüm denedim iki kez gebe kaldım kızım 22 aylık oldu bile çok şükür iki kez ise ramasi tesadüf olamaz diye düşünüyorum ileri düzeyde piko var bende
(59 puan) tarafından
bende ekstra insulin direncide cikti sende var miydi

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 302 göst.
24 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elifmb (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 229 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 316 göst.
0 oy
1 cevap 77 göst.

379,886 soru

11,372,001 cevap

34,854 kullanıcı

...